Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárnak nem örülnie kéne ha...

Tanárnak nem örülnie kéne ha elmarad a szóbeli érettségi? Az neki rengeteg munka most ez nem lesz-ennek miért nem örül?

Figyelt kérdés

Több tanár nyafizik, hogy elmaradnak a szóbelik. Nem értem hát ez nekik csak MUNKA méghozzá nem is kevés. A szóbelik 2 nap / osztály legalább és reggeltől estig. Ez a szokásos.

Na ez most nem lesz.

De akkor miért nyafiznak? Hát ez nekik csak jó! kevesebb meló!


(hogy a diákoknak mennyire jó, az más kérdés van akinek havaj mert jó lett az írásbeli is, van akinek a szóbeli elmaradása egy nagyon szar eredményű érettségit eredményez majd)


2020. máj. 8. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg azt, aki nyafizik!
2020. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Olyanokra kell majd kettest adniuk akiket meghuznànak mert nem javithatnak szobelin.

Ezzel kb részrehajlasra vannak kenyszeritve.

Figyelembe kell venniük azt is kik akarnak tovabb tanulni es felhuzni a pontokat.

Masnak meg korrektül osztalyoznak.


Az egész etikàtlan mas diakokkal szemben es erre vannak "kenyszeritve".

2020. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Már megtettem de nem válaszolt sőt letiltott. Megkérdeztem ha eddig az volt a probléma hogy a szóbelin ott ül reggeltől estig, akkor most miért nem veri a seggét a földbe örömében hogy ez nem lesz.

Válasz semmi csak a tiltás.

2020. máj. 8. 09:25
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
A vizsgáztatásért extra pénz jár. Azért nyafiznak, mert bevételkiesésük lesz.
2020. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Olyanokra kell majd kettest adniuk akiket meghuznànak mert nem javithatnak szobelin.“


Ez nettó hazugság. Javítókulcs volt eddig is adot pontozással, javítókulcs van most is adott pontozással. A tanár javít OBJEKTÍVEN és RÉSZREHAJLÁSTÓL Mentesen a javítókulcs alapján, elfogad és pontot ad arra amire pontot kell adnia, és nem fogad el és nem ad pontot arra amire nem kell (uyge ez így megy??? naná...) és ennek alapjám kijön egy pontszám majd egy jegy. És a diák azt kapja, ha a tanár akármit gondol akkor is azt kapja.


Mi ebben a gond? Ennél tisztább korrektebb megoldás nincs.

A szóbeli úgyse szólt semmi másról, csak a f****szpörgetésről a jópofizásról hogy a tanárocska még utoljára mutathatta hogy itt ő a „hatalom“ és szar csekélyke kis hatalmával visszaélve fetrengett a piti hatalmi mámorában hogy utoljára még itt ő valaki... (miközben soha nem is volt senki...)

Ez a szóbeli. Erről szól és nem másról. Piti hatalmi szarakodás.

Na ez nem lesz idén. Szerintem soha nem is kéne legyen többet...


Vagy te másképp látod?

2020. máj. 8. 09:31
 6/15 A kérdező kommentje:

"A vizsgáztatásért extra pénz jár. „



Hol.??? .. állami suliban igen. Magánban alapítványiban meg vagy kapnak vagy nem és többnyire az utóbbi.

2020. máj. 8. 09:37
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Anno (5 évvel ezelőtt) is már úgy ment a javítás, hogy volt egy javítás utána pedig egy pont kereső javítás, hog mindnekinek a legjobb jegyet tudják addni amit lehet (legalábbis azoknak akiket kedveltek).

Ha megnezel egy érettségi javítókulcsot az sem fekete fehér, sok helyen elfogadható pl. Szinonima és ez csak egy dolog ami eszembe jutott tehát máris két tanár javítása eredményezhet két különböző eredményt.

Nálunk mondtak is, hogy nincs érteleme fellebezesnek mert egy idegen tanár valószínűleg rosszabb pontszámot hozna ki mint egy olyan aki ismer.

Én ez mellett pl. Diszgrafias vagyok, illetve ez így nem igaz papírom nincs róla de elkövettem azokat a tipikus hibákat amik erre utalnak, így a magyar érettségi 4es írásbelimet (akkor meg vontak le pontot helyesírásert) a szóbeli húzza fel 5ösre.

Arról nem is beszélve hogy személy szerint én szóban könnyebben és szebben ki is fejezem magam.

Nyilván én is találkoztam olyan tanárokkal tanulmányaim során akik nem valóak a pályára de többségében mindenki azt segített hogy minnel többen minnel jobb eredménnyel végezzenek és nem hatalom mutogatásrol szólt a dolog.

2020. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"n ez mellett pl. Diszgrafias vagyok, illetve ez így nem igaz papírom nincs róla"


Akkor NEM vagy az. Ha az lennél lenne papír is. Ennyi.

Ez üres maszlag duma.

Én discalc vagyok és fióknyi papírom van róla.

2020. máj. 8. 09:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én évfolyamom most érettségizik, és mind a diákok, mind a tanárok sajnálják, hogy elmarad a szóbeli.

Egyrészt az év jelentős része azzal telt el, hogy erre készültünk és azért tudod elég rossz látni, hogy tulajdonképpen felesleges volt.

Nekem jók lettek az írásbelijeim, de tudok olyanról, akinek sokat segített volna a szóbeli, mert például szóban sokkal jobban fejezi ki magát és ha szemtől-szemben van a másik féllel, akkor könnyebben jönnek neki a szavak. Ezt a tanárok is tudták róla, ezért őt mindig szóban feleltették, nem írásban (a témazárókat nyilván ugyanúgy írta meg, mint mi).

Egyébként nem tudom hova jársz/jártál, de nálunk a tanárok kifejezetten korrektek és nem a szóbeli a kivétel. Több barátnőm is mesélte, akik tavaly és tavalyelőtt végeztek, hogy a szóbeli semmivel nem volt vészesebb, mint egy órai felelés, és többségében azok sem voltak olyanok, amik után sírva mentél vissza a helyedhez.

Ha esetleg nem vagy érintett, akkor miért zavar? Szerintem mindenkinek a saját joga eldönteni, hogy a munkáját érintő változások zavarják-e, avagy sem.

2020. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát már bánom hogy leírtam a válaszom,

az melett, hogy egy mondat lett kíemelve ami nélkül is igaz tehát akkor fogalmaztunk úgy hogy gyengébben megy a helyesírás és a szóbelivel lett szép 5os, remelem így jobban tetszik.

Az melett ugye már látjuk hogy ez így az alapítvány iskolás kamu megint.

2020. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!