Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Az osztálytársaim...

Mit tegyek? Az osztálytársaim kiközösítenek!

Figyelt kérdés

Azért közösítenek ki az osztálytársaim, mert emós vagyok. Mert úgy öltözködök s úgy viselkedek mint az emósok. Szerintem menő dolog emósnak lenni, őket pedig nem tudom megérteni mért néznek le emiatt.

Mindehhez hozzátartozik persze az is, hogy vagdosom magam (mert kiközösítenek és mert az emósok is ezt csinálják)

Ők tudják hogy vagdosom magam mert nem rejtem el a sebeim.

A hajam feketére van festve, vannak benne sötétkék tincsek és emósra van vágatva.

Csendes vagyok és nem barátkozok senkivel. Nincs egyetlen barátom sem. Pasim nem is volt soha. Utálok bulikba járni, inkább magamba fordulok és zenét hallgatok itthon. (Igen, tudom hogy most senki sem bulizik a vírus miatt, de én amúgy sem szoktam soha.)

Cigizek is..

A karom tele van hegekkel, vágásokkal, a lábam is. A szüleim nem tudják.

Miért közösítenek ki és csúfságolnak velem? Miért nem tudják elfogadni hogy én emós vagyok? Ha ők ilyenek velem szembe, akkor én elítélem azt aki nem ilyen mint én. (16 L)



2020. máj. 10. 17:59
1 2
 11/15 xcoralinex válasza:

Először is emo nem pedig emós. Aztán pedig a vagdosás nem tartozik az emohoz. Viszont, ha nem barátkozol, akkor honnan fogják megtudni, hogy szeretnél? Amúgy engem is bántottak suliban, én is emo vagyok és vágtam magam, de én azért mert depresszióval és paranoid skizofréniával küzdök. Hagyd abba az önsanyargatást, nehéz lesz, de megéri. Próbálj meg nyitottabb lenni, bár én magam is elég zárkózott vagyok, csak interneten ömlik belőlem a szó.


Xoxo: Cora

2020. jún. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
79%

"Mindehhez hozzátartozik persze az is, hogy vagdosom magam (mert kiközösítenek és mert az emósok is ezt csinálják)"


1:nos ebből a mondatból le lehet szűrni hogy te is csak egy pózer vagy azaz devat emo ahogy én szoktam mondani.


"Csendes vagyok és nem barátkozok senkivel"


de a kérdésedre itt a válasz.Nem ők közösíttenek ki hanem te nem közeledsz feléjük

2020. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A cigizés és a vagdosás nem menő hanem gáz.
2020. jún. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

attól még, hogy vagdosod magad, nem leszel emós, maximum magad és a szubkultúrát járatod le.

szerintem próbálj meg hasonló stílusú embereket keresni, vagy valakivel beszélgetést kezdeményezni, akivel azt látod, hogy van közös témáról (sokan hallgatnak pl. olyan zenét, mint az emósok, anélkül, hogy a szubkultúra részei lennének)

2020. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Az emberek gyakran ítélik el a ,,másokat". Bár a kérdésedből az derül ki, hogy te sem nyitottál feléjük. Mondjuk megértem az álláspontod, mivel ha utána rádszálltak, nyilván nem akartál odamenni hozzájuk barátkozni.

Ez a baj a kiközösítéssel. Valaki más, mint a többiek, ezért másként fogja fel az új helyzetet, és nem siet rögtön ismerkedni 😐. Egy ideig elvan magában, de aztán a többi ember kinézi magának, és bántani kezdi. És ezzel az áldozat maradék önbizalmát is elveszik, és esélyt sem adnak neki arra, hogy újra nekifusson a dolognak.

Szerintem annyit tehetsz, hogy ha már vagdosod magad, legalább valamennyire eltakarod a sebeket. Jó, nem ítéllek el érte, mindenkinek szíve-joga, az, hogy mit kezd magával, de azért ha az ember karját vágások borítják, az nem túl bizalomgerjesztő. Nyugodtan légy emo, ha neked ez a stílus tetszik, mindig lesznek olyanok, akik ahelyett, hogy magukban keresnék a hibát, inkább másokban teszik.

Egyébként nem minden emo vagdossa magát. Az emonak vannak különböző ágazatai, és van olyan irányzat, ahol ezt csinálják de nem feltétlenül minden emo ilyen.

EEsetlegmegpróbálhatnál emokkal felvenni a kapcsolatot, akik biztosan többet tudnak segíteni neked kezelni ezt a helyzetet.

2020. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!