Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vak lány kutyával vs allergiás...

Vak lány kutyával vs allergiás évfolyamtárs? Kinek kell engednie?

Figyelt kérdés
Tesóm ismerőse egy vak lány, aki még az előző félévben karantén előtt kapott segítőkutyát, vele jár egyetemre. Egyik évfolyamtárs allergiás a kutyaszőrre és először arra akarta kérni a vak lányt hogy ne hozza a kutyáját a suliba de ő ezt elutasította! Megoldották hogy ne legyen közös órájuk, de ők ott nagyon fel voltak háborodva. Hogy az allergiás lány szedjen gyógyszert és utazni is utazik valahogy mégse halt meg, és, hogy ne várják a vaktól hogy otthon hagyja a kutyáját. Én viszont allergiás vagyok tudom milyen szar folyton tüsszögni! Ha ilyen helyzetben lennék én is megkérném a lányt hogy ne hozza a kutyát, de közben tudom hogy nélküle nem tud közlekedni! Szerintetek?

2020. máj. 12. 20:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%

olyan jó azoknak, akikenk meg sem fordul a fejében, hogy esetleg nem kamu... simán el tudok képzelni olyan embert, aki legszívesebben kitetetné a vak évfolyamtársát az egyetemről, mert képtelen beszedni egy k rva gyógyszert a tüsszögés ellen...

vannak hallássérült, mozgássérült barátaim, zseniális sztorijaim vannak velük, ha kiírnám ide se hinnétek el hogy nem kamu... hagyja kint a botját, mert az iskolában balesetveszélyt okoz, vegye ki a hallókészülékét, mert látszik a tablófotón, ne vegyen részt az előadáson, mert a kis motoros kocsi, amivel közlekedik, több helyet foglal, mint egy szék, és ez valamilyen okból "igazszágtalan" az előadás többi résztvevőjével szemben, akik ugye egy széknyi területen ülnek...

2020. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Nem kamu kicsi szak ez amin tesómék vannak, kicsi létszámú gyakorlatokkal. az előadásokra elvileg leosztották hogy egyik héten az egyikük jár, a másikon meg a másikuk azt hiszem. De azóta feljött a tesóm az oldalra, meglátta hogy ezt kiírtam és elhordott mindennek hogy vegyek már vissza, és hogy ne az allergiás ismerőssel szolidaritsak hanem mondjuk tanuljak xD 16L vagyok amúgy szval fejlődhet még az empátiám... :P
2020. máj. 13. 17:48
 23/37 anonim ***** válasza:
63%
na jó, szóval itt vagy majdnem felnőtt emberként, és megfordul a fejedben, hogy ki kéne küldeni egy látássérült embert egy előadásról, mert mégis hogy képzeli, hogy tanulni akar, miközben hisztis kis sgg, aki képtelen bevenni egy gyógyszert egy kezelhető problémára, csak járjon be és tanuljon nyugodtan, de legalább ha szembesítünk vele micsoda egy undorító véglény vagy, elfogadod, és elgondolkozol rajta, lehetne-e továbbfejlődni emberré ebből az állapotból. ez azért dicséretes.
2020. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
51%
Ez komoly kérdés? Ha igen akkor az allergiás ember a világ legegoistább embere.
2020. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
70%

Sok az olyan szakma, ahol kiscsoportos oktatás folyik és az sem megoldható, hogy az ember másik csoportba menjen, mert például szakirányos csoportról van szó és a másik csoport már másik szakirány. Évet nyilván ilyen miatt ne halasszon az ember. Nekem van vak családtagom és olyan suliba jártam, ahol több vak osztálytársam is volt, meg mellettünk volt az egyik vakok és gyengénlátók iskolája, úgyhogy egész életemben ezt láttam.

A vakok egyáltalán nem bénák, kutyus nélkül is profin tudnak közlekedni, alapból ezt tanulják meg. Aztán a kutyás közlekedés elsajátítása már opcionális, de ezt is külön meg kell tanulniuk, össze kell szokni a kutyával, ki kell ismerniük egymást. Sokan alábecsülik a vakokat, azt hiszik, hogy ez valami olyan degeneráció, amivel borzasztóan szerencsétlen valaki, pedig ezt nagyon sok vak kikérné magának, ők egyáltalán nem tartják magukat szerencsétlenebbnek. Ráadásul a látás kiesése miatt több érzékszervük sokkal érzékenyebb, mint a látóknak. Sok a tévképzet a társadalom azon részében, akik nem találkoznak sűrűn vakokkal, például a zebránál állókhoz is rendszeresen odaugranak "segíteni" és a könyöküknél próbálják tologatni őket, amikor inkább azt kéne hagyni, hogy az illető beléjük karolhasson, és egyébként sok vak csak udvariasságból hagyja, hogy "segítsenek" rajtuk, mert a legtöbben tudják, hogy mikor indulhatnak el, de ha mégis tétovázik valaki, elég szólni, hogy most átmehet.

Sajnos azonban van egy hátulütője is ennek, mert egyes vakok félreértik azt, hogy állandóan mindenki segíteni akar nekik és kezdik úgy vélni, hogy ez a világ rendje. Tehát az, hogy ő "vak" ez egy belépő mindenhova, ami miatt mindenki lemegy hídba és kiszolgálja őt és ezt elkezdi elvárni, olyan dolgokban is megspórolva az erőfeszítéseket, amiket simán el tudna végezni maga is. Vagyis vannak olyanok, akik kisebb-nagyobb mértékben visszaélnek a helyzetükkel és a többiek jóindulatával és képtelenek empátiára, együttműködésre, lemondásra, mert azt tanulták, hogy nekik minden jár azon a jogon, hogy "vakok". És erre a többségi társadalom adja az alapot, mert ahogy ennél a kérdésnél is látszik, szó nélkül mindenki a vak mellé áll.

Miközben igazából a kívülről nézve elmesélt történet egyik szereplőjét sem ismerjük. Nem biztos, hogy a lány allergiája kezelhető gyógyszerrel, az állatszőr allergia nem egyenlő pollenallergia. Rokon kisgyerek olyan szinten allergiás a kutyaszőrre, hogy kutya egy méteren belül a szabadban = anafilaxiás sokk, mentőautó. De az is lehet, hogy valamilyen más nyomós oka van rá, hogy ne gyógyszerezze magát, vannak ilyen egészségi állapotok is, ami miatt nem lehet. Nem tudjuk, hogy a vak lány nem esetleg az fent ismeretetett "nekem minden jár" típusú-e. Nem tudjuk, hogy milyen stílusban tárgyaltak egymással a problémáról, mert az is meghatározó. Szóba került-e, hogy a kutya meg tudná-e várni valahol stb. Ha azt nézzük, hogy egy allergiás reakció könnyen emberéletet követelhet, míg a másik oldalon csak egy kényelmi szolgáltatásról van szó, máris más a leányzó fekvése.

2020. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
59%

úr isten ember, neked vannak személyesen is vak ismerőseid, és ennek ellenére úgy állsz hozzá, hogy jajj, de elkényeztetett lehet ez a kiscsaj, mert neki biztos mindig minden jár csak mert vak.

ásd már el magad.

esetleg tényleg, vegyük el a botját is, úgyis zseniális minden más érzékszerve, csak látni nem lát, minek is az... mert valaki más nagyonokos hlyegyereket meg mondjuk zavarja a bot surrogása

2020. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
34%

20:19-es, tehát akkor vegyük át még egyszer: a vak lány tud kutya nélkül közlekedni, mert erre tanították meg gyerekkorában. Sokkal többet közlekedett már életében kutya nélkül, mint kutyával. Nem a botját, hanem a kutyáját kellene mellőznie egy-egy órára. A hozzászólásod mintapéldánya a "szalmabáb érvelésnek" ami egy retorikai hiba: megváltoztatod a szavaim értelmét és a megváltoztatott jelentést támadod...

Egy csomó vak embert igenis sért, hogy fogyatékosoknak tartják őket, akik nem képesek erőfeszítésekre vagy nem tudnak megoldani feladatokat. Számukra az jelenti a tiszteletet - mint többnyire minden ember számára - hogy normál embereknek tekintik őket. Nyilván nem kérik őket arra, hogy olvassanak el valamit, de még marad millió dolog, amiben "egyenrangúak" lehetnek. Néhányan közülük viszont pont meglovagolják ezt és arra sem hajlandók, amire képesek és nem lenne nekik nagy teher. Ez nyilván érzelmi intelligencia kérdése, hogy visszaélek-e valakinek a jóindulatával, az érzelmi intelligencia pedig nem a fizikai adottságainktól függ.

2020. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%
Troll kamu
2020. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
40%
Mindenképpen a vak lány javára döntenek, össze nem hasonlítható a két dolog. Vaknak lenni és allergiás ak. Ne vicceljk.. Megdöbbentő némelyik "ember" mennyire nem ember. Nemhiaba tartom többre az allatokat sokszor 😉
2020. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
73%
Minden attól függ mennyire allergiás a kutyákra az illető. Ha csak picit, vagy gyógyszerrel simán kezelni tudja, akkor egyértelmű, hogy a vak lány javára kell dönteni. Ha viszont ahogy már előttem is írták, olyan mértékben allergiás, hogy sokkos állapotba kerül a szervezete, vagy az allerigaellenes gyógyszert nem tudja beszedni anélkül hogy az maga is allergiás reakciót váltana ki (igen, létezik ilyen), akkor viszont a vak lány ellen kell dönteni.
2020. máj. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!