Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vak lány kutyával vs allergiás...

Vak lány kutyával vs allergiás évfolyamtárs? Kinek kell engednie?

Figyelt kérdés
Tesóm ismerőse egy vak lány, aki még az előző félévben karantén előtt kapott segítőkutyát, vele jár egyetemre. Egyik évfolyamtárs allergiás a kutyaszőrre és először arra akarta kérni a vak lányt hogy ne hozza a kutyáját a suliba de ő ezt elutasította! Megoldották hogy ne legyen közös órájuk, de ők ott nagyon fel voltak háborodva. Hogy az allergiás lány szedjen gyógyszert és utazni is utazik valahogy mégse halt meg, és, hogy ne várják a vaktól hogy otthon hagyja a kutyáját. Én viszont allergiás vagyok tudom milyen szar folyton tüsszögni! Ha ilyen helyzetben lennék én is megkérném a lányt hogy ne hozza a kutyát, de közben tudom hogy nélküle nem tud közlekedni! Szerintetek?

2020. máj. 12. 20:47
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
61%

Valóban nem összehasonlítható: egy allergiás reakció (anafilaxia) perceken belül kiolthatja az életed, a vakság meg nem öl.

Biztos, hogy még nem volt anafilaxiás sokkban része annak, aki ilyen könnyelműen ítélkezik, nem lenne olyan egyértelmű ez azért, ha már fojtogatott volna a "Kaszás".

Pontosan azért, mert én rendszeresen kommunikálok vakokkal, tudom hogy mi a véleményük és ne döntsünk már helyettük, olyan dolgokat tulajdonítva nekik, amit ők is elutasítanak. Például ne sértegessük őket azzal, hogy nem tartjuk őket teljes embereknek és mindentől kímélni akarjuk őket. Ezt ők veszik zokon, nem értem mit kell értetlenkedni, erőszakosan ragaszkodva ahhoz, hogy igenis ők bénábbak, így kell kezelni őket. Amit minden vak keményen ki szokott kérni magának az az, ha "világtalannak" nevezik őket, azt sugallva hogy az ő "világuk" szegényebb. Egy normál érzelmi intelligenciájú vak ember ugyanúgy elítélné a vak sorstársát, ha az nem képes kompromisszumra egy másik ember érdekében.

Anafilaxiás sokk tablettácskákkal még emelt adagban sem védhető ki. Ha a mentő idejében kiér, akkor antihisztamin vagy súlyosabb esetben rögtön adrenalin injekcióval próbálkoznak és még így is kétesélyes, hogy megmarad-e a páciens, lásd földimogyorós éttermi halálesetek.

A pollenallergián kívül minden allergia olyan természetű, hogy minél többet van kitéve az ember alacsony dózisú allergénnek, annál érzékenyebbé válik rá, tehát pont azáltal, hogy a vak odahurcolássza a kutyáját, azzal idézi elő az allergiásban azt, hogy minél előbb eljusson arra a pontra, hogy már egy tőle tíz méterre elsétáló kutyától szörnyethaljon. Ezért létfontosságú, hogy egy allergiás minél kevesebbszer találkozzon az allergénjével, mert így el lehet nyújtani ezt a kockázatos folyamatot.

2020. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
57%

Jajj ez az anaphylaxiázás komolyan szánalmas már. Orvos vagyok, baromi ritka, hogy valaki légúti allergéntől sokkot kapjon, de ha még is előfordul, akkor deszenzitivizálni kell, mert nettó életveszély a dolog és egy ilyen ember utcára nem fog kimenni, nem hogy egyetemre, tehát ezt a lehetőséget el is vethetjük. Antihisztaminból is kb. van vagy 20 féle, tehát azt is elvethetjük, hogy ne találna olyat amire nem allergiás. Ráadásul az új gyógyszereknek kb. zéró a mellékhatása ezért nagyon széles határokon belül lehet őket dozírozni.


Egyébként ez a van vak ismerősöm, meg kutyára anaphylaxiás ismerősöm duma egy akkora troll kamu, hogy leszakad a plafon. Arról nem is beszélve, hogy nem egy vak betegem van, egyik sem viselkedik önző vagy számító módon.

2020. máj. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Azóta mesélte a tesóm hogy a vak lány előző fél évben úgy intézte hogy arra az egy napra amikor közös óra volt nem hozta be a kutyát és szedte a szőrt is a ruhájáról. Kövi fél évben meg ugye elég hamar jött a vírus és a tesóm se nagyon látta őket mert nagyon kevés volt így is a közös órájuk 2 asszem, szóval nem voltak napi kapcsolatban csak az évfolyamon nagyon szétterjedt a sztori mert sokan hőbörögtek meg a lány azért feltünő a kutyájával. Szóval ha ezt ők megoldották szépen akkor nem szóltam nem akartam én a vak lány ellen beszélni meg semmi! De most hogy békitsem ki a tesóm aki haragszik rám mert szerinte az allergia nem akkora cucc mint ha a lány nem hozhat kutyát? Nah mindegy ezt majd egymás közt elrendezzük csak ne jöjjön fel ide a vak lány vagy a haverjai.
2020. máj. 14. 09:59
 34/37 anonim ***** válasza:
32%

02:10 - Te is egy nagy empatikus "orvos" lehetsz, mint aki leüvölti a szülő nőt, hogy "ne sírjon már, nem fáj az annyira!" :D Hol tudod te, hogy milyen az anafilaxia, ha nem tapasztaltad?! Nekem pl. egy étel váltja ki, de már akkor is jelentkezik egyfajta reakció, ha csak zárt helyiségben együtt tartózkodom ezzel az étellel. Csak amíg nem kényszerítenek rá, hogy rendszeresen szaglásszam, addig nem alakítanak ki bennem egy olyan állapotot, hogy már a kipárolgásától életveszélyes reakcióm legyen. Erre mindig figyelmeztetnek, amikor az injekcióig jutunk, hogy kerüljem a "kis adagokkal" való érintkezést is, hiába nem vált ki súlyos rohamot, mert rövidíti az időt, amikor már majd ki fog váltani.

09:59 - Már az első válaszomban figyelmeztettem arra, hogy valójában minden csak feltételezés, nem tudunk konkrétumokat a dologról, így elég merész ítélkezni akár a vak, akár az allergiás javára. Ezen felül csak ismertettem azokat a szitukat, amiket egy vakot vagy allergiást csak hírből ismerő nem tudhat.

Pl. hogy a vakok nagy része normális érzelmi intelligenciával bíró ember, akik hajlandóak az együttműködésre és szeretnék, ha a társadalom egyenlő félként tekintene rájuk, nem fogyatékosként, aki helyett mindent meg kell csinálni vagy akiknek a javára le kell mondani dolgokról. Sokan közülük nagyon empatikusak és örömmel segítenek, ha végre ők segíthetnek valakinek. Ha pozitív diszkriminációban részesítjük őket a vakságuk alapján, ennek pont az a burkolt üzenete, hogy nem tekintjük őket egyenlőnek, normál embernek, ami sokaknak akkor is sértő lehet, ha előnnyel jár.

2020. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
36%

Ezt a sok baromságot ha a kutya bevenné megveszne. Étel egy légtérben. A laikusokat etesd ezzel a hülyeséggel. Az nem anaphylaxia, hanem PÁNIKROHAM, lenne ha valóban lenne, de egyébként csak hazudozol össze-vissza.


Ami meg az empátiámat illeti van nem egy allergiám, tök jól kezelhető betegségek, ez a kis adagozás is egy ordenáré hülyeség, ilyet orvos nem mond. Ennyi erővel az összes poratka allergiás meghalna.

2020. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Ignis Subdialis ***** válasza:
48%
Hát, pedig az ételallergia nagyon nem pollenallergia kategória. Gondolj bele a "nyomokban tartalmaz" feliratokra, mi értelme lenne, ha ez a bizonyos "nyom" nem válthatna ki életveszélyes reakciót. Márpedig egy "nyom" mennyiségű allergén vidáman elutazgat aeroszolként a levegőben.
2020. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
50%
A kérdező troll, érződik a stílusából. Direkt így ír, hogy a felhasználókat felidegesítse. Unatkozó valaki, aki ebben leli az örömét. Hagyjátok rá.
2020. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!