Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A GDPR-t nem sérti hogy a...

A GDPR-t nem sérti hogy a tanár bizonyítványosztáskor az egész osztály előtt olvassa fel egyes diákok (kirívóan rossz vagy jó ) eredményeit? Ez nem személyes adat?

Figyelt kérdés

Ott az egész osztály és az of tételesen olvassa az egész osztály előtt egyes tanulók bizonyítványát (nyilván a kirívóan rossz vagy jó biziket)


Ez nem kőkeményen sérti a GDPR-t? Most ugyan kinek mi köze hozzá hogy én miből vagyok kettes miből buktam vagy épp színjeles vagyok és dicséretes? Ehhez köze bárkinek is mi?

Ez nem személyes adat lenne?


2020. jún. 17. 19:55
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom az egesz osztalyt derult egbol villamcsapaskent eri a hir,hogy Gipsz Jakab eppen csak atcsuszott egy kegyelem kettessel minden tantargybol es nem o lett az osztaly vagy az iskola legjobb tanuloja.Ha a tanar nem olvasna fel a jegyeket,erre soha senki nem jonne ra magatol.
2020. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

"Ha a tanar nem olvasna fel a jegyeket,erre soha senki nem jonne ra magatol."


Tiszta sor, csak kérdés a NAIH ellenőreit ez a duma meghatja-e. Sztem nem fogja.


Csak úgy jelzem az elhíresült jászladányi iskolát 4 millióra büntették mert kitette a honlapjára a FELVETTEK névsorát.


Na szuperokosok erre verjétek magatokat, nem jegyeket közöltek csak annyit hogy XY felvéve ZX nincs felvéve.

4 milliós bírság. GDPR és adatvédelmi törvény megsértése. Jászladány 2020 április.

2020. jún. 18. 15:14
 13/41 A kérdező kommentje:

"De ha állítólag felhívtad a NABIHot és azt mondták, hogy igen, akkor miért ide írkálsz és miért itt hisztizel, tegyed szépen a feljelentést és kész. "


Így van, sőt mailben írásban kértem az állásfoglalásukat. Megkaptam.

De majd ha netán a szóban forgó suli büntetést kap majd te kifizeted jó lesz így?

Elvégre magad írod te GDPR-rel foglalkozol, és ez nem ütközik ebbe... hát akkor majd ha ügy lesz belőle te fizeted a büntit.

Na? Megbeszéltük?

2020. jún. 18. 15:16
 14/41 A kérdező kommentje:

"miközben teljesen nyilvánvaló, hogy a diák a hunyó."


Ja és megkérdem: ÉN miben vagyok hunyó? Én mit vétettem? Elárulod?

Mi az a dolog amit én elkövettem a tanár ellen?

2020. jún. 18. 15:18
 15/41 anonim ***** válasza:
26%

#14

Ha tanultál volna, akkor nem kerültél volna a rosszak listájára és akkor most nem hisztiznél itt, hogy jaj, a jogaid meg vannak sértve, mert a tanár fel merészelte olvasni a sz..r jegyedet. Ki tehet erről? Csak is te, mert lusta dög vagy tanulni. Diák vagy, egy a kötelességed, tanulni! Szüleid ezt nem mondták neked?


Tudod, ahelyett, hogy levonnád a következményt, tehát, hogy szeptembertől jobban tanulsz, nem, te ehelyett jössz, hogy a tanár hogy merészelte felolvasni a jegyedet, hogy ezzel meg lett sértve a jogod és az egód, jössz ezzel a GDPR-os dologgal.


Nem a tanár tehet arról, hogy ilyenek a jegyeid. Talán arra nem gondoltál, hogy tanító célzattal teszi, amit tesz? Pl. ti vagytok az elrettentő példák, vagy hogy ezzel is felhívja a figyelmedet arra, hogy jobban kéne tanulni.


Ja, de tudom, hogy ebben a világban már a kutya sz..rjának is ezerféle joga van.

2020. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%

ui.: Ha a jóknál szerepelnél, akkor is így pattognál? Kétlem. Akkor nem lenne megsértve a személyiségi jogod? Akkor nem jelentenéd fel a tanárod, hogy hogy merészelte a jó jegyeidet felolvasni az osztálynak? Akkor hízna a májad és az egód a fellegekben lenne.


Szállj le a magas lóról, és inkább nőj fel agyilag! Vagy, ha ez neked ekkora pszichés traumát okozott, akkor menj pszichológushoz, ha ez neked ekkora probléma.

2020. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy beleszólok a nagy bölcsek okoskodásaiba, de talán van némi jogom hozzá, mert tanár vagyok és az iskolánk nagyon megégette magát a GDPR miatt.

Félévkor az osztályfőnökök, ahogy azt időtlen idők óta teszik kitették az osztályfaliújságra azon tanulók névsorát akik gyengén vagy egyesre zárták a félévet. Valaki (egyik szülő) bejelentette a NAIH-nál azok kijöttek végigfotózták és a suli kapott egy 500.000-es csekket. Nem nyomoztak melyik tanár tette ki, nem is érdekelte őket, az intézményt büntették.

Szóval így oltsátok a kérdezőt.

Valóban, a GDPR miatt a tanárnak nincs joga nevesítve mindenki füle hallatára közölni semmiféle tanulmányi eredményt, pláne nem egy év végit az egész osztály hallatára.


Lehet ezen csodálkozni hogy régen nem volt ez. Régen nem volt ez, most már van . Haladni kell a korral, mi nem haladtunk, laza félmilliónkba került. Valamint bukott az igazgató is emiatt (leváltották).

Tanulópénznek kicsit sok. Pedig csak el kellett volna olvasni a publikus GDPR-t.

Azért így kell gondolkodni.

2020. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
26%

#17

Akkor ebből kiindulva, ha egy diák szóban felel az egész osztály előtt, akkor a tanárnak nincs joga hangosan kimondani, hogy hányast ad a diáknak, csak mert személyiségi jog? Na, itt mondom, hogy a világ megérett a pusztulásra.

2020. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Talán arra nem gondoltál, hogy tanító célzattal teszi, amit tesz? Pl. ti vagytok az elrettentő példák, vagy hogy ezzel is felhívja a figyelmedet arra, hogy jobban kéne tanulni.“



Ja és szintén tanárként erre: amelyik tanár pedagógiai célzattal „elrettentésként“ pellengérez ki egy rossz tanulmányú diákot a többiek előtt, az a létező legsúlyosabb szakmai és etikai hibát követi el amit csak tanár elkövethet. Az ilyen „tanár“ tépje össze a diplomáját és menjen el kapálni a répaföldre, mert oda való.

És ez már GDPR-től független. Ez 100 éve is így lett volna.


Kérdező, jelentsd nyugodtan a tanárodat. Megérdemli. És ezt tanárként mondom.

2020. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ebből kiindulva, ha egy diák szóban felel az egész osztály előtt, akkor a tanárnak nincs joga hangosan kimondani, hogy hányast ad a diáknak, csak mert személyiségi jog?"


Elvileg nincs joga. Más kérdés hogy 1 db jegygel a kutya se törődik, na de ez év végi tömbösített értékelés más tészta.

De mondom, nem értem mi az értetlenség forrása? Ott a GDPR az összes EU-s honlapon, az EU összes hivatalos nyelvén vagyis 26 nyelven, tessék már elolvasni talán.

2020. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!