Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A GDPR-t nem sérti hogy a...

A GDPR-t nem sérti hogy a tanár bizonyítványosztáskor az egész osztály előtt olvassa fel egyes diákok (kirívóan rossz vagy jó ) eredményeit? Ez nem személyes adat?

Figyelt kérdés

Ott az egész osztály és az of tételesen olvassa az egész osztály előtt egyes tanulók bizonyítványát (nyilván a kirívóan rossz vagy jó biziket)


Ez nem kőkeményen sérti a GDPR-t? Most ugyan kinek mi köze hozzá hogy én miből vagyok kettes miből buktam vagy épp színjeles vagyok és dicséretes? Ehhez köze bárkinek is mi?

Ez nem személyes adat lenne?


2020. jún. 17. 19:55
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
21%

#30

Nem tanulsz. A tanulás a kötelességed. Kötelességed elmulasztásának eredménye, következménye a rossz jegy, rossz átlag.

Ha tanultál volna, tehát teljesítetted volna a kötelességedet, akkor mindez nem történt volna meg.


De kár, hogy még mindig nem fogtad ezt fel, nem is csodálom, hogy sz..rok lettek a jegyeid, ilyen értelmi szinttel kész csoda lesz, ha átmész az érettségin, feltéve, ha eljutsz odáig.

2020. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

"nem is csodálom, hogy sz..rok lettek a jegyeid"


ez meg egy érdekes elszólás mert hát honnan veszed hogy NEKEM szarok a jegyeim? Na honnan? mert én ilyet soha nem írtam. Szándékosan így fogalmaztam olvass vissza:

"Most ugyan kinek mi köze hozzá hogy én miből vagyok kettes miből buktam vagy épp színjeles vagyok és dicséretes?"


Hát hol írtam én hogy nekem milyenek a jegyeim? Sehol.

Hogy Te MIT fantáziálsz bele az a te gyökérséged.


Mellesleg tök8 milyenek a jegyeim ez a tanár tudatlan etikátlan sőt törvénytelen viselkedést semmiben nem menti..



Ld USA.

A rendőrök intézkedés közben megöltek egy bűnözői múlttal rendelkező embert (George Floyd)


Na most akkor megkérdem!


Az egyik fél iylen olyan múltja tán felmenti a másik felet a törvénytelenség alól?

Na erre válaszolj.


Olyanok a jegyeim amilyenek? Hát és? És az mit számít? A jogszabály erről nem ír, csak arról hogy NEM ISMERTETHETŐ személyes adat (és ez az...)

Hát ennyi!

2020. jún. 20. 15:02
 33/41 anonim ***** válasza:
36%

"ez meg egy érdekes elszólás mert hát honnan veszed hogy NEKEM szarok a jegyeim? Na honnan? mert én ilyet soha nem írtam."

Itt elismerted, hogy rosszak a jegyeid:

"Talán, ha tanulnál, mivel más dolgod sincs, akkor nem háborodnál fel. Viseld tetteid után járó következményeket."


Oké én viselem,"


Egyébként eléggé egyértelmű, hogy rosszak a jegyeid, mivel, akinek jók, azok büszkék rá és örülnek annak, hogy kiemelik a tömegből. Pszichológia!

Szóval annak nem szoktál örülni, ha anyukád megdicsér, hogy milyen ügyes vagy? Persze, hogy örülsz. Most miért is sírsz? Mert gázak a jegyeid, szégyenben maradtál. Ennyi.

Nem tudom, hogy ezen mit kell annyit rugózni.


Akkor jelentsd fel a tanár, ha ez neked jól esik. De tudod, ez mind elkerülhető lett volna, már többször leírtam, ha tanultál volna. Sírjál csak nyugodtan, de az egészet te indítottad el.


Egyébként pedig mindig is voltak rendőri túlkapások, büntetlen előélettel rendelkezővel is történt már túlkapás, és ez nem idevaló téma, mivel ott emberölés történt, és az nem hasonlítható össze azzal, hogy lusta voltál tanulni. És mivel nemcsak a te jegyeid hangzottak el, ezért ezt nem kéne feltétlen sértésnek venned, mert nem csak téged spécizet ki. Akkor jogos lenne, ha egyedül csak a te jegyeidet olvasta volna fel.

De érzékenyek manapság egyes emberek. Nálunk ilyen nem volt. Mindenki tudta, hogy az osztályban kinek hányasa van, nem csinált ebből senki se ekkora nagy ügyet, senki se hisztizett, amikor a tanár hangosan mondta az osztályzatokat. Ez volt a legtermészetesebb dolog.


16 éves kor fölött pedig nem vagy tanköteles. Nem kötelező iskolába járni. Ha nem életcélod a tanulás, a jobb élet, akkor mehetsz dolgozni.

2020. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

"Ez volt a legtermészetesebb dolog."


Volt. A kulcsszó. Öreganyám is VOLT. Most meg nincs.


A tanár egyébként fel lett jelentve a naihnál. Lesz ami lesz.

2020. jún. 20. 18:49
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Kár ezen vitatkozni, meg bárkit is hibáztatni. Jelenleg a munkámhoz kapcsolódik a különösen érzékeny személyes adatok védelme. Nem teheti meg, hogy név szerint felolvassa az eredményeket és nem is szokták.

Mindig is jó tanuló voltam, a felsőfokú tanulmányaim során soha nem talalkoztam hasonlóval sem.

Még gimiben is, ami még jóval a GDPR előtt volt, szóbeli felelésnél sem mondta ki a tanár a jegyet, csak ha kérdeztük. Az érettségi bizonyítványt is átadták, hogy "gratulálunk" és kész.

Felsőfokú szakképesítesem alatt, ha a tanár fel akarta olvasni az eredményeket, megkérdezte, hogy ehhez hozzájárulunk-e. Kitűnő voltam, illetve már egy-két nagyobb volumenű eredményt is magamanénak tudhattam, akkor is nyilatkoznom kellett arról, hogy ezt közzé tehetik, stb.

Egyetemen soha, de soha nem hirdettek ki eredményeket, semilyen formában.

Lehet én vagyok ilyen szerencsés, hogy nem találkoztam ebben a kontextusban vett rossz pedagógussal, oktatóval, de szerintem azért ez a tanárok zömére jellemző. Egy-két tanárom a kollégám is volt, amikor mondjuk egy zh-t nem úgy írtam meg, ahogy egyebkent szoktam, meg is kérdezték, hogy van-e valami baj, stb. Nem pedig ujjal mutogattak, hogy "hehh, na most megvagy, ez csak kettes lett!"

Szakmai versenyre én is készítettem fel a szakterületembe tartozó diákokat, az értékelést csak nekik mondtam el személyesen.

Szóval a kérdezőt sem kell degradálni, de a tanárokat sem egy kalap alá venni, mert ahogy olvastam, itt is kommentelt olyan PEDAGÓGUS, aki olyan, mint akik keze alatt nekem is volt szerencsém tanulni.

Az egy másik oldal, hogy vannak tanulók, akik mindent tamadásnak vesznek, vagy akik dacból nem akarnak fejlődni, tanulni, de vannak olyanok is, akik gyengébb képességűek és 10x többet tanultak egy kettesért, mint én az ötösért.

2020. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
77%

Illetve, te, aki itt annyira demagóg példákkal megy neki a kerdezőnek, hogy arról az idős emberek fenyegető aurával csoport jut eszembe: neked mi közöd van ahhoz, hogy kinek milyenek az eredményei? NEM erről szólt a kérdés!

Tudod, az a szomorú, hogy az ilyen megrekedt, múlt századbeli, vörös csillagos szemellenzős emberekkel van tele a világ, akik pár évtizede még a szomszédjaikat, esetleg családtagjaikat nyomták fel... Ha rajtatok múlna, visszahoznátok a sötét középkort!

Egyébként képzeld el, van olyan ember (pl én), aki nem szereti, ha az eredményeivel példálóznak mások előtt és a szemébe dicsérik. Büszke vagyok az eddig elért eredményeimre, arra is, hogy a szakterületem kiválóságai közé sorolnak, de nem kell a se__nyalás és a gyengébbek,vagy kevésbé sikeres, DE JÓ szakemberek triggerelése. Az eredményeket ismerje el az, akinek jogában áll: felettes, munkáltató, szakmai kör, a kollégák saját maguk, ne pedig azért, mert azt mondták. Vagy szerinted az annyira jó, hogy random embereknek mondjuk az arcába tolom a szakmai CV-m, díjaim, esetleg bérpapirom vagy éves értékelésem? :D Vannak bajok...

2020. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

"Egyetemen soha, de soha nem hirdettek ki eredményeket, semilyen formában."


Semmi baj a közzátétellel: KÓDOLT formában. Mindenki választ magának egy egyedi kódot amit csak ő meg a tanár ismer és a tínár akkor nyugodtan kiírhatja hogy a 8Cpw5z kódú tanuló (ki az azt a többiek nem tudhatják ) sajnos egyes.


Ezzel itt gond nincs.


De ha azt mondja hogy Kovács Pistike egyes mindenki füle hallatára: hát milyen jogon!

És még csodálkozik majd ha tényleg fel lesz jelentve. Még én leszek a rossz!

2020. jún. 21. 12:50
 38/41 anonim ***** válasza:

Miért kellene bármit is kihirdetni az egyetemen, amikor pl a Neptunban mindenki látja a sajat jegyeit. Ez nem általános iskola.

De úgy látom kedves kérdező, neked mindegy, hogy melletted vagy ellened ervelnek, akkor is csak tamadni es okoskodni tudsz. Az előző voltam.

2020. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

"Miért kellene bármit is kihirdetni az egyetemen, amikor pl a Neptunban mindenki látja a sajat jegyeit."



Akkor miért lógnak kinn a tanszéki faliújságon még most is a ZH-k eredményei papíron?

2020. jún. 21. 18:56
 40/41 anonim ***** válasza:
Neptunba csak a vizsgajegyek kerülnek be, a ZH eredményeket általában emailben kapjuk meg
2020. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!