Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A GDPR-t nem sérti hogy a...

A GDPR-t nem sérti hogy a tanár bizonyítványosztáskor az egész osztály előtt olvassa fel egyes diákok (kirívóan rossz vagy jó ) eredményeit? Ez nem személyes adat?

Figyelt kérdés

Ott az egész osztály és az of tételesen olvassa az egész osztály előtt egyes tanulók bizonyítványát (nyilván a kirívóan rossz vagy jó biziket)


Ez nem kőkeményen sérti a GDPR-t? Most ugyan kinek mi köze hozzá hogy én miből vagyok kettes miből buktam vagy épp színjeles vagyok és dicséretes? Ehhez köze bárkinek is mi?

Ez nem személyes adat lenne?


2020. jún. 17. 19:55
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

De aki továbbra is hitetlen, annak itt egy gyakorlati kézikönyv épp oktatási GDPR ügyekben. Tanulságos.


[link]


Nem hinni kell meg hüledezni hanem tájékozódni.


"Az új adatvédelmi rendeletet (GDPR) 2018. május 25-től kell kötelezően alkalmazni egész Európában. A GDPR (General Data Protection Regulation) néven egy éve elfogadott rendkívül szigorú uniós szabályozás egy húsz évvel korábbi szabályozást váltott fel, és az eddigi legmagasabb szintre helyezi a személyes adatok védelmét. A rendelet alkalmazásai jelentős változást hoznak a korábbi szabályokhoz képest."

2020. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim válasza:
59%
Nagyon helyes ha feljelented.Néhány tanár azt hiszi,hogy akármit megtehet....Ha csak az lenne a dolga, hogy leadja az anyagot oszt cső akkor egy majomnak is be lehetne tanítani az anyagot aki kb...
2020. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Jogász tanárom soha sem szokta felolvasni a jegyeket nyilvánosan, mert azzal sértené a személyiségi jogokat.
2020. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Sőt..18 év felett ha bemegy a szülöd az iskolába, hogy megnézhesse a jegyeid, nem mutathatják meg neki.
2020. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

"hogy megnézhesse a jegyeid, nem mutathatják meg neki."


Így van! Az meg külön röhej hoyg NAGYKORÚ tanulótól elfogadják a szülői igazolást, sőt a saját maga által írt igazolást meg nem....

hát mióta tehet nyilatkozatot egy nagykorú helyett egy másik nagykorú (szülő) érvényesen? Max akkor ha gyámság alatt áll.

2020. jún. 19. 20:21
 26/41 anonim válasza:
ez személyes adat a tanár mondta nekünk hogy csak azt olvashatja fel aki erre engedélyt ad neki szóval lehet hogy nem sért törvényt de akkor se szabad csak úgy felolvasni ez sértés
2020. jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Hát igen törvény ide vagy oda eleve már józan paraszti ésszel felmerül az hogy mi köze van bárkinek az én jegyeimhez? (meg nekem sincs közöm senkiéhez)


Szóval nem is értem. Törvénytelen is, etikátlan is, és ráadásként a kutyát se érdekli más jegye vagyis... akkor minek is csinálja a tanár? nem értem

2020. jún. 20. 09:51
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

A GDPR szerint ez non-sensitive adat, szóval igazából felolvashatja, mert nem sért vele jogokat. Maximum marha rosszul eshet. Amúgy ilyen nekünk is volt, de én már nagyon régen voltam iskolás.

Nekem csak az a furcsa, hogy a jogaival mindenki hű, de tisztában van, a kötelességekkel meg nem.

2020. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

"Amúgy ilyen nekünk is volt, de én már nagyon régen voltam iskolás."


Akkor ennek a kijelentésnek értelme nincs, mert régen GDPR se volt.


Ja és mellesleg a tesóm egyetemista volt, már kijárta és amikor kezdte évekkel ezelőtt már akkor kódok alapján írták ki a jegyeket, szigorúan tilos volt kiírni hogy Kis Pistike 3, hanem kapott egy kódot amit csak ő ismert.

2020. jún. 20. 12:49
 30/41 A kérdező kommentje:

"a kötelességekkel meg nem"


És melyik kötelességemmel nem vagyok tisztában? Sorold már fel.

2020. jún. 20. 12:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!