Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A mai fiataloknak miért...

A mai fiataloknak miért sokkal vonzóbb, hogy egyetemre menjenek, mint hogy szakmát tanuljanak?

Figyelt kérdés

Mindenki egyetemre akar menni, úgy fogják fel, mint ha muszáj lenne. Elmennek egy multihoz biorobotnak, hajtanak a karrierért. Pedig egy jó szakmunkával sokkal jobban lehet keresni, mint egy diplomával. Hajtanak, hogy legyen karrierjük, keresnek 3-400 ezret, de arról fogalmuk sincs, hogy egy jó villanyszerelő vagy egy gázszerelő megkeres 7-800 ezret is.. És még nyugisabb életük is lenne sokkal.

Ismerek nem is egy embert aki elvégzett egy “büfészakot”, amivel nem kapott jó munkát, ezért belekezdett mégegy alapszakba. Most akkor ennyi erővel már szakmát is tanulhatott volna..

Én is tökre kiábrándultam most az egyetemből. Ezen a nyáron elmentem segédmunkásként dolgozni és rájöttem, hogy inkább szakmát kellett volna tanulnom. Ha meglesz a diploma, el is megyek valami szakmát tanulni, gázszerelő, burkoló, kőműves vagy ilyesminek.



2020. aug. 3. 03:04
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mindkét szülőm vállakozó, az egyik az általad emlegetett építőiparban. Hát köszi, én jól elvagyok a klímas laborban s a 8-tol 4-ig tartó munkaidőmben, mint hogy minden áldott nap estig dolgozzak, gürizzek, stresszeljek, hogy lesz-e holnap stb. Te biztosan nem dolgoztál semmilyen szakmát, olyan 14-15 évesnek tippellek ilyen butyuta kérdéssel
2020. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
2020. aug. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk, mert olyan szakmára vágynak, ami diplomához kötött? Mondjuk orvos vagy jogász aligha lehet máshogy valaki, mint egyetemmel...
2020. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
72%

"Pedig egy jó szakmunkával sokkal jobban lehet keresni, mint egy diplomával."


A kulcsszó a _lehet_.

Egy átlag szakmunkás a büdös életben nem fog havi 800 ezret keresni, sőt, a legtöbben alig kapnak többet a minimálbérnél, ráadásul koszos és fárasztó munka.

Miközben egy diplomás egy multinál alapból megkap 230-250 nettót, ami nem sok ugyan, de ez hamar felmehet 300-350 ezerre, és akkor van egy kényelmes, fix, stabil, biztos munkahelye.

2020. aug. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
1%

1-es hozzászólónak: Ki tudását öregbíti, bánatát öregbíti. - Biblia

Tudatlanság = Erő - Orwell

A gond melegágya a gondolkodás. - Mogács


Egyébként a nagyobb mozgástér, több lábon állás miatt ildomos felsőoktatásba menni. Szakmát később is tanulhatsz, de ha megteheted, ne 30 évesen akarj egyetemet kezdeni. Azért mégiscsak lassul az ember.

2020. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
9%

Addig is a szülők támogatak és nem kell elmenni teljes állásba.

Az is nagy aj, hogy nálunk nagyon sokan kihullanak már az elején (műszaki) elmennek ikább OKJ-ra egy-két félév után, mert nem tetszik nekik, csak eljöttek "kipróbálni". Volt osztálytársaim közül is páran idő közben váltottak. Nem a péz miatt. Nem mideki ilyen egysíkú.

Ahhoz egy kicsit konkrétan hozzászólva, amit írtál: Mivel egyre töben mennek felsőoktatásba, már szinte általánossá vált, "nem akkora presztizs", mint régebben.

A büfészakossal viszont egyet értek. Nehogy már az én adómból fizessék a semmire kellők segélyét.

2020. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
86%

Sokak fejében él, hogy diploma = siker, siker = pénz, pénz = boldog élet. Közben meg egy frászt. Egyetemi szakot is kell tudni választani, ahogy szakmunkás képzést is. És ha most éppen jól is választottál, lehet 10 év múlva fenekestől felfordul a világ.

Amikor egyetemre jártam (2009-ben kezdtem), az építőipar haldoklott és azt mondták hülye vagyok, hogy ilyen irányba tanulok. Mire végeztem a mesterképzéssel is, az építőipar kivirágzott és viszonylag nagy mérnök hiány is jelentkezett. Abból, amiről belém magyarázták, hogy rossz döntés, most kiválóan megélek. Viszont ez nem garancia, hogy 10-20-30 év múlva is így lesz. Rugalmasnak kell maradni, több lábon állni, ha kell váltani, akár 180 fokos fordulattal is.

A férjem is mérnök, az első szakmája hegesztő. Dolgozott ebben is, abban is. Mérnökként néha elmegy hegeszteni. Lehet, hogy jelenleg utóbbiból jobban élne, de mindig azt mondja (és teljesen igaza van), hogy az a rengeteg mocsok, hajolgatás, térdelés, fizikai munka sokkal korábban csinálna emberi roncsot belőle, mint a fix bevételes szellemi munkája. Persze, a pénz fontos. De ez csak egy fontos dolog az élet számos területéről és amikor az ember amúgysem nélkülözik, akkor lehet mérlegelni igazán, hogy megér-e plusz, minusz 1-200 ezer forintot az, hogy tönkretegye magát.

2020. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem mindegyik szakmunkás keres 500-700 ezer forintotés ugyanez igaz a diplomásokra is.


A diplomások nagyobb része keres 500+nettót, mint a szakmunkások.


Nem akarok én senkit se befolyásolni. Tőlem mindenki annak tanul aminek szeretne. Nekem a diplomás munka fizikailag könnyebbnek tűnik így inkább egyetemre megyek (Corvinus), mint hogy kőműves legyek. Legalább nem leszünk egymás konkurenciái. :)

2020. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
85%
Anyám öccse azért akart orvos lenni, mert gyerekkorában egy szívműtéttel megmentették az életét. Nem mai fiatal, sőt, lassan nyugdíjas korú lesz.
2020. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
81%

Szokásos gyenge általánosítás.

Te a gyenge diplomást (büfészak) hasonlítod a jelenleg top foglalkoztatott szakmunkáshoz (villanyszerelő).

A reális az lenne, hogy IT diplomást hasonlítanál egy villanyszerelőhöz. és még nem beszéltünk a munkakörülményekről, egészségi állapotról stb stb. Máris megbukott a felvetésed minden téren.

2020. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!