Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A mai fiataloknak miért...

A mai fiataloknak miért sokkal vonzóbb, hogy egyetemre menjenek, mint hogy szakmát tanuljanak?

Figyelt kérdés

Mindenki egyetemre akar menni, úgy fogják fel, mint ha muszáj lenne. Elmennek egy multihoz biorobotnak, hajtanak a karrierért. Pedig egy jó szakmunkával sokkal jobban lehet keresni, mint egy diplomával. Hajtanak, hogy legyen karrierjük, keresnek 3-400 ezret, de arról fogalmuk sincs, hogy egy jó villanyszerelő vagy egy gázszerelő megkeres 7-800 ezret is.. És még nyugisabb életük is lenne sokkal.

Ismerek nem is egy embert aki elvégzett egy “büfészakot”, amivel nem kapott jó munkát, ezért belekezdett mégegy alapszakba. Most akkor ennyi erővel már szakmát is tanulhatott volna..

Én is tökre kiábrándultam most az egyetemből. Ezen a nyáron elmentem segédmunkásként dolgozni és rájöttem, hogy inkább szakmát kellett volna tanulnom. Ha meglesz a diploma, el is megyek valami szakmát tanulni, gázszerelő, burkoló, kőműves vagy ilyesminek.



2020. aug. 3. 03:04
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
89%
Ahol én diplomáztam, oda könnyű volt bejutni, de csak feleannyian végeztük el, mint amennyien bekerültünk.
2020. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
93%
A ponthatár inkább azt mutatja meg mennyire népszerű egy szak. Ahova a kutya nem akar menni, ott kevésbé verik fel a jelentkezők a ponthatárt többnyire. :)
2020. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
97%
#31 egész jó arány :) műinfón már felező bulira csak 20% jutott el.
2020. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerű! Kevesebb a cigány, a szakmunkás képzőkben hemzsegnek, én 3-éve végeztem szakmát, elsőben 52-en voltunk 11-en voltunk magyarok 2.ban már csak 23-an továbbra is 11-en 3.ban már csak 11-en Gyakorlatilag egyik cigó sem végzi el, viszont a pénz miatt a kan/koca cigányok küldik őket suliba, iszonyat gáz volt az első 2-év minden nap verekedések, késsel fenyegetések 10vs1 verekedések stb stb



Valahogy nem csodálkozom hogy inkább mennek az emberek érettségizni, illetve egyebekre, nem sokan hajlandóak bevállalni egy szaros szakma miatt ezt! Én is csak azért mentem szakmára hogy a családi vállalkozásban tudjunk teorszámot kérni!

2020. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
41%

33-as, mi is hasonló aránnyal végeztünk volna, ha első évben a vízválasztó kredithatárt nem viszik le, mert annyian kiestek volna, hogy nem kapta volna meg a suli a támogatást az évfolyamra, így nem is folytathattuk volna mi, akik bent maradtunk a szigorúbb feltételek mellett is. :-)

Mérnök infó.

2020. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
92%

Most nézem, az autószerelő szakmát a gépjármű mechatronikus (vagy mi) váltja fel. A tananyag kb ugyanaz, viszont a gépjármű mechatronikushoz csak 8 általános kell, míg az autószerelőhöz kellett érettségi is.


Ez azt jelenti, hogy tele lesz cigánnyal az autószerelő képzés. Hurrá.


...megyek gépész msc-re.

2020. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
88%
Hát ja, mondjuk csak az első 2-év.
2020. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anettbp ***** válasza:
47%
Miből gondolod, hogy az egyetemi végzettség nem ad szakmát? A közgazdász pl nem szakma? A másik dolog, hogy másodpercekre vagyunk a robotika világától és elsőként a fizikai munkát lehet robotokkal helyettesíteni. Csak azoknak a szakmáknak lesz jövője, ami hozzáadott szellemi értéket képvisel, hoz létre.Most kapcsold ezt össze a kérdéseddel.
2020. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
57%
Súlyos Évtizedekre... Nem másodperekre
2020. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Diplomával mégis elmehetsz egy multihoz rabszolgának, ahol kihajtják a beled, úgy beszélnek veled mint a kutyával, gázszerelőként meg a saját magad ura lehetsz és kereshetsz akár 1 milliót. Nyugisabb élet több pénzért.

Melyik éri meg?

2020. aug. 7. 20:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!