Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A mai fiataloknak miért...

A mai fiataloknak miért sokkal vonzóbb, hogy egyetemre menjenek, mint hogy szakmát tanuljanak?

Figyelt kérdés

Mindenki egyetemre akar menni, úgy fogják fel, mint ha muszáj lenne. Elmennek egy multihoz biorobotnak, hajtanak a karrierért. Pedig egy jó szakmunkával sokkal jobban lehet keresni, mint egy diplomával. Hajtanak, hogy legyen karrierjük, keresnek 3-400 ezret, de arról fogalmuk sincs, hogy egy jó villanyszerelő vagy egy gázszerelő megkeres 7-800 ezret is.. És még nyugisabb életük is lenne sokkal.

Ismerek nem is egy embert aki elvégzett egy “büfészakot”, amivel nem kapott jó munkát, ezért belekezdett mégegy alapszakba. Most akkor ennyi erővel már szakmát is tanulhatott volna..

Én is tökre kiábrándultam most az egyetemből. Ezen a nyáron elmentem segédmunkásként dolgozni és rájöttem, hogy inkább szakmát kellett volna tanulnom. Ha meglesz a diploma, el is megyek valami szakmát tanulni, gázszerelő, burkoló, kőműves vagy ilyesminek.



2020. aug. 3. 03:04
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
89%
Melyik gázszerelő a példaképed, kérdező?
2020. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
Na, pont hogy Zuckerberg is otthagyta az egyetemet
2020. aug. 7. 20:09
 43/43 anonim ***** válasza:
87%
Ez milyen érv? Zukkerberg... Na meg nézd meg, hogy ki hagyta még más is ott az egyetemet : az, aki arra sem volt alkalmas, hogy 50 oldalból képes legyen levizsgázni.
2020. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!