Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meg tudtatok valaha bocsátani...

Meg tudtatok valaha bocsátani a zaklatótoknak/bántalmazótoknak/aki megalázott titeket? (Főleg iskola a téma, de akár más is)

Figyelt kérdés

Elárulom én igen...

Mindig is elég csendes és félénk gyerek voltam. Ráadásul kövér és szemüveges is (Jajj és még a vezetéknevem is Zsiros..). Mondanom sem kell 9. Osztályban elég sokan piszkáltak/csúfoltak/kinevettek/beszóltak stb.

Akik pedig nem. Nagyrészt csak ignoráltak. 2 emberrel jóba voltam, de az egyik azokkal is jóba volt akikkel én nem. Meghívtam a házunkba egyszer. Viszont a következő hétfőn amikor bementem mindenki nevetett, rajtam még jobban. Az illető kezében (akit magunkhoz hívtam) egy alsónadrág volt. Mint láttam az enyém..nálunk elment a mosdóba, a szennyesből pedig kivette az egyik használt alsóm, és elhozta az iskolába. Lobogtatta..körbeadogatta mindenkinek a lányoknak is. Valaki meg is szagolta (kérdés, hogy miért. Sztem undorító). De borzasztóan megalázva éreztem magam és átverve (amúgy egy fehér fecskealsóról volt szó). Mint kiderült azért tette (és tettette hogy jóba van velem), hogy a többieknél még jobban bevágódjon. Ráadásul még vagy 4-5 alkalommal (kb heti egyszer) is magával hozta. Utána végül már többet nem. Viszont borzasztóan haragudtam. De szerencsére az a másik 1 ember akivel jóban voltam mellettem maradt. Viszont valamiért 9. Év végén bocsánatot kért. 10. Év elején folytatta, többször is beszélni akart velem, nagyon nehezen vett rá de rávett. Megbocsátottam, de nehezen kezdtem benne újra bízni. A piszkálódás a többiek részéről is szép lassan abbamaradt. Már 12-es vagyok, azóta többen is bocsánatot kértek amiért piszkáltak, és az illetővel aki ezt tette velem is jóban vagyok már. Nagyon megbánta amit tett. És egyébként azóta már 30 kilóval is könnyebb vagyok. Ti meg tudtatok volna bocsátani? Illetve van hasonló történetetek? Ne tartsátok magatokba!😄



2020. okt. 7. 22:11
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
90%
Nalam ez erzelem. A jozan eszemmel egy dolog megbocsajtani. Masik, hogy hogyan erzek. Nem ilyen miatt, de akiknek nem tudok soha eletemben, azokkal ugy vagyok, hogy nem haragszom, csak nem letezik szamomra tobbe.
2020. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Akire nem haragszol már, akinek nem kívánsz rosszat, annak megbocsatottal. Attól még nem kell különösebben szeretni, barátkozni vele meg ilyesmi.
2020. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

ez mondjuk durva dolog, amit leírtál és előre megfontolt. viszont bocsánatot kért. Valszeg meg tudtam volna bocsájtani, de egy tüske mindig maradt volna bennem.

Tény sajnos, hogy én is követtem el hibákat, voltam érzéketlen, és bántottam meg embereket, amit megbántam. Nem szekálásként, csak így vagy úgy megtörténtek dolgok. Meg lehet igazán bánni a tetteinket, de a múltat már nem lehet sajnos megváltoztatni.

2020. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

#23


Köszi a válaszod! Mármint melyik durva a piszkálódás vagy a lopás?

2020. okt. 18. 11:42
 25/42 anonim ***** válasza:

8 évesen bepisiltem, mert nem tudtam kigombolni a nadrágom és Büdi Lilinek meg Pisi Lilinek csúfoltak meg Bepisililinek is.


Én sosem haragudtam rájuk, de magamra igen.

2020. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :(
2020. okt. 24. 21:43
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy bocsánatot kértek tőled, ez jellemre vall. Tőlem nem kért soha senki. Mondjuk én se kértem senkitől... De teszek rá, mert tudom, hogy az egész retyerutyából, amit iskolának hívtak, én vittem a legtöbbre :D A többiek álmait is megcsináltam, had' irigykedjenek ha megtudják.
2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
#27 sajnálom, és nagyon ügyes vagy:)
2020. okt. 25. 20:04
 29/42 anonim ***** válasza:
Ajánlom nektek az Ajándék c. filmet. Erről szól. Vajon megbocsát-e egy zaklatott osztálytárs...
2020. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Engem általánosban a fölöttem lévő osztályból pár srác elég sokat csúfolt, főleg a keresztnevem miatt. Elég primitívek voltak. Ma az egyik, talán az, amelyik a legnagyobb állat volt, a baptista egyház elkötelezett tagja. Nem találkoztam vele az elmúlt 15 évben, de ha jól sejtem, mai fejjel már eléggé szégyellné magát, már amennyiben még emlékszik egyáltalán ezekre. Én sajnos emlékszem, sokat szenvedtem tőlük. Bár az igazi bántásokat gimiben kaptam, én B-s voltam, az A-sok közül sokat beszólogatott egy csürhe, némelyik beszólás, ha eszembe jut, ma is nagyon tud fájni. Ezekkel se találkoztam azóta, de nem is szeretnék. Mindenesetre ha valaha bocsánatot kérnének, nem venném rossz néven. Aztán az egyetemi csoportomban is akadt pár sznob bunkó, akik a hátam mögött élcelődtek rajtam, csak mert csendesebb, visszahúzódóbb alkat voltam (ebben persze az évek alatt kapott bántásoknak is volt nem kevés része), de velük már végképp nem foglalkozom gondolatban sem, inkább csak sajnáltam őket, hogy mennyire önelégültek ahhoz képest, hogy mennyire primitívek. Főleg a gimis bántások maradtak meg. Kíváncsi lennék, milyen lenne ennyi év után újra találkozni valamelyikükkel. De erre mondhatni semmi esély nincs, mivel én már jó ideje Bp-en élek, azok meg tudtommal vidéken maradtak. 29/F
2020. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!