Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meg tudtatok valaha bocsátani...

Meg tudtatok valaha bocsátani a zaklatótoknak/bántalmazótoknak/aki megalázott titeket? (Főleg iskola a téma, de akár más is)

Figyelt kérdés

Elárulom én igen...

Mindig is elég csendes és félénk gyerek voltam. Ráadásul kövér és szemüveges is (Jajj és még a vezetéknevem is Zsiros..). Mondanom sem kell 9. Osztályban elég sokan piszkáltak/csúfoltak/kinevettek/beszóltak stb.

Akik pedig nem. Nagyrészt csak ignoráltak. 2 emberrel jóba voltam, de az egyik azokkal is jóba volt akikkel én nem. Meghívtam a házunkba egyszer. Viszont a következő hétfőn amikor bementem mindenki nevetett, rajtam még jobban. Az illető kezében (akit magunkhoz hívtam) egy alsónadrág volt. Mint láttam az enyém..nálunk elment a mosdóba, a szennyesből pedig kivette az egyik használt alsóm, és elhozta az iskolába. Lobogtatta..körbeadogatta mindenkinek a lányoknak is. Valaki meg is szagolta (kérdés, hogy miért. Sztem undorító). De borzasztóan megalázva éreztem magam és átverve (amúgy egy fehér fecskealsóról volt szó). Mint kiderült azért tette (és tettette hogy jóba van velem), hogy a többieknél még jobban bevágódjon. Ráadásul még vagy 4-5 alkalommal (kb heti egyszer) is magával hozta. Utána végül már többet nem. Viszont borzasztóan haragudtam. De szerencsére az a másik 1 ember akivel jóban voltam mellettem maradt. Viszont valamiért 9. Év végén bocsánatot kért. 10. Év elején folytatta, többször is beszélni akart velem, nagyon nehezen vett rá de rávett. Megbocsátottam, de nehezen kezdtem benne újra bízni. A piszkálódás a többiek részéről is szép lassan abbamaradt. Már 12-es vagyok, azóta többen is bocsánatot kértek amiért piszkáltak, és az illetővel aki ezt tette velem is jóban vagyok már. Nagyon megbánta amit tett. És egyébként azóta már 30 kilóval is könnyebb vagyok. Ti meg tudtatok volna bocsátani? Illetve van hasonló történetetek? Ne tartsátok magatokba!😄



2020. okt. 7. 22:11
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Engem pedagogusok nyomoritottak, es harminc folott sikerult levetkoznom az arto hatast. Mar nem is elnek. En csak megkerdeznem oket, mi jatszodott le a fejukben.

Csondes, zarkozott kislany voltam. Nagyon jo tanulo es kussoltam, ha kellett. Akkor nem ereztem, hogy nagyon szep gyerek voltam, kb szentkep szeru, es tul magas IQ-ju. Az egyetlen realis magyarazat, hogy ezt nem birtak elviselni.

2021. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
8%

41

Vagy a szerénységedet talán, nem?


A többieknek.

Mértnem álltatok ki magatokért, mért hagytátok?

2021. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!