Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meg tudtatok valaha bocsátani...

Meg tudtatok valaha bocsátani a zaklatótoknak/bántalmazótoknak/aki megalázott titeket? (Főleg iskola a téma, de akár más is)

Figyelt kérdés

Elárulom én igen...

Mindig is elég csendes és félénk gyerek voltam. Ráadásul kövér és szemüveges is (Jajj és még a vezetéknevem is Zsiros..). Mondanom sem kell 9. Osztályban elég sokan piszkáltak/csúfoltak/kinevettek/beszóltak stb.

Akik pedig nem. Nagyrészt csak ignoráltak. 2 emberrel jóba voltam, de az egyik azokkal is jóba volt akikkel én nem. Meghívtam a házunkba egyszer. Viszont a következő hétfőn amikor bementem mindenki nevetett, rajtam még jobban. Az illető kezében (akit magunkhoz hívtam) egy alsónadrág volt. Mint láttam az enyém..nálunk elment a mosdóba, a szennyesből pedig kivette az egyik használt alsóm, és elhozta az iskolába. Lobogtatta..körbeadogatta mindenkinek a lányoknak is. Valaki meg is szagolta (kérdés, hogy miért. Sztem undorító). De borzasztóan megalázva éreztem magam és átverve (amúgy egy fehér fecskealsóról volt szó). Mint kiderült azért tette (és tettette hogy jóba van velem), hogy a többieknél még jobban bevágódjon. Ráadásul még vagy 4-5 alkalommal (kb heti egyszer) is magával hozta. Utána végül már többet nem. Viszont borzasztóan haragudtam. De szerencsére az a másik 1 ember akivel jóban voltam mellettem maradt. Viszont valamiért 9. Év végén bocsánatot kért. 10. Év elején folytatta, többször is beszélni akart velem, nagyon nehezen vett rá de rávett. Megbocsátottam, de nehezen kezdtem benne újra bízni. A piszkálódás a többiek részéről is szép lassan abbamaradt. Már 12-es vagyok, azóta többen is bocsánatot kértek amiért piszkáltak, és az illetővel aki ezt tette velem is jóban vagyok már. Nagyon megbánta amit tett. És egyébként azóta már 30 kilóval is könnyebb vagyok. Ti meg tudtatok volna bocsátani? Illetve van hasonló történetetek? Ne tartsátok magatokba!😄



2020. okt. 7. 22:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt kihagytam, hogy az első gimis évemben a cigányoktól is sokat szenvedtem. Az én falumban hál'Istennek nem voltak, de a szomszéd falvakban, ahonnan a busz indult, sajnos eléggé elszaporodtak. Mikor én felszálltam a buszra, azok már rajta voltak, és úgy mentünk tovább a közelben lévő kisvárosba, ahol a gimi volt. Nem tudom, miért fogtak ki maguknak, de állandóan azt hallgattam, hogy hátulról (leghátul ült a csürhe) nekem kiabálnak (általában mindenféle lányneveket, hátha hallgatok majd valamelyikre...) meg állati módon vihognak. Egyik alkalommal oda is jött hozzám az egyik cigány és megkérdezte, hogy fiú vagyok-e vagy lány. Kicsit se volt megalázó... És főleg az az érzés maradt meg ezekből az időkből, hogy soha senki nem állt ki mellettem, mindenki csak passzívan szemlélte, ahogy aláznak. Egyszer az is előfordult, hogy egy nagypofájú, primitív srác (ő nem cigány volt, bár temperamentumra ugyanazt a "színvonalat" képviselte) ököllel jól hátba vert a buszon és közben azt ordította, hogy "Szétverem ezt a kölyköt!". Annyira váratlanul ért, hogy kb köpni-nyelni nem tudtam. Aztán már a falumnál tartottunk, le kellett szállnom, de emlékszem, hogy csak néztem magam elé, hogy mégis mi a franc volt ez. Soha nem bántottam egyiket se, sőt, nem is tudtam, kik ezek, mai napig is csak annak az egynek tudom a nevét, aki hátba vágott, de őt se ismertem. Életem egyik legszörnyűbb időszaka volt. Utána abba is hagytam a buszozást, inkább képes voltam még télen, hóban is bringával bejárni reggelente (5 km volt a város és a falum közt). Akkor legalább nem bántott senki. (#30-as voltam)
2020. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére engem nem piszkáltak, abban az elenyésző ritka kis atrocitásban, ami viszont ért, mindenkinek az arcát egy életre megjegyeztem, és kőkeményen bosszút is állnék akár tizen-huszonév távlatából is, ha még egyszer a szemem elé kerülnek.
2020. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rendes vagy, hogy itt hallgatod az emberek sérelmeit:D

Azért ez elég bizarr, hogy valaki kilopja az alsó gatyádat, valaki megszagolja, és nem őket cikizik, hanem téged - mért is? Mert hordasz alsó gatyát?? - hát őrület:D

Amúgy én nem bocsátottam meg, ez leginkább azért volt, mert kb. senki nem kért soha bocsánatot semmiért. Egyáltalán nem hiányzik a bocsánatkérés, mert ez nyilván azért van, mert örülnek neki, hogy azt tették, amit, és nem akarják hogy megbocsássak. Jól van ez így. Szerintem sokkal undorítóbb, ha valaki csak úgy félvállról kér bocsánatot, miközben pont lesz*rja, hogy megbocsátok-e.

2020. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
100%
Most hogy 30 kilóval kevesebb vagy már nem ciki veled barátkozniuk és bocsánatot kérni. Ne felejtsd el: ugyanazokról az emberekről van szó, akik korábban annyit bántottak.
2020. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
#34 nem velÜK. A nagy részükkel nem..de mindenki bocsánatkérését elfogadtam.
2020. dec. 2. 15:17
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Engem is sokat csúfoltak a suliban, valamennyire az utolsó évben összekovácsokódtunk de mindig is gáznak számítottam.


Őszintén szólva én nem a megbocsátás szót használnám, hanem az elengedést, perspektíva váltást. Én 10 éve szereztem az érettségim és nekem nem hiányoznak azok az emberek, nem keresem a társaságukat semennyire. Én HR-es lettem és az egyik legnehezebb döntésem az volt amikor bejelentkezett hozzánk egy pozícióra egy volt osztálytársam akit utáltam és egyedül ő adta a banketten is az egyetlen megalázó elköszönést. A csajnak amúgy is olyan viselkedése volt ami miatt nem szerettem volna ilyen embert a cégnél de végül rájöttem, hogy ennyi év alatt annyit változtam, hogy lehet ő is. Végül felkerestem a pozival de nem mentünk vele tovább de ez nem rajtam múlt. Nálunk nem igazán volt rendes közösség így mindenki a saját klikkjével tartja a csak a kapcsolatot de ennyi év távlatából engem sem érdekel, hogy mi volt a gimiben. Illetve örülök annak, hogy annyira felvilágosult lettem, hogy megadnám újra az esélyt az embereknek ha úgy hozza a sors.

2020. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Ez kedves. Köszi a választ!
2020. dec. 11. 10:31
 38/42 anonim válasza:
adj neki egy pofont és abbahaggya és így a többi barátja is mer ki szeretne egy pofont kapni de el is kerülheted
2021. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Próbálok olyan légkört létrehozni, hogy az illető személy FELHAGYJON EZZEL A VISELKEDÉSSEL és megértőbb legyen Velem szemben.
2021. jan. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Általában próbálok "közbeiktatni" eseményeknél olyan embereket, akiknek az ízlésvilága valahogy megegyezik. MEGÉRZÉS alapján.
2021. jan. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!