Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket is idegesít egy ilyen...

Titeket is idegesít egy ilyen diák?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, ki rettenetesen buta. Minden dogája egyes kettes, max hármas. (Volt olyan is, hogy az osztályban mindenkinek 5-ös lett neki, neki 1-es)

Ő azt állítja, hogy mindig sokat tanul, és ez látszik rajta, folyton szünetben tanul meg szerintem otthon is ezt csinálja. Valaki, hogy lehet ennyire buta?

Ráadásul rettenetesen idegesítő... Mindig nyalizik mindenkinek, főleg azoknak akiknek a nagyobb klikkek "vezetői", pl.: Hülyeskedtünk és játékból lökdöstük egymást, ez meg oda jött és akkorát belém vert egy 300 oldalas könyvvel, hogy majdnem összeestem. Olyan is volt, hogy viccelődve oltogattuk egymást, ez oda jön és a másik osztálytársamat kezdi el személyeskedve gúnyólni.

Sokszor nem tudott megérteni egy mondatot, mit mondtunk neki. (pl Mária lovagolt, ő erre szexuális témával kezdett el beszélni)


Egyszer megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy hagyjon fel ezzel a viselkedéssel, mert szánalmas, erre elkezdett rugdosni.

Sokszor szidja a tanárokat, hogy dolgozatot írunk..

Nem nagyon szeretik az osztályból, max kihasználják.



2020. nov. 3. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Valami mentális probléma van a háttérben.
2020. nov. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Volt ilyen osztálytársam, idegesített is rendesen, főleg amikor matek doga közben rohadtul nem tudtam koncentrálni miatta, mert azon veszekedett a tanárral, hogy nem használhat telefont számológép helyett...


Aztán átrakták valahogy az évfolyam egy másik osztályába, ahol már "jobban viselkedett". Ő ezt azzal magyarázta, hogy a mi ofőnkkel volt a gond, ami természetesen nem igaz. Az osztályból mindenki szerette azt az idiótát kivéve, és a többi tanár is kedvelte, illetve tisztelte. Szimplán csak megtalálta a többi idiótát a másik osztályban(na az az osztály aztán tényleg szánalmas volt, az egyik tanáruk egyszer sírva jött ki az óráról), és alábbhagyott a kisebbségi komplexusa.

2020. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Vagy peldaul, ne nevezzuk ertelmi fogyatekosnak, de olyasmi. Nem tehet rola. Egyszeru az agya, a kozossegbol kilog, de a kisegito iskola az sulyos valasztas volna. Probald toleralni. Nem tartozik ae oda, se ide, de megis van.
2020. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nalad nagyobb a defekt, mint nala...
2020. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 dililili ***** válasza:
77%

Elsősorban érdemes lenne egy magántanárnak foglalkoznia vele, hiszen lehet, a tanulási technikája a rossz.


Ezt mondjuk nem diáknak kéne bevállalni, akinek nincs tapasztalata a tanításban, hanem egy türelmes magántanárnak, aki tud egy nyugodt környezetet is teremteni azzal, hogy nem érezteti azt vele, hogy hülye (amúgy nem hülye, de erről írok még).


Az érdemjegyeiből látszik, hogy a szellemi képességei csak súrolják a szintet, amit egy átlagos diáknak el kell érnie, tehát, ha nem sikerül a magántanár segítségével jobb eredményt elérnie, akkor rdemes lenne iskolát váltania.


Ami a viselkedését illeti, sajnos ez össze van keverve a figyeleméhséggel, pedig nem erről van szó. A figyeleméhség az lenne, ha a gyereknek lenne esze, többre is képes lenne, de direkt tetteti magát butának. Az ilyen figyeleméhség tényleg bosszantó, bár meg van az oka, hogy a gyerek miért csinálja.


Viszont, ez a gyerek nem azért ilyen, hogy titeket bosszantson, hanem, mert mentális problémája van vagy lelki baja, ami nem azt jelenti, hogy rossz ember, hanem, hogy a felnőtteknek segíteni kéne neki és nem is kell őt emiatt kevesebbnek gondolni, hiszen nem lesz kevesebb, se nevetséges.


Egyrészt egy lelkileg stabil gyerek vagy egy mentálisan egészséges valaki képes a hirtelen feltörő dühét visszafogni illetve általában nem is lesz dühös ilyen helyzetekben általában. Ha kiabálna egy sort vagy beszólna egyet, még azt mondanám, hogy túl érzékeny, hangulatember, de a rugdosás már messze nem elfogadható és normális reakció és még veszélyes is, ha nem növi ki, hiszen, ha egy munkahelyen rúg meg egy kollégát, akkor repül.


A szerencse az, hogy sok hasonló gyerek növi ki ezt a viselkedést, de azért érdemes lenne ezzel foglalkoznia a felnőtteknek.


Igazából itt az ofőnek és a szülőknek kéne tennie valamit, Ti, mint diákok csak elmondhatjátok, hogy ebben vagy abban hátráltat a gyerek és megoszthatjátok vele mindazt, amit most leírtam. De valószínűleg az ofő is tisztában van mindezzel és már megtette a szükséges lépéseket csak a szülő nem működik együtt vagy az ofő homokba dugja a fejét, ami elég szomorú lenne.

2020. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Végülis normális dolog random fejbe bãszni a másikat egy 3 kg-s könyvvel.

Az a baj, hogy próbálom elkerülni, mint ahogy a többiek, de órán is mikor nyalizik a tanárnak, olyan idegesítő dolgokat kiabál be min lepusztulnak az agysejtjeink. Bár mögöttem ül pont...

Megpróbálok nem tudomást venni, de mikor másokat bánt az nem egy jó dolog végignézni.

Tanár nem hinne nekünk, mert teljesen máshogy viselkedik a jelenlétükben.

2020. nov. 3. 21:25
 7/15 dililili ***** válasza:
100%

Illetve még az is eszembe jutott, hogy nem mentális gondja van és nem is túlzottan lelki baja, csupán feszült a társaságban, ami miatt nem tudja hogyan reagálja le a dolgokat és olyankor gy tűnk, mintha nem tudna értelmezni egy szöveget.


Például "Mária lovagolt" és hirtelen eszébe jut egy szexuális utalás, ami humoros reakciónak tűnik a számára.


Vannak emberek, akik oda nem illő mondatokkal reagálnak, mert egy szóról eszükbe jutott valami, arról egy sztori és annak a csattanóját mondják ki, mert jópofának találják, vicces volt a szituációban, csak a hallgatóközönség ezzel nem tud mit kezdeni, mert nem tudják, honnan jött ez elő.


Vannak, akiket kiskorukban elnyomtak, kihasználtak, , mindig butának tartottak, ezért alakulhat ki valakinél, hogy nehezebben értelmezi az iskolai feladatokat, hiszenblokkolja direkt az agyát, mert elhiszi, hogy buta, ezt táplálták belé, illetve a kommunikáció is nehéz neki, mert a feszengés miatt nem tud tisztán gondolkodni, nem aktív a szürő, amin átmennek a mondatok, amik megszületnek a fejében és ugyanúgy nehezebben érzékeli a határt a poénkodásnál, amikor egy enyhe legyintés helyett fájdalmat okoz fizikailag.

2020. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Most a leponttol fuggetlenul, az vilagos, hogy beszelsz rola? Ketszer is "ez"? Te lehet nem vagy mentalisan serult (csak egy alulszocializalt idiota), de hogy oltari tirpak vagy, hogy ilyen modon kibeszelsz es megalazol egy gyereket, az mindennek a teteje. A pribekjeid meg szorjak a pacsikat egymasnak, meg nyaljak a valagad. Szegyelld el magad.
2020. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 dililili ***** válasza:
86%

Kérdező, pont az ilyen Tanár nem hinne nekünk hozzáállást kéne elkerülni.Nem árulkodni mentek oda meg nem elérni, hogy megbüntessék, meg nem befeketíteni, hanem segítséget kértek neki. Egy értelmes tanár megérti, ha értelmesen adjátok neki elő.


Illetve sajnos nem értelmezted jól, amit írtam. Egy szóval sem mondtam, hogy normális a viselkedése, inkább azt, hogy nem olyan viselkedés ez, ami miatt utálkozva kéne róla pocskondiázni. Illetve, Nektek fáj, ha ő fejbetalál titeket egy könyvvel, de szerintetek neki nem fáj az, ahogy viszonyultok hozzá? Tudod, a szavaknak, a gesztusoknak, az arckifejezéseteknek is van az ember lelkében olyan súlya, mint egy vastag könyvnek. :)

2020. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítettél.

Lehet szólunk az osztályfőnöknek, hogy baj van. Én eddig nem bántottam soha, de 9. osztály óta ilyen. Osztály kihasználja, lehúzzák pénzzel. (együtt mennek büfébe, így tudnak csórni pénzt)

Osztályban vannak barátai (egy-kettő) őket nem bántja.

Sokszor csinált veszélyes dolgot, hogy felfigyeljennek rá. (Neki rohant az ajtónak direkt aztán meg elkezdett rikóltozni)

Nem tudom miért csinálja ezeket a dolgokat, egyet tudok, idegesítő, és az oktalan fizikai erőszak fáj, de nem ütők vissza, nem akarok bajt.

2020. nov. 3. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!