Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket is idegesít egy ilyen...

Titeket is idegesít egy ilyen diák?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, ki rettenetesen buta. Minden dogája egyes kettes, max hármas. (Volt olyan is, hogy az osztályban mindenkinek 5-ös lett neki, neki 1-es)

Ő azt állítja, hogy mindig sokat tanul, és ez látszik rajta, folyton szünetben tanul meg szerintem otthon is ezt csinálja. Valaki, hogy lehet ennyire buta?

Ráadásul rettenetesen idegesítő... Mindig nyalizik mindenkinek, főleg azoknak akiknek a nagyobb klikkek "vezetői", pl.: Hülyeskedtünk és játékból lökdöstük egymást, ez meg oda jött és akkorát belém vert egy 300 oldalas könyvvel, hogy majdnem összeestem. Olyan is volt, hogy viccelődve oltogattuk egymást, ez oda jön és a másik osztálytársamat kezdi el személyeskedve gúnyólni.

Sokszor nem tudott megérteni egy mondatot, mit mondtunk neki. (pl Mária lovagolt, ő erre szexuális témával kezdett el beszélni)


Egyszer megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy hagyjon fel ezzel a viselkedéssel, mert szánalmas, erre elkezdett rugdosni.

Sokszor szidja a tanárokat, hogy dolgozatot írunk..

Nem nagyon szeretik az osztályból, max kihasználják.



2020. nov. 3. 18:05
1 2
 11/15 dililili ***** válasza:
100%

Osztály kihasználja, lehúzzák pénzzel. (együtt mennek büfébe, így tudnak csórni pénzt)


Osztályban vannak barátai (egy-kettő) őket nem bántja.


***


Látod a külömbséget? Aki barátkozik vele, azt nem bántja, aki láthatólag kihasználja, azt igen.


Próbálj a cipőjébe lépni, gondolj bele, hogy elmész a büfébe és csatlakozik hozzád pár gyerek, örülsz a társaságuknak, de igazából csak addig vagy nekik jó, amíg kifizeted a kajájukat és utána hirtelen a baráti csevegést átváltja az, hogy ignorálnak. Ébresztene benned némi csalódottságot, de legközelebb is engednéd, hogy jöjjenek a büfébe, mert reménykedsz, hogy utána másképp lesznek a dolgok, sok alkalom után, hogy segítesz, elkezdenek tisztelni.


Jó, valószínűleg ez nem esne meg Veled, mert nem vagy olyan helyzetben, mint ő, de érthető, hogy miért van benne a felgyülemlett düh. A többi meg marad spekuláció a részemről, ami a tudását illetve a verbális kommunikációját illeti.


Megjegyzem, nem normális, hogy üt, de kezdem már megérteni, hogy mi a problémája, miért így reagál szituációkra vagy egy játékos élcelődést ő miért alakít át sértéssé.

2020. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm az előző kommenteket(nem én vagyok a kérdező, sem a tanuló)

Nekem 5-8 osztályban volt ilyen, s később megtudtam hogy asztmás s az apja elég szigorú volt stb.

Valószínű hogy otthon baj van.

2020. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Lrhet, hogy egy bunkó, de ilyen gonosz emberrel, mint te ritkán találkozok.
2021. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
❤️❤️❤️
2021. jún. 4. 14:34
 15/15 A kérdező kommentje:
Azóta összebarátkoztam vele, és segítek neki sok mindenben, nagyon megismertem. 🙏
2021. jún. 4. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!