Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/184 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám tanár. Ő az online oktatás alatt ha nem is mindet, de a 80 %-át az óráinak megtartja, ezenkívül a diákjai akkor is írhatnak neki, ha nem értenek valamit (tudom, mert volt már nem is egyszer, hogy este is tartott egy plusz órát azoknak, akik nem értettek valamit). Ezen kívül nem értem, hogy jött ki neked a heti 20-25 óra. Az otthoni plusz munkákkal simán kijön nekik is az a 40-45 óra, amire te vered a melled. Sajnálom, hogy a gyerekednek nem ilyen tanárai vannak, de emiatt nem kéne ilyen általánosító kirohanást intézni a tanárok ellen.
2021. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/184 anonim ***** válasza:
85%

"jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig ... szűklátókörű emberként. ... Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek."

Nehézséget okoz jogászként utánanézni, hogy pl. csak ebből a részből mennyi igaz? Akkor jogász létedre elég szűk látókörű vagy mégis...

2021. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/184 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező! A szívemből szóltál. Ugyanígy gondolom én is. Viszont volt 2-3 tanárom, aki aranyat ért, őket nagyon tiszteltem.
2021. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/184 anonim ***** válasza:
81%

Emlékszem, amikor régebben tanár voltam, és fogadóórát tartottam, mindig azzal a szülővel volt bajom, aki úgy kezdte, hogy leült velem szembe, és bemutatkozás után rögtön jött a szöveg magas lóról, hogy "én jogász vagyok"/"orvos vagyok"/"mérnök vagyok", és ugyanebben a pökhendi, undorító stílusban, amit te itt előadsz kérdező, elkezdett kioktatni arról, hogyan kéne tanítanom.


Egyszer egy ehhez hasonló minősíthetetlen hőzöngést végighallgatva csak annyit mondtam a szülőnek, hogy: "Értem, látom, maga nem azért jött ide, hogy a gyerekéről beszéljen. Ha kíváncsi lenne a gyerekére, folytatnám a beszélgetést, de állnak kint olyanok is, akiknek igazi problémáik vannak. Viszontlátásra." A szülő persze elkezdett pattogni, de nem vettem róla tudomást. A végén már mindenfélével fenyegetőzött (!), úristen, de szánalmas az ilyen...


Visszatérve az eredeti gondolatomra, ez a szülői viselkedés az eredendő oka egyébként annak, ami az oktatásban van. Te most biztos azt hiszed, hogy a gyereken álltam bosszút a hülye szülője miatt, és ezért (ez is de szánalmas, és az a vicces, hogy ezt az ilyen szülők tényleg hangoztatni szokták is: "én félve mondom ki, amit gondolok, mert úgyis a gyerekem issza meg a levét" - amit amúgy csak azért gondoltok a tanárokról, mert magatokból indultok ki, te ha tanár lennél, tuti, hogy a gyereken élnéd ki a frusztrációdat), valójában képzeld el, bármennyire hülyének nézel minket, eszünkbe nem jutna a szülő miatt a gyereket büntetni, én a szülő miatt a gyereket mindig csak sajnáltam, és soha nem a gyereket okoltam semmiért... A gyerek csak azzal gazdálkodik, amit otthonról hoz, és hidd el, minden gyerek a szüleit (illetve azt a körülményt, amiben él) tükrözi, de ez nem a gyerek hibája. Pont a magadfajta arrogáns, hisztiző és konfliktusokat GENERÁLÓ szarkeverő az egyik fő oka, hogy azt hozza a gyerek az iskolába a tanár ELLEN, amit hoz.


Mert itt amit előadsz, az nem konstruktív, a hozzáállásod az nem visz előre semmit. Frusztrált vagy, és a tanárokon vezeted le a feszültséget, mert végre van valami a nyomorult életedben, amiben sértve érezheted magad, és jól beléjük rúghatsz, élvezheted a szarkeverést, mert ez egy olyan pálya, ahol elemedben érezheted magad, és sokan egyet is értenek veled. Amit csinálsz, az csak ennyiről szól. Csak tudod, ez az általános hozzáállás az oka a tanárok alacsony megbecsültségének, ami az oktatás alacsony színvonalához vezet... Vagyis ami miatt hőzöngsz, annak az egyik előidézője vagy. És tudod, hogy miért? Mert a világ a tiszteleten kéne, hogy alapuljon, de te nem tisztelsz senkit, hanem magas lóról beszélsz (pl. amit a tanár és a jogászok felelősségéről írsz). És a gyereknevelés azon kéne, hogy alapuljon, hogy a felnőttek összezárnak a gyerek feje felett, és a felnőttnek megkérdőjelezhetetlen tekintélye, szava van a gyereknevelési kérdések felett. Lehet nem egyetérteni a tanárral, lehet szidni, de nem ország-világnak, és nem a gyerek előtt. Mert ezzel te magad ásod a tanárság tekintélyét, és ez is egy tényezője annak, hogy ott van ma az oktatás, ahol. A gyerek ezt hallja otthon, hülye tanár így, lusta tanár úgy, és elmegy az iskolába, szerinted onnantól kezdve hogy fog szót fogadni a tanárnak, ha az megszólal, hogy "vegyétek elő a füzetet!". Aztán te magad jössz be a leghangosabb trappolással a fogadóórára leszólni a tanárt magas lóról, hogy "én kérem, jogász vagyok, te meg egy hülye tanár, nem tudsz tanítani, csak elveszed a gyerekem kedvét a tantárgytól". Köszi szépen. Te veszed el az emberk kedvét attól, hogy az ilyenek gyerekét neveljem és tanítsam. Én nem ezért jártam évekig egyetemre, hogy egy ilyen számomra jöttment senki megalázzon. Leszarom, hogy jogász vagy, az én szememben senki vagy, mert a saját gyerekedet nem tudod nevelni...


Persze az is lehet, hogy tényleg leesett a színvonal, már ami az oktatást illeti, nem tudom, már rég nem vagyok benne (szerencsére). Igazából nekem magamnak sincs sok tanárról túl jó véleményem, de az sem igaz, amit itt általánosításként összehordtál róluk. Semmire nem jó ez az egész, csak tényleg a konfliktus gerjesztérére! Amikor végigolvasam, amit írtál, vagy ehhez hasonló véleményeket olvasok, igazából az van bennem, hogy megérdemlitek.

2021. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/184 anonim ***** válasza:
90%
Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést.
2021. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/184 A kérdező kommentje:

Kedves 64-es!

Látom a kérdésemre érkező válaszokból, hogy megosztóak a vélemények. Azt is látom, hogy te nagyon magadra vetted ezt a dolgot, pedig lényegében én téged nem ismerlek, nem tudom milyen tanár voltál, de úgy jön le mintha személyesen téged sértettelek volna meg. Annyit mondok neked, hogyha egx tanár annyira jó szakmailag, annyira próbálja átadni azt, amit az egyetemen negtanult, ha tényleg felelősségteljesen tanít/ végzi a munkáját, akkor nem mennek be hozzá ,, hőzöngeni" a szülők tömegesen, vagy kioktatni a tanítása miatt😊 tudod, ha a tanár nem kap semmilyen visszajelzést arról, ahogy tanít/ gyerekekkel bánik, akkor szerinted a tanár, hogy tud változtatni magán?? A gyerek mindig megkapja minden téren a visszajelzést önmagáról. És köszönöm a fiam nagyon tisztelettudó a tanárokkal szemben, pedig nagyon szókimondó, mint a többi osztálytársai, de soha egy tiszteletlen megnyilvánulása nem volt. Valaki kérdezte, hogy milyen gimnáziumba jár, egy elég neves gimnáziumba, ami hát elitnek van kikiáltva, de nagyon lement a színvonala az évek során. Mondok neked valamit 64-es. A fiam osztályába rengeteg olyan gyerek jár, aki ilyen-olyan vállalkozói családból származik, tehát a tanárok is látják, hogy milyen x6-os, meg cayenne terepjáróval jön néhány gyerek az iskolába. Én hozzájuk képest egy senkii vagyok jogászként is😅 lényeg a lényeg, még a covid előtt az egyik srác tavaly a karib-térségbe utazott két hétre a családjával. Miután a gyerek visszatért az utazásból, rögtön az első nap, a tanár kihívta felelni, és az egész osztály előtt megalázta, s olyanokat mondott neki, hogy ,, remélem nem ölt ki mindent az agysejtjeidből a nagy luxus", ,, az ötcsillagba tilos tankkönyvet vinni?" azt, hogy ezt mondta a tanár, minden gyermek alátámasztotta, sajnos úgy lett volna a legjobb, ha ezt felvételen is rögzítik, de gondolhatod az édesanyja/ édesapja az igazgatónőhöz is felment, és petíciót is akartak írni, ugyanis ezzel a tanárral alapból voltak gondok, de már hálisten nem tanítja őket, meg a végen elálltak attól, hogy kirugassák a tanárt. Te mint volt tanár, mit gondolsz erről a dologról? Itt szerinted hol a tisztelet a másik ember iránt? A diák ezt mivel érdemelte ki? Közlöm egy csendes, visszahúzódó, kivait antiszociális gyerekről van szó. Tudod nem én vagyok a frusztrált. Rengeteg tanárt frusztrál az, hogy egy nála 30-40 évvel fiatalabb gyerek, ezerszer jobban él már most mint ő, de ehhez semmi közük, a gyerek magánügye, hogy hogyan él, meg milyen körülmények között, de mégis sok tanár személyeskedik, nézi milyen ruhákba járnak a gyerekek stb.. Na erről mi a véleményed?

2021. jan. 11. 22:33
 67/184 anonim ***** válasza:
82%

"ha a tanár nem kap semmilyen visszajelzést arról, ahogy tanít/ gyerekekkel bánik"

:DDD

Minden percben ezer visszajelzést kap! Miről beszélsz?


"úgy lett volna a legjobb, ha ezt felvételen is rögzítik"

Te, mint ügyvéd mit szólnál egy ilyen felvételhez?...


"és petíciót is akartak írni"

Jaj, hogy oda ne rohanjak! Ma már boldog-boldogtalan petíciókat írogat a neten. Na és?


"sok tanár ... nézi milyen ruhákba járnak a gyerekek"

Nyugodt lehetsz, hogy a többi gyerek sokkal inkább nézi. És? Ilyen az élet.

2021. jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/184 A kérdező kommentje:
Jogász vagyok. Ha videó felvételen rögzítik az személységi jogokat sért, de a sima hangfelvétel bizonyos keretek között legális. Én is ilyenre gondoltam.
2021. jan. 11. 22:46
 69/184 anonim ***** válasza:
82%
Bizonyos keretek között. De nem tanórán. Főleg nem a tanár tudta és beleegyezése nélkül. Főleg, ha a házirend tiltja a mobiltelefon használatát óra alatt. Stb.
2021. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/184 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan, az iskolában tilós a telefon használata. Innen is látszik a kérdező mérhetetlen ostobasága. Ez volt az utolsó, hogy visszaírtam ennek a buta embernek. Többet nem foglalkozom kisegítőbe való fogyatékosokkal.
2021. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!