Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/184 anonim ***** válasza:
84%

"Na erről mi a véleményed?"


Az, hogy téged csak az érdekel, hogy ki hogy él, ki mennyit keres, és mivel e szemüvegen keresztül nézve magasabb rendűnek érzed magad a tanároknál, rugdosod őket... A többire nem is válaszolok, tudnék mesélni, hogy a szülők mi miatt mennek be a tanárhoz fogadóórára, ne te akard nekem megmagyarázni (látod, pont erről beszéltem fentebb :D). Pontosan ebből a logikából következik, hogy te már feljogosítva érzed magad a magas lóra, mert a tény, hogy beültél egy tanárhoz fogadóórára, szerinted azt jelenti, hogy biztosan a tanár csinált valami hülyeséget. És ez a hozzáállás már önmagában sértő, főleg, ha az adott szülő érezteti is.


A történeted meg nem érdekel, főleg onnantól kezdve, hogy jogászként azt írod, hogy jó lett volna, ha felveszik a tanárt... Köszönöm, nincs több kérdésem.

2021. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/184 A kérdező kommentje:

Kedves 71-es.

Szinte tudtam, hogy ezt válaszolod.

A fogadóóra célja szerintem nemcsak az, hogy a tanár minden hülye, javíthatatlan senkinek elhordja a gyereket, meg megmutatja, hogy na ennyit hiányzott az órámról, ilyenek a jegyei, hanem az, hogy a szülő szemszögéből a tanár is kap némi visszajelzést a munkájáról, s így próbálnak a gyereken segíteni, megoldást találni a problémára.

Az meg, hogy a történetemre ezt reagáltad az is várható volt. Nem fogsz rosszat mondani kollegára, én sem szoktam sűrűn, de a tanár részéről is ugyanúgy hiányzik a tiszteletadás. Nem szerettelek volna semmi esetre sem megsérteni, de úgy gondolom, neked is más szemszögből kéne ezt a dolgot megközelíteni. Elfogult vagy, ez látszik. De én csak azt mondtam el, amit hallok éd amit látok, és tudod, ha a fiam évfolyamából a szülők több mint 90%-a ezen a véleményen lenne. De tegyük fel, a középiskolai tanárok fizetését felemelnék mondjuk havi bruttó 650ezerre. Hogyan változnának a dolgok szerinted az oktatásban?

2021. jan. 11. 23:21
 73/184 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező! Áhh...hagyjuk...emberek ezzel nem megyünk semmire, az életben nem fog leszállni a magas lóról
2021. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/184 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már te magad sem tudod, miket hadoválsz össze-vissza. Megemlítettem azt a kifejezést, hogy "fogadóóra", te erre vérszemet kapsz, és rögtön ugrasz rá, hogy azon a tanárok a gyerekeket hordják le. Szerintem nem is érdekel téged annak az értelme, amit leírok. De akkor még leírok néhány fogalmat, hogy segítsek: osztálykirándulás, jegyek beírása, értékelés, motiválás, közösségépítés, kompetenciafejlesztés. Tessék, nyugodtan menj végig rajtuk, és mindegyikhez írj egy esszét, hogy a tanárok mennyire gonoszak a gyerekekkel, jó szórakozást.
2021. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/184 anonim ***** válasza:
85%
További fogalmak az esszékhez: kötelező pedagógus-továbbképzés, differenciálás, a tanórák előkészítése kapcsán új tankönyvek és feladatlapok kitöltése, szövegszerkesztés, fénymásolás, online anyagok keresése és kipróbálása, osztálykirándulások szervezése, a helyszínek előzetes bejárása (mindenféle támogatás nélkül, ami az utazási költségeket illeti), önfejlesztés, kapcsolattartás diákokkal és szülőkkel, stb.
2021. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/184 anonim ***** válasza:
100%
És mindannyiunk kedvence: az adminisztráció! :D
2021. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/184 anonim ***** válasza:
24%
De akik meg ellenkeznek a kerdezovel ugye maguk sem hiszik el, hogy a tanárok többsége a lelkiismeretes naprakész igényes fajta?
2021. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/184 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen mindegy, attól függetlenül, hogy mit gondolok a tanárokról, a kérdezőnek még nem lesz igaza...
2021. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/184 anonim ***** válasza:
83%
Bármilyen foglalkozásúak csoportját vizsgálnánk, azt látnánk, hogy vannak köztük mindenféle emberek, lelkiismeretesek is, meg kevésbé lelkiismeretesek is. A tanárok se rosszabbak, mint a többiek, maradjunk ennyiben.
2021. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/184 anonim ***** válasza:
83%
Ez igaz, pusztán a foglalkozása önmagában nem minősít senkit sem emberileg. Ha ez így lenne, pl. a kérdezőnek a szeméhez lehetne vágni, hogy a kérdésében a tanárokat támadta, ennek ellenére azt mutatta be szépen, hogy milyen egy jogász...
2021. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!