Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj, hogy nem reagáltam...

Baj, hogy nem reagáltam semmit ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Németórán le kellett fordítani egy mondatot, ami erről szólt: Péter szülei elváltak.


Engem szólít fel a tanár, majd ezt mondja: Na, ez illik is rád.

Mert gondolom tudja, hogy elváltak a szüleim. Ami ráadásul számomra borzalmas.


Majdnem azt mondtam, hogy a jó k*rva anyádat, végül csak annyit mondtam, hogy További sok sikert kívánok. Majd kiléptem. Szüleimnek még nem mondtam el, de tervezem, hogy íratok velük levelet az igazgatónak.


Ha a nemrég meghalt nagymamámról beszélt volna így és személyesen ott lettem volna még fel is pofozom.


2021. máj. 6. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
szerintem kissé felfújtad a dolgot oké szemétség volt de el kell felejteni és tovább lépni különben lehet visszaüt a dolog
2021. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szerintem meg a jó édes anyjával szórakozzon, ne az én szüleimmel. meg az én fájdalmammal.
2021. máj. 6. 18:30
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
És mit fogsz írni a levélben amúgy?
2021. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én semmit. Amúgy fogalmam sincs, talán azt, hogy minősíthetetlen a viselkedése, nagyon megbántott. Elmondtam most anyának (vele élek), nem tudom kit hívott fel, de azóta ordít a telefonba.
2021. máj. 6. 18:38
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen undorítóan tahó módon minősíteni egy diákot az azért elég kemény.

Kíváncsiságból: Te hogyan szoktál viselkedni az óráin? Odafigyelsz, részt veszel a feladatokban, nem szoktál beszólogatni / megjegyzéseket tenni esetleg? Magyarul: volt-e esetleg előzménye a történteknek? (Nem mintha az igazolná a dolgot, de talán némileg tompíthatja...)

2021. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
6: szó sincs róla, hogy bármi ilyesmi történt volna. Beszólni a tanárnak? a legalja c*gánygyerek csinál olyat. rendes suli vagyok, pesti gimi. Egész órán figyelek nyílván, mert ha felszólít és egy árva mukkot sem szólalok meg beír hiányzónak. Nem csak ő, bármely más tanár is.
2021. máj. 6. 18:50
 7/16 anonim ***** válasza:
98%
Ez nemhogy pedagogusnak, de siman felnott embernek sem alkalmas viselkedes. Mas orszagban fegyelmit kapna, ez mar a nagyon nem fer bele kategoria.
2021. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
6-os vagyok. Jobb ezt a dolgot tisztázni (előzmények), ezért kérdeztem rá. A válaszod ismeretében nekem is az a véleményem, hogy ez nem egy tanárhoz illő viselkedés, még akkor sem, ha esetleg nagyon sz*r napja volt, vagy ilyesmi. A reakciód pedig sokkal érettebb és higgadtabb volt, mint a tanárod megnyilvánulása. Egy ilyen konfliktust nem is érdemes az osztály előtt megoldani, ezért a legjobb döntést hoztad, hogy kiléptél az óráról. Majd később a szüleid / igazgatód bevonásával rendezitek ezt a tanárral, azt azonban mindenképp tisztázni kell még az elején, hogy valóban tudta-e hogy elváltak a szüleid és ha igen, akkor pontosan mi vezette rá arra, hogy ilyen kijelentést tegyen? Ha erre nem tud elfogadható indokot adni, vagy egyértelműen hazudik, akkor bocsánat kérést és fegyelmit kell kérni rá (de ezt már a szüleid intézzék).
2021. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ebben a helyzetben, ha már a tanár ekkora szemétláda volt, igazából a k...aanyázáson, csicskag...zésen és társain kívül bármilyen reakció normális. Az is oké lett volna, ha megemlíted, hogy értelmes tanár nem kezd el órán személyeskedni, de az is jó reakció volt, hogy inkább félreálltál.
2021. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

1. Még szerencse, hogy nem mindenki ilyen szolga lelkezetű, mint te. Meg amúgy az nálad mit takar, hogy csak felejtse el és lépjen tovább? Te le-fel tudod kapcsolgatni az érzelmeidet, mint egy qrva villanyt? Gondolom te vagy az az ember is, aki a depresszióban küzdőknek azt mondja, hogy "csak legyél boldog, duhhh".


Kérdező, sajnálom, hogy ekkora tahó tanárod van, nekem is volt dolgom hasonlókkal...Jól tetted, hogy szóltál anyukádnak, remélem, kirúgatja azt a f4szt.

2021. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!