Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj, hogy nem reagáltam...

Baj, hogy nem reagáltam semmit ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Németórán le kellett fordítani egy mondatot, ami erről szólt: Péter szülei elváltak.


Engem szólít fel a tanár, majd ezt mondja: Na, ez illik is rád.

Mert gondolom tudja, hogy elváltak a szüleim. Ami ráadásul számomra borzalmas.


Majdnem azt mondtam, hogy a jó k*rva anyádat, végül csak annyit mondtam, hogy További sok sikert kívánok. Majd kiléptem. Szüleimnek még nem mondtam el, de tervezem, hogy íratok velük levelet az igazgatónak.


Ha a nemrég meghalt nagymamámról beszélt volna így és személyesen ott lettem volna még fel is pofozom.


2021. máj. 6. 18:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
1.első vagyok bocs hogy megszólaltam..
2021. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
12: ahelyett, hogy elgondolkoznál azon, hogy a megjegyzésed kicsit érzketlen volt, jön a durci.
2021. máj. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Menjetek szobára!😂 Egyébként el lehet ezt magyarázni értelmesen és személyeskedés nélkül is: ha a kérdező nem szólt volna semmit, csak "túl teszi magát rajta" akkor annak több negatív következménye is lehet. Egyrészt előfordulhat, hogy később rászáll a tanár, mert látja, hogy vele lehet szórakozni, másrészt a diák társai is kiröhöghetik / lenézhetik miatta, hogy ennyire "nem képes kiállni magáért" ez pedig még több konfliktust szülhetne, tehát az 1-es hozzászóló ötlete ezért nem annyira jó megközelítés. A másik véglet, ha beleállt volna és elkezdett volna vitatkozni / hisztizni a tanárral. Ez meg azért nem lett volna jó megoldás, mert haragból / indulatból nem lehet megoldani semmit, valószínűleg a tanár visszaélt volna a tekintélyével és még "neki áll feljebb" alapon elkezte volna gyalázni a kérdezőt, esetleg megfenyegeti 1-essel, beírással, fegyelmivel, stb. Meg alapból nem túl szerencsés dolog jelenetet rendezni sok más ember előtt. A kérdező ösztönösen ráérzett az optimális megoldásra: illedelmesen kiállt magárért, majd elejét véve a jelenetnek, kiszállt a konfliktusból és jelezte a szülőjének a történteket.
2021. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy miért mondta. Pikkel rád és szándékosan akart bántani vagy "csak" egy szerencsétlen, meggondolatlan kijelentés volt, amit esetleg humorosnak szánt, de rosszul sült el? Ha eleve rossz a kapcsolatod a tanároddal és Pikkel rád, akkor inkább a szüleid beszéljenek vele. Ha eddig nem volt rossz a kapcsolat, akkor beszéld meg vele privát, ne támadóan, csak annyit mondj, hogy ez a megjegyzés rosszul esett, mert érzékenyen érintett. Valószínűleg elnézést fog kérni vagy legalább megmagyarázza, hogy nem akart megbántani.
2021. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14-es: Nem volt rossz a kapcsolat egyáltalán. inkább olyan semlegesnek mondanám, mert tudjuk egymás nevét, aztán csak úgy vagyunk. órán ő tanít én hallgatok. Mint mindenki más. nyílván senki nem beszél az órán, csak ülünk egy helyben és nézünk ki magunkból (ezalatt a tanulást értem) online-ban meg úgysem látja mit csinálunk. Részemről nem változott semmi.


lehet, hogy rossz vicc, lehet, hogy egyáltalán nem is komolyan szánta, de felnőtt nő létére illene már tudni mi a határ.

2021. máj. 7. 10:11
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze, ezért beszéld meg vele, lehet, hogy tényleg akarata ellenére csúszott ki. Sajnos ilyen velem is előfordult és nagyon megbántam, de csak utólag esett le, hogy nem kellett volna azt mondanom, amit.
2021. máj. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!