Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi bukás után, miért...

Egyetemi bukás után, miért lesz egy fiatal öngyilkos?

Figyelt kérdés
Utóbbi években több ilyen eset is előfordult. Emlékszem 2019/2020 fordulóján covid előtt, több egyetemista is lett öngyilkos ugyanabban a vizsgaidőszakban.
máj. 12. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy összetett probléma. Könnyű azt mondani, hogy ne vegye ennyire komolyan a tanulást, nem az élete függ tőle, de azért ha jobban belegondolunk, mondjuk az orvosi 12 féléves, és az állam is ennyit támogat. Ha mondjuk valakibolyan helyzetbe kerül, hogy már az utolsó vizsgaalkalmát veszi fel, és ha nem sikerül teljesítenie egy tárgyat, akkor csúszik és félévet kell fizetnie, ami orvosin milliós vagy afeletti összeg, akkor máris nehezebb lazán odaállni a szülők elé egy ilyen bejelentéssel. Főleg, ha tudja az illető, hogy nincsenek a szülők eleresztve anyagilag, nem tudják kifizetni a félévet, úgyhogy marad a diákhitel. Ha valaki nagyon lelkiismeret, szorongó típus, mondjuk a stressz miatt sem tud úgy teljesíteni a vizsgán, ahogy szeretne, akkor elhiszem, hogy hirtelen úgy érzi vége a világnak, és inkább nem akar élni.


Vagy például ha valakinek a családja nagyon szigorú, nagyon sokat követel, esetleg anyu, apu is szakmabeli és hírneve van, kialakulhat a gyerekben egy olyan érzés valamelyik bukás után, hogy ő csak egy kudarc, és inkább véget vet az életének.


De az is lehet, hogy a vizsgáztató tanár rúg bele egy utolsót az illetőbe, úgy, hogy nem is gondolná. Nekem is volt olyan tanárom, akihez mindenki gyomorideggel ment be, mert láttad az arcán, hogy kéjesen imád megszégyeníteni másokat. Egy labilisabb lelkiállapotú embernek elég annyi, hogy "Nem is értem mit keres maga még itt. Vagy "Tanítottam az apját is, és ég és föld a különbség. Ő az ég, maga meg a föld."


Nyilván egy stabil lelkületű embernek felfoghatatlan, hogy egy vizsga miatt valaki vonat elé vesse magát, de nem tudhatjuk ki milyen családból jön, kinek milyen az anyagi helyzete vagy milyen elvárasoknak kell megfelelnie.


Az meg, hogy egy időszakban többen is öngyilkosok lesznek, szerintem annak köszönhető, hogy ha egy valaki elkezdi a sort, és ezt lehozzák a TV-ben, mások, akik eddig is gondolkodtak az öngyilkosságon, de valami még visszatartotta őket, most úgy érezhetik, hogy sorstársra leltek, nincsenek egyedül, és könnyebben meghozzák ezt a természetesen rossz döntést.


Most is vizsgaidőszak van, úgyhogy az egyetemisták figyeljenek oda egymásra és a lakó/szobatársaikra. Kitartást mindenkinek!

máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1 ok miatt, az csak az utolsó csepp volt a pohárban. Sikertelenség, kudarcérzés, nem vagyok méltó az életre.
máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A teljesítménykényszer. Ált a szülők nyomják bele a gyerek fejét ebbe. De lehet oka depresszió is, amire a bukás tette fel a pontot.
máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Sok szülő, csak akkor szereti a gyerekét, ha a gyereke, jól keres, gazdag sikeres diplomás. Én is így jártam, addig kedves volt velem amíg azt hitte menő mérnök leszek, nem az lettem. Teljesen utál, hatalmas csalódás vagyok a szüleimnek. Igen én is próbálkoztam öngyilkossággal, megmentettek, utána a szüleim nap mint nap traumatizáltak úgy beszéltek velem mint egy kutyával, meg elmondták, mekkora szégyen vagyok a családnak ,mert 300 nettó alatti a fizetésem. Meg is mondta nevelőapám, most már nincs szeretlek szeretlek ,hanem a nyers utálat vette kezdetét. Sok szülő csak akkor szereti a gyerekét ,ha az gazdag és sikeres. M

Ma már elköltöztem, mert állandóan magamat okoltam, nem vagyok mérnök, nincs 600 nettós fizetésem, akkor inkább halál, mint a szülőkre szégyen. Ha otthon laktam volna még, már öngyilkosságba hajtottak volna. Mert nincs megfelelő fizetésem, amiért szeretni lehet.

Amíg a szüleimnél laktam, szó szerint versenyeztem, hogy jó jegyeim legyenek, mert akkor voltak velem kedvesek, és akkor éreztették ,hogy szeretnek. Megbuktam az egyetemen teljesen levegőnek néznek, éreztetik, hogy már nem úgy szeretnek mint régen. Meg azért odadörgölik, amikor csak találkozunk mekkora szégyen vagyok, ők mérnököt akartak.


Hidd el, sok ilyen van, én sok ilyennel megismerkedtek, megbukott egyetemen és a szülei óriásit csalódtak benne, és már nem szeretik úgy mint eddig. Hidd el sokszor a szülők akkor szeretik a gyereküket, ha az jólkereső diplomás. Ha nem az, akkor utálkoznak, meg köpködik.


Ha érdekel én nekem is voltak erről kérdéseim:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Üdv: Egy olyan fiatal aki egyetemi bukás miatt, szülei brutális elvárásai miatt megpróbálta az öngyilkosságot. Azért ,mert nem láttam semmi alternatívát.

Sokszor látom, hogy aki keleten nem mérnök, orvos az szinte semmi pénzt keres, és ez szintén szomorú.

máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Jársz már pszichológushoz, 4-es? Erőteljesen szükséged van rá!
máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyetemen történő bukás nagyon nagy valószínűséggel tényleg az utolsó (utáni) csepp a pohárban náluk.


Lehet, hogy a magánéletében összejött egy csomó dolog, amihez jött még a bukás is, és egyszerűen annyira maga alá került, hogy más kiutat nem látott a helyzetéből.

Vagy épp, akkor nyomást helyeztek rá a rokonok, hogy jól kell teljesítenie, csakis egy adott jegy felettieket "viheti haza", meg kell lennie annak a mérnöki, vagy orvosi diplomának, hogy eleve nem volt jó állapotban mentálisan. És ilyen állapotban történik a bukás, ami ott és akkor szó szerint világvége érzetet hozhat magával. Ilyenkor az ember hajlamos a legrosszabb eshetőségeket végigpörgetni a lelki szemei előtt, és/vagy ronda, degradáló jelzőkkel illetni magát, ami után csak jobban belelovallja magát a negatív spirálba, ahonnét egyedül nehéz kitörni. A legrosszabb esetben nem is sikerül, és olyant tesz, ami visszafordíthatatlan.


Egyetemista társak, sok sikert és kitartást a vizsgaidőszakhoz, és tényleg vigyázzatok magatokra, egymásra!

máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy egy 20 éves csak azért öngyilkos lesz, mert Piri néni megbuktatta.

Szerintem arra a pontra a hallgató már lelkileg össze van roppanva. Lehetne az is az öngyilkosság előtti utolsó negatív esemény, hogy leönti magát kávéval vagy lekési a buszt.

máj. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!