Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám magas vérnyomása van,...

Anyukám magas vérnyomása van, idegi alapon mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyetemre jártam, nem sikerült, úgy nézett ki mérnök leszek.

Nem sikerült, így elmentem dolgozni, keveset keresek, most fogok válltani. Anyukám mentalisan belebetegedett abba, hogy csak egy keveset kereső munkás lettem. Minden nap elmondja, mennyire utál, undorodik tőlem, lúzer senkinek, meg a lehető legmocskosabb neveket adja nekem.


Magas lett a vérnyomása, megmondta azért mert egy csóró szakmunkás lett a fiából. Azt látja, hogy mérnökkök 5-600, 700 nettókat keresnek, jó életük van, én meg csak 230 nettót és a szülői házban vagyok, 26 évesen nem volt még párom.

Neki ez kudarc, mert ismert ember és látja ,hogy többi nőismerősének facen sikeres mérnök, orvos gyereke van, én meg senki vagyok szerinte. Keveset kereső embereket, ő senkinek , rangnélkülinek tartja.


jan. 17. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem a te dolgod az ő fejében rendet tenni. Magadat próbáld megerősíteni, akár költözéssel, férőhelyet is adó munkával. Ha tényleg van műszaki érdeklődésed, egy jó szakmával is kereshetsz sokat, ha már ez anyudnak annyira fontos. De ne miatta keresgélj, hanem magad miatt.

Sok sikert!

jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyád magas vérnyomása nem a te problémád, és az oka sem te vagy. El kell költöznöd a mártír anyádtól,mert ki fog készíteni.
jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Te magadért vagy felelős első sorban! És saját magad felé kötelességed, hogy magadról gondoskodj, ne pedig anyád ilyen viselkedése mellett még mártírkodva az ő idegei miatt aggódj. Ha valaki minden nap elmondja neked, hogy utál, mit akarsz te tőle még? Ez az ember nem szeret téged, tiszteld meg magad azzal, hogy az ilyen embereket kizárod az életedből. Ne mások miatt akarj jobb szakmát, jobb keresetet. Saját magadnak akarj csak megfelelni, fejleszd az önbizalmad, vesd le a megfelelési kényszered! Minél hamarabb lépj le otthonról, akár albérlet, mert ez mérgező közeg, plusz ideje önállósodnod is.
jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

Szóval már édesanyád betegségének is a Magyar Államvasutak az oka?


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


A betegsége nyilván sajnálatos, de akkor sincs rendben, hogy valaki utál és unforodik a saját fiától csak amiatt, mert átlagos.


Neked is meg anyádnak is le kellene jönni a netről, kevésbé foglalkozni a "bezzegismerősökkel". Megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozik a "kedves" anyuka?

jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezért tettem fel róla kérdést, már öngyilkossággal fenyegetőzik anya, mert látja a faluban is a sikeres gyerekeket, akiknek már 3 db diplomája van, szép feleség. Én meg keveset keresek, szűz vagyok 26,5 évesen, otthon élek. Na ezért anya sír, mert egy átlag munkás lettem, ma már úgy láttom anya apa által az embernek pénz a mérőszama.

Amikor még egyetemista voltam kedves, aranyos volt velem, de ma már olyan szinten nap mint nap sárga földig leszid, hogy sírhatnékom van.

jan. 17. 09:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Állj már ki magadért, ne csak sajnáltasd magad! Vagy még nem fàj eléggé? Hiába ír itt bárki bármit, akkor is mintha el se olvastad volna?? Anyád életéért nem te vagy felelős, ez az öngyilkossággal fenyegetőzés érzelmi zsarolás, kérjen segítséget pszichológustól, mert nagy gondok vannak a fejében.
jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

Ez van. Ez a prolik élete.

Még az anyjuk sem nézi őket semmibe. :(

jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád azért ilyen beteg, mert másokhoz viszonyítja az életét és a te életedet, ez határozza meg az önbecsülését, nem az hogy milyen a saját és a gyermeke élete, nem tud hálás lenni azért ami van, csak a hibákat keresi mindenben. Ez őrli fel őt és téged is, ha hagyod!


Szóval inkább nézőpontot kéne váltani(a).

jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, anya tényleg azt látja ,hogy más projektmanager, meg középvezető lett, meg a harmadik diplomája lett meg 26-27 évesen. Én meg keveset keresek, meg anyának az ismerősei is eldicsekednek mennyit keres a gyerekük én meg keveset és ezért bántja. Folyamatosan nézem a jobb állásokat.
jan. 18. 09:28
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem neki kell megfelelni, hanem saját magadnak!

Te vagy a főszereplő a saját életedben!

Te vagy a Főnök!

jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!