Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak ha piszkálnak,...

Mit csináljak ha piszkálnak, lelki terrorban tartanak?

Figyelt kérdés
Az osztályban már meg se merek mozdulni, mert rögtön elkezdenek kifigurázni. Pont olyan dologgal piszkálnak ami engem nagyon mélypontra tud tenni és tiszta paranoiás is lettem. Persze magamat érzem fogyatékosnak, mivel senki mást nem szolnak meg ilyennel csak engem. Úgy érzem mindenki egy retardált fogyatékosnak tart, erre tippelek. Az is febosszant, hogy szép csendben ülök és valakinek muszáj belém kötnie.Az önbecsülésem 0 , nem tudok visszaszolni mert félek hogy még jobban elkezdenek basztatni és a tanár előtt is leégetnek. Ezek nem olyan basztatások, hogy szidják az anyámat, hanem a személyiségemmel, kinézetemmel stb. És emiatt magamat utálom. Ha akár egy szót is szólok előttük akkor is rögtön rámnéznek és mondanak valami idegesítőt vagy kifiguráznak órán és Azt szeretném tudni, hogy miért pont velem csinálják? Talán mert csendes srác vagyok és fura?Az a baj hogy ilyenkor mindig magamban keresem a hibát. Hogy csináljam hogy ne rágódjak ezeken és ne essek depresszióba az ilyenek miatt?
2014. márc. 11. 17:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom. De az milyen már hogy összesúgnak a hátam mögött és aztán közösen röhögnek és baszogatnak. Mondjuk egymást is csesztetik de ott van közös téma stb. Közösen röhögnek rajta.
2014. márc. 11. 21:17
 12/15 anonim válasza:
100%
én is hasonló helyzetben vagyok...rajtam,mondjuk, nem az egész osztály röhög de eléggé egyértelműen súgnak össze a hátam mögött,néha a nevem is kihallom a beszélgetésükből/röhögésükből....én egyszerűen nem veszek tudomást róluk és csak azokkal foglalkozom akik rendesek velem....szerintem neked is kell legyenek barátaid...ha mégsem...akkor keress egyet(nem feltétlenül az osztályodból)...egyedül nehéz, de ha van ki melletted álljon sikerülhet, hogy ne vegyél tudomást a sértő,idegesítő dolgokról...az agresszivitás szerintem nem megoldás és lehet hogy még balul is sülne el...röhögj a képükbe hogy milyen szánalmasak ezzel a viselkedéssel és ne törődj az ilyenekkel...egyszer talán felnőnek, de ha nem, csak sajnálni tudom őket :)
2014. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak én reagálom túl. Végülis ezeket viccből csinálja az ember, ugye csapatban jó kiröhögni másokat a hibáival stb. Csak semmi önbizalmam, lehet ezért veszem magamra és reagálom túl.
2014. márc. 11. 21:46
 14/15 anonim ***** válasza:
Nehogymár a végén bebeszéld magadnak hogy ők a jóarcok. Igen, jó néha nevetni, poénkodni a másikon amíg az még a vicc keretein belül van. De ha már állandóan piszkálnak mert látják hogy az szar neked ők pedig keményebbnek érezhetik magukat az már régen nem vicc. Meg ha egy egész osztály falkaként ugrik rád az nem poén hanem egyszerű kiközösítés, basztatás. Ennyi az egész. Az önbizalmad pedig akkor fog megnőni ha kiállsz magadért. Azzal hogy úgy csinálsz mintha nem érdekelne csak a feszültséget gyűjtöd magadban ami egyszer robbanni fog. Lehet hogy idővel abbahagyják de az ilyen birka hozzáállással csak annyit érsz el hogy a lelked romokban lesz az önbizalmad pedig a padló alatt. Ezt akarod?
2014. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
hat ha piszkálna vagy csak vicelödnek mondj te is egy jó kis vicceket amelyik meg szivatnin mer mond meg a szüleidnek utana ha nem valik be pereld be de hany éves vagy és ők hany éves (szerintem ők 1-2 évesek agyilag ezek szerint) és ha mersz verekedni verd orba aki piszkál ha tanár is akkor mond meg neki 0 h fejezze be mert hivom anyamat mert engem ezt sért....
2015. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!