Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos az igazgatói? Hogy...

Jogos az igazgatói? Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Szóval jött egy üzenetem órán, megnéztem, a tanár észrevette, elvette a mobilom, és most igazgatóit fogok kapni, mivel egyszer év elején már elvették a telefonomat (azt nem érdemeltem meg, még a szüleim is belátták).


Nem tudom, hogy hogy mondjam el nekik.. Ráadásul a telefonomat csak ők kérhetik vissza az igazgatótól.. Nincs is telefonom hétvégére, ugyanis pénteken nem akarták visszaadni, és nem értették meg, hogy a szüleim 5-ig dolgoznak, az igazgató meg kb. 3-kor már elment.. Azt mondták, így jártam.. Ilyet egyáltalán lehet amúgy? Oké, hibáztam (bár nem hiszem, hogy ez ugyanolyan latba esne, mint pl. a suliban cigizés, füvezés, hogy igazgatói járna érte...) de szerintem akkor is vissza kellett volna adniuk a telefont péntek délután...


Szerintetek is ezért igazgatóit érdemlek :/ (Mondom, beismerem, hogy hibáztam, de azért most ezért igazgatói..) És ezt hogy mondjam el otthon? Ja és jogos volt, hogy nem adták vissza a telefonomat?


2014. máj. 31. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Talán az igazgatóval kellene megbeszélni ezt. Kívülállóként nem lehet erről véleményt mondani.
2014. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Igazgatóit érdemelsz.. mert visszaeső vagy.


Jogos, majd a szüleidnek odaadják a telót, ha bemennek.


Neked miért kellene visszaadniuk ?... te csak egy pisis vagy, aki nem tanul a saját hibájából.

2014. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem egészen jogos. A mobiltelefon magántulajdont képez. Elkobzására nincs lehetőség, hacsak a házirend nem tiltja. Mit mond a házirend kedves kérdező?
2014. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez elsőnél SZABAD FOGLALKOZÁS volt, mert nem volt tanár azt hiszem.. Erre elvette egy másik, hát hogy a telefonozás a szabad foglalkozásba nem tartozik bele.. Én ezt honnan tudtam volna?


Én ezt nem gondolom bűnnek, és szerencsére ebben a szüleim is egyet értettek..


2.-ik, közép iskolába járok, szóval nem vagyok olyan fiatal már. Szerintem meg ha igazgatóit is kapok, a telefont vissza kellett volna adniuk, főleg úgy, hogy ez az eset fél 3-kor történt, az igazgató kb. 3-ig volt bent, a szüleim meg ötig dolgoznak..

2014. máj. 31. 21:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy mobilért igazgatói jár? Kicsit eltúlozzák a sulidban hallod-e.
2014. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Látom nem érted. Kívülállóként azért nem lehet véleményt mondani, mert ahol például én dolgozom, ott ilyen alapon az osztály felének rendszeresen lehetne igazgatóit adni ilyen alapon. Viszont meg van az is hatérozva, mire milyen fokozat jár, hogyan követik ezek egymást. Nem tudom, nálatok hogy megy ez. Ha nálatok szigorúan szabályozzák a mobil használatát, akkor jogos lehet.
2014. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha az iskolai szabályzat tiltja a mobiltelefon használatát, és leírja, hogy a "visszaesés" következménye igazgatói intő, akkor jogos.


Senki se kényszerített arra, hogy megnézd az üzenetet, elég hülye dolog pattogni, nem gondolod?


Szabadfoglalkozáson fellehet tenni a kezed, és meglehet kérdezni, mit szabad csinálni. Ez mindenhol így működik.


Attól függetlenül hogy a telefon magántulajdon, a tantestület indokolt esetben elkobozhatja, ez benne van szinte minden suli házirendjében. Csak a büntetések változnak, van ahol a tanáriszoba széfjébe kerül, és csak a szülő veheti át, van ahol az osztályfőnök "vigyáz rá", amíg érte nem jönnek. Iskolánként változó, milyen fokozat jár a tanulónak.

Nálunk szaktanári/osztályfőnöki figyelmezető-intő-rovó-igazgatóintő-tantestületibíróság a sorrend.


Kb. 3 hét van az iskolából, ha jó magaviselettel kibírod, senkit se fog érdekelni az igazgatóintőd, jövőre a fokozatok kezdődnek előlről.

2014. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tudtad, hogy tilos? Akkor jogos. Azzal is egyetértek, hogy a tanítás idejére vegyék el.


Azzal már nem annyira, hogy utána nem adták vissza, főleg hétvégére. Én nem viccből vettem a gyerekeknek mobilt, hanem mert a suli után ezen tartjuk a kapcsolatot, hol találkozunk, stb. Én biztos tiszta ideg lennék, ha iskola után nem tudom elérni, vagy amikor hétvégén elutaznánk kellene, de a gyerekem is alapos fejmosást kapna.

2014. jún. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha ezt írja a házirend, akkor jogos. Szerintem elég durva kettő alkalomért.

Az viszont biztos, hogy nem tehetik meg, hogy nem adják vissza. A szabály szerint a tanár elvileg ki sem vihetné a teremből.

Nálunk az van, hogy a tanár által elkobzott telefon az osztályfőnökhöz kerül, aki nap végén KÖTELES visszaadni. Olyan bűntetést adhat, hogy egy hétig minden reggel le kell adni nála a telefont.

2014. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Vannak szabályok, amiket be kell tartani. Vagyis nem muszáj, de ha már megszeged, akkor legalább észrevétlenül tedd. Most így jártál, béna voltál.

Esetleg osztályfőnökkel lehetett volna megbeszélni ezt a dolgot, vagy majd szüleid visszakérik hét elején.

Nem hiszem, hogy otthon súlyos következményei lennének annak, hogy úristen megnézted a telefonod szabadfoglalkozáson, tehát szüleidnek mondd el nyugodtan.

2014. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!