Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mondhat ilyet egy...

Szerintetek mondhat ilyet egy tanár a diákjának?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, okos és szorgalmas. Ha valamire nem tudunk válaszolni, mindig ő szokta kimagyarázni az osztályt, amit mi nem bánunk. Egyik nap a biológiatanár felelősségre vont minket, és megint ő mentegetözött helyettünk is. Erre a tanár: "Már megint te beszélsz? Ugyanolyan vagy, mint a többiek, se több, se kevesebb...Bár ha számtani közepet mérünk, súlyban átlag alatti vagy..."

Ez nagyon rosszul esett neki, mert így is mindig piszkálják a súlya miatt, és őt is idegesíti, hogy nem tud hízni.

Szerintetek ez helyes volt egy tanártól?

Csak értelmes válaszokat várok!



2014. szept. 3. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A tanárotok egy bunkó.
2014. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Arra bezzeg van eszed hogy a tanárról panaszkodj itt :D
2014. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
ui: Valamilyen szinten ti is... Mert ő mindig próbál titeket védeni ezek szerint, ti meg nem álltatok ki érte, ha jól értelmeztem, pedig lehet az jól esett volna neki,
2014. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem, egy tanar nem mondhatna ilyet. Az osztalytarsadnak pedig nem kellene ezt hagynia ha szeretne megorizni az onbecsuleset. (egy tanarnak is el lehet mondani hogy illetlen volt amit csinalt)
2014. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Egy tanárnak nem kellene ilyen helyzetbe hozni egy diákot sem, legalábbis szerintem. Egy diák olyan negatívumait, amelyek feltehetően őt is eleve bántják, nem kéne a tanárnak felhozni, főleg egy egész osztály előtt, így "megalázva".

Arról tehet megjegyzést, hogy ne mindig ő beszéljen, és az is okés, hogy hozzátette azt is, hogy "se kevesebb!!", de a súlyproblémás dolog ide nem passzolt. Poénkodni akart, csak épp elég "gonoszan" jött ki.


Amúgy nekem is van egy hasonló stílusú biosztanárom, nagyon nem értek egyet ezzel a megalázásos "poénkodós" módszerével.

2014. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Általában nem illik a testi adottságokat negatív minősítésre használni. Egy tanárnak különösen figyelnie kéne erre.
2014. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodom a tanárról, ez egy egyszerű kérdés volt.

Meg szoktuk védeni, de mindig ő kezdi a magyarázatot, mert ő érvel legjobban az osztályból.

2014. szept. 3. 19:19
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem durva. Ha emiatt hisztizel akkor egy kis 14 éves liberálisan agymosott gyerek vagy..vagy az osztálytársad az.


22 éves vagyok és ennél azért keményebb beszólásokat kaptam (néhány tanártól) és nem mentem árulkodni meg hisztizni

2014. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ, hogy milyen helyzetben mondta. Lehet csak viccelni próbált, ami rosszul sült el.

Igen, mondhat ilyet, minden ember hibázhat és a tanár is csak az. Nem hiszem el, hogy te még senkire nem mondtál semmit.

Különben is tanulni kéne, akkor nem adódna ilyen szituáció.

2014. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Most ki hisztizett? Mert én biztos nem...Ha nektek az hisztinek számít, hogy felteszek egy kérdést...

És a tanár pedig nem viccelt, hanem komolyan mondta.

2014. szept. 3. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!