Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha mi nem használhatjuk a...

Ha mi nem használhatjuk a telefont akkor a tanár miért?

Figyelt kérdés

Szunetbe se vehetjuk elő a telefont mert van egy tanár aki egyből elveszi,ha csak a zsebedbe is meglátja akár használod akár nem elveszi,és berakja a páncélba. viszont ő orán még kimegy telefonálni mint ma.

Van egy tanárunk aki orán rakta fel a telefonját toltore.

a Rajz tanárt imádtuk ő őszinte kedves ember volt,elővette a telefonját és megnézte az időt de kérte hogy ne mondjuk senkinek hogy elővette a telefonját! ezzel azt is elmondta hogy a tanároknak sem szabad elővenni a telefonját!


2015. márc. 27. 20:06
1 2
 11/16 Ensam skog ***** válasza:
Azért, hogy megtanítsa az életben is a főnökednek lesz mindig igaza.
2015. márc. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Arra jogotok van, hogy az időt megnézzétek rajta. Én pedagógushallgató vagyok, és gyakorlóiskolákban volt olyan tapasztalatom, hogy óra közben a gyerek folyamatosan a telefonjával szórakozott, mire én megkértem, hogy tegye el. Egy darabig félrerakta, de pár perc után megint azt láttam, hogy a pad alatt szórakozik vele. Erre kivettem a kezéből, az asztalra raktam és rátettem a tolltartóját (tehát még el sem vettem tőle).


A szaktanár erre a szünetben lecseszett, hogy joguk van megnézni az időt rajta :D Csak nagy nehezen értette meg, hogy folyamatosan a hülye telefonnal szórakozott a gyerek, és nem az órára figyelt.


Szóval az a lényeg, hogy jogotok van a telefon birtoklására, még az időt is megnézhetitek rajta, de ha az órán csak azzal foglalkoztok és nem figyeltek, akkor a tanár az óra erejéig elveheti tőletek (ideiglenesen joga van felfüggeszteni a tulajdonhoz való jogotokat), de az óra végén köteles visszaadni. Nem zárhatja el, nem adhatja vissza "majd a szünetben" vagy "majd a nap végén", pláne nem év végén ,nem viheti az igazgatóhoz, a tanáriba stb. Az óra végén köteles visszaadni.


De én igazából megértem a sulidat is, mert a tanároknak gondolom herótjuk lehet már abból, hogy állandóan facebook-oztok az órán. És itt van igazából a különbség. A tanárok ugyanis nem facen lógnak az órán a tanítás helyett, hanem ha megcsörren a telefonjuk, akkor biztos valami fontos ügyben TELEFONÁLNAK nekik. Ti pedig arra használjátok a telefont, hogy szarjatok arra, amit a tanár előad órán és a neten lógjatok. Érzed ebben a különbséget?


És a másik pedig, az, amit az egyik előttem szóló írt: Amit szabad Jupiternek, nem szabad az ökörnek. A tanár felnőtt ember, jóhogy már számonkéred rajta, ha telefonál a szünetben! Azt csinál a telefonjával, amit akar. Egyébként szünetben te is azt csinálhatsz vele, amit akarsz. De az órán köteles vagy az órára figyelni és nem a telefonoddal babrálni. Amit a suli csinál, kicsit túlzás, de sztem annyira kiidegeltétek már a tanárokat, hogy mint a bikánál a vörös lepedő, az ő szemüknek olyan a gyerek kezében az okostelefon...

2015. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, teljesen igazad van, de a kérdező azt írta, hogy a tanár órán megy ki telefonálni. azt ő sem teheti. Anyukám is, ha bármilyen hívást várt, mindig közölte, hogy csak délután hívják, mert délelőtt tanít. Persze, ha megoldható.
2015. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez igaz, óra közben a tanár sem telefonálhat. Az, hogy felrakja tölteni a telefonját, szerintem rendben van, mert nem a telefonjával szórakozik a tanítás helyett. Ha megcsörren a telefonja, hát istenem... mindenkivel előfordulhat, hogy elfelejti kikapcsolni. De az már tényleg gáz, ha a tanár is nekiáll telefonálgatni. Szerintem az ilyesmire azért kéne jobban vigyázniuk a tanároknak, mert ez a telefon dolog nagyon kiélezett ügy lett sok iskolában, és ha elvárják a diákoktól, hogy ne a telefonjukkal szórakozzanak, akkor a tanároknak is jobban kéne vigyázni arra, hogy az ő kezükben se lásson a gyerek telefont óra közben.


De még mindig kitartok az mellett, hogy akkor is különbség van aközött, hogy a tanárnak megcsörren a telefonja vagy kap egy sms-t vagy felrakja tölteni - de amúgy órát tart - és aközött, hogy a gyerek a pad alatt szórakozik és facebookozik és nagyban tesz arra, hogy mi van az órán.

2015. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
40%
Mert ő felnőtt ember, te meg csak egy büdös kölök vagy.
2015. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"De még mindig kitartok az mellett, hogy akkor is különbség van aközött, hogy a tanárnak megcsörren a telefonja vagy kap egy sms-t vagy felrakja tölteni - de amúgy órát tart - és aközött, hogy a gyerek a pad alatt szórakozik és facebookozik és nagyban tesz arra, hogy mi van az órán."


Ez így van, ezt én se cáfoltam. Nekem egy tanárom telefonos blutooth alkalmazással hozza a német hanganyagot ilyen kis hordozható magnóra, mert elege lett, hogy a sulis magnót kell hajkurásznia, hogy kinél van, meg nincs annyi, ahány nyelvóra. De ez tök más.

2015. márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!