Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan száll szembe anya a...

Jogosan száll szembe anya a 12 éves húgom o. fő. -ével, ha a következő a szitu? (magyarázat bővebben)

Figyelt kérdés

A húgom most 6. osztályos és szeret csajosan öltözködni, enyhén sminkeli magát (csak púder, szempillaspirál, szájfény) és mikor lakkozom a körmöm, mindig kéri, hogy csináljam meg az övét is. Emellett normális lány, nem játssza a felnőttet, a jegyei is jók, 4-eseket, 5-ösöket kap általában.


Az új osztályfőnöke pedig rászólt, hogy mossa le a sminkjét és meg ne próbáljon színes körmökkel jönni másnap. Anyu bátorította, hogy ne hallgasson rá, ez még bővel belefér egy kamaszodó lány kinézetébe, távolról sem ízléstelen és különben sem egyházi iskola ez. Anya szeret neki ruhákat venni, szeretnek együtt vásárolni, megcsinálja a haját és sminkelni is ő tanította, de iskolába tényleg csak halványan sminkel, természetesen néz ki.

Az osztályfőnök meg behívta pénteken anyát és sikerült jól össze is veszniük ezen. :/


Én meg nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza, mert ennyi idősen én is sminkeltem már ennyit, festettem a körmöm. Ugyan abba az általános suliba jártam, mint ő, de az én osztályfőnököm fiatal volt és jó fej, abszolút nem szólt ebbe bele, főleg, hogy én is jó tanuló voltam. Az ő osztályfőnöke sem egy öreg sárkány pedig.



2016. febr. 13. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Vannak konzervatív emberek. Nem lehet kijelenteni, hogy kinek van igaza, mert ahogy a te példád is mutatja két embernek más a mércéje. Hacsak nem tudjátok megváltoztatni az ofő mentalitását, kimosni az agyát, bármit is mond neki az anyuka, nincs olyan eszköz, amivel meggyőzhetné. Szerintem meg kéne várnotok, míg az osztálytársnői is megérik azt a kort, hogy elkezdenek szépítkezni, hátha érvényesülni fog a sok lúd disznót győz elv. Ha nem vagytok hajlandóak várni 1-2 évet, akkor sajnos a konfliktus biztos megmarad.
2016. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

A húgod nem csak tanulni jár az iskolába, hanem azért is, hogy szokja, hogy reggel felkel, bemegy valahova, utasításokat teljesít, hazajön. Tehát az iskola a "munkahelye". Nem valószínű ugyanis, hogy az iskolából kikerülve felsővezetőként fog kezdeni.


Ha az osztályfőnöknek ez a kérése, hogy legyen egy szint, ahogy megjelenik 12 (!!!) évesen, miért kell az osztályfőnökkel hadakozni, és ezzel megmérgezni a kapcsolatot? Ez egy BETARTHATÓ elvárás, a húgodnak semmi baja nem lesz attól, ha nem festi magát 12 évesen, ezért nem tudom, mi olyan kár érte őt, ami miatt megérte az osztályfőnökkel összeveszni. Ha a húgod szeretne ebben az iskolában, osztályközösségben maradni, ilyesmivel felesleges mérgezni a kapcsolatot. Majd festi magát hétvégén, délutánonként, este, meg éjjel. Ez nem együttműködő magatartás sajnos, amit édesanyád mutat. A célt kell nézni (hogy a húgod pozitív légkörben járhasson iskolába), nem azt, hogy a húgod _elvileg_ sminkelhet-e, vagy nem. Ez egyébként a házirendben is biztosan le van írva valahol.

2016. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Alapvetően az iskola házirendjének megfelelően kellene kezelni ezt a helyzetet. Ha abban nem megengedett a smink, akkor nincs miről beszélni. Joga van a tanárnak elmondani a véleményét, megkérni a diákot, és szülőket, hogy ha lehet, akkor ne jelenjen meg a diák sminkben. De ha a házirend nem ellenzi, akkor ez részéről is csak kérés lehet. Bár én személy szerint a tanárral értek egyet. Nem hiszem, hogy akkora szüksége lenne 12 éves gyereknek a sminkre. Ha meg mégis, lehet azt iskolán kívülre is korlátozni. Hétvégén, délután, szünetekben. Valamint, akármennyire is nem tetszik anyukádnak a tanár döntése, most jó alámosta a tekintélyét a diákok előtt. Utána meg csodálkoznak, hogy nem tudja nevelni, kordában tartani a diákjait.
2016. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
én nem tartom magam konzervatívnak, mégis most igazat kell adnom az osztályfőnöknek... nem az iskolába való a smink-lakk, 12 évesen meg még kislány a tesód, és ráér még sminkelni magát... nekünk még gimiben sem lehetett, az osztályfőnökünk lemosatta azzal aki így ment és képzeld nem rohant anyukánk megvédeni minket, hiába engedték otthon, hanem tiszteletbe tartottuk az iskola szabályzatát és kész... anyukádnak is el kéne gondolkodnia ezen... tényleg megéri egy kis smink a konfliktust az iskolával-tanárral???
2016. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem érdemes szembeszállni az osztályfőnökkel, a gyereknek attól nem lesz jobb, hogy a szülő felmegy veszekedni, sőt.

Ha az osztályfőnök észrevette ezt és szólt emiatt, talán mégsem néz ki olyan természetesen.

Annó az én osztályfőnököm is ilyen volt, nyolcadikban, amikor már többen így öltözködtek, nem szólt bele, csak egyszerűen nem akarta, hogy egy-két ember "kitűnjön" aztán k**vázás, meg kiközösítés legyen a vége.

2016. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Abban szerintem igaza van az ofőnek, hogy egy 12 éves kislányra teljesen fölösleges bárminemű smink, hisz gyerek még, egy 12 éves kislányon nevetséges néz ki, a legtöbb, amire ilyenkor még szüksége van, az egy szőlőzsír, ha könnyen kiszárad a szája és egy jó kozmetikus, aki kezeli az arcát, ha pattanásos lenne, de ennyi. A körömfestést is bőven meg lehetne hagyni hétvégére és iskolai szünetekre, a tanárnő sem pampogna. Az a baj, anyukád azt nem akarja belátni, hogy a tesód kislány még attól, hogy elkezd kamaszodni és nőiesedni, a sminkelősdit, hajmegcsinálósdit még egyelőre egy jó kis közös szórakozásnak kéne felfogni, nem pedig egy napi rutinnak.
2016. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%
Megengedi az iskola házirendje a visszafogott sminket? Ha nem, akkor az osztályfőnöknek van igaza, ha meg igen, akkor a vita pusztán nézetkülönbségből ered. Utóbbi esetben az osztályfőnöknek nincs joga ebbe beleszólni.
2016. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
sose értettem miért jó ha egy 11-12 éves gyerek sminkel. Hamar tönkremegy a a bőre, nem mellesleg szerintem undorító és visszatetsző. Bőven ráérne elkezdeni 15 éves korától, nem értem hova szaladtok. Egy ilyen gyerek még ne öltözködjön csajosan.. Nem vagyok konzervatív, de vannak bizonyos határok, én most igazat adok az osztályfőnöknek.
2016. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

Na ne legyünk álszentek!!

1.Manapság láttatok már 12 éves lányt? Hát bőven többnek néznek ki,és NEM a smink miatt.

2. Ki ne akart volna 12 évesen csajos lenni,nagylány,és sminkelni magát? Ez anyád hibája,hogy buzdítja a húgodat az osztályfőnök ellen.

2016. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem felesleges ezen hadakozni a tanárral, egyébként meg szvsz egyik félnek sincs igaza. Egy 12 évesnek hülyeség sminkelni, ráér majd 40 évesen, a tanárnak meg semmi köze hozzá, de mindenki imád mindenbe beleszólni, meg hülyeségeken vitatkozni.
2016. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!