Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan száll szembe anya a...

Jogosan száll szembe anya a 12 éves húgom o. fő. -ével, ha a következő a szitu? (magyarázat bővebben)

Figyelt kérdés

A húgom most 6. osztályos és szeret csajosan öltözködni, enyhén sminkeli magát (csak púder, szempillaspirál, szájfény) és mikor lakkozom a körmöm, mindig kéri, hogy csináljam meg az övét is. Emellett normális lány, nem játssza a felnőttet, a jegyei is jók, 4-eseket, 5-ösöket kap általában.


Az új osztályfőnöke pedig rászólt, hogy mossa le a sminkjét és meg ne próbáljon színes körmökkel jönni másnap. Anyu bátorította, hogy ne hallgasson rá, ez még bővel belefér egy kamaszodó lány kinézetébe, távolról sem ízléstelen és különben sem egyházi iskola ez. Anya szeret neki ruhákat venni, szeretnek együtt vásárolni, megcsinálja a haját és sminkelni is ő tanította, de iskolába tényleg csak halványan sminkel, természetesen néz ki.

Az osztályfőnök meg behívta pénteken anyát és sikerült jól össze is veszniük ezen. :/


Én meg nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza, mert ennyi idősen én is sminkeltem már ennyit, festettem a körmöm. Ugyan abba az általános suliba jártam, mint ő, de az én osztályfőnököm fiatal volt és jó fej, abszolút nem szólt ebbe bele, főleg, hogy én is jó tanuló voltam. Az ő osztályfőnöke sem egy öreg sárkány pedig.



2016. febr. 13. 12:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
14%

mind 2nek, de inkább anyudnak.

Feleslegesen sminkeli magát húgod, de nem undorító mértékben, így nincs oka nyavajogni ofőnek.

2016. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%
Csak védi a gyereket, nehogy megkörnyékezze a cukrosbácsi egy virslivel.
2016. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok konzervatív (sőt :) ), mondjuk azt nem értem, hogy egy 12 éves kislánynak miért van szüksége púderre? A spirál, egy kis szájfény még oké, de neki még gondolom szép bőre van, a púderrel meg eltömíti a pórusait, nem lélegzik a bőre, teljesen feleslegesnek tartom. Ebben az esetben én kompromisszumkész lennék. Vegyetek neki barna szempillaspirált a fekete helyett, az nem annyira feltűnő, a szájfény is legyen színtelen, vagy viseljen csak ajakápolót. A körmeit meg valami pasztellszínre fessétek és meg van oldva. Ha az arcára mindenképpen "kenni" szeretne valamit, akkor púder helyett legyen BB krém.
2016. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

Kit érdekel kinek van igaza? Most ásta el magát húgod egy életre az of előtt. És azért egy vérmesebb tanár eléggé meg tudja keseríteni a diákok életét, erre meg még húgoddal van három éve. Minek kell a konfliktus? Sminkeljen otthon, vagy ha megy valahova, ne a suliban.

Egyébként is, ne púdert használjon, csak annál pattanásosabb lesz. Ha nagyon rossz a helyzet menjen bőrgyógyászhoz, ha csak a szokásos kamaszodás, arra meg ezerféle kence van.

2016. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az osztályfőnöknek volt igaza. 6. osztályban nevetséges sminkelni, esetleg steril korrektor és szőlőzsír, ha szüksége van rá, de ha sminkelni akar iskolán kívül, akkor hajrá, de ha az osztályfőnök megkérte hogy ne sminkeljen, az teljesen jogos elváeás 6. osztályban attól függetlenül, hogy egyházi iskola vagy sem. Két szülőfajta van, az egyik aki akkor sem védi meg a gyerekét ha szükség lenne rá, a másik aki minden ügy után ott parádézik a tanáriban. Nem normális, hogy 12évesen alap dolog hétköznapi viselet a smink, 14évesen is alkalminak kéne számítania.
2016. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
59%
Így van jogos, mert így majd más is elkezdi utánozni, már így is elég szar a helyzet, vannak akik miniszoknya, combharisnya kombóban járnak mert ezt tanulták a japán rajzfilmekből.
2016. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%
Köszönöm, hogy bennünket, tanárokat olyan sokan támogattatok..... Csak a munkánkat végezzük, mert abba a házirend betartása is benne van.Írhatnék én ide még sok mindent, de minek. A tanárt csak ócsárolják Nincs becsülete. Valamikor a tanár szava szent volt, most meg mindenki mindent jobban tud...
2016. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
32%

Nem a legjobb irány, amibe a tanár elindult. Köze sincs hozzá, ha tényleg semmi kirívó, kihívó nincs a lány öltözködésében, lakkjában. Nem ettől lesz valaki link, ribi, hanem a viselkedésétől. Ő rendesen tanul, tudja a kötelességét, akkor mi köze hozzá, főleg ha nem is egyházi iskola?

A tanár dolga a nevelés, tanítás, nem a tiltás és kioktatás. Maradjon csak a kaptafánál. A szülő dolga, hogy rendesen, példamutatóan nevelje otthon a gyermeket. A tanár max csak mederbe terelheti a kisdiákot.

2016. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%
hát a 12 éves gyerek sminkelése szerintem minden csak nem példamutató nevelés utolsó.. ha a szülő nem tanítja meg a normákat, akkor a tanárnak kell.
2016. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
Én 13 vagyok, még nrm sminkelem magam, de az osztályomban pár lány igen. Szerintem nézzétek meg a házirend pontosan mit ír erről. Ha tiltjam tényleg ne fesse magát.
2016. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!