Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért közkedvelt a tanárok...

Miért közkedvelt a tanárok körében a kollektív büntetés?

Figyelt kérdés

Amikor 1 vagy pár hülyegyerek miatt az egész osztályt/csoportot büntetik.

Általános iskolában is, meg gimiben is többször is volt ilyen. Volt, hogy 1 ember miatt írt az egész osztály dolgozatot, és olyan is volt, hogy 2-3 idióta miatt nem mentünk sehova osztálykirándulásra. Tehát az egész osztály megszívta, pár hülye miatt.


De ez a tanárokat semennyire sem zavarta, minden szívfájdalom nélkül megbüntették az egész osztályt.

Elhiszem, hogy sok tanár abban reménykedik, hogy így majd az osztály megagyalja azt a pár idiótát, na de ez soha nem történt meg, sem nálunk, sem máshol. Vagyis az esetek 99%-ában ez teljesen hatástalan büntetés. És szerintem, aki már több 10 éve tanít, annak azért illene tudnia, hogy ez nem válik be!


Miért ilyen kedvelt ez a módszer, amikor a tanárok is tudják, hogy egyrészt igazságtalan, másrészt semmi értelme?



2016. dec. 26. 09:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
78%
20, hallottam már olyat, hogy még fel nem vett anyagból íratott a tanár. Ilyen esetben nem sokat érne a lányod azzal, hogy készült. :)
2016. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
"az egész órán állunk" dolog a 90-es években lehet divat volt, de szerontem már nem megszokott
2016. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
53%
Akkor én mennék be reklamálni az igazgatóhoz, ilyen esetekben 2 perc üvöltözés, és máris elfogják, hogy nem kellett volna..Feltéva ha annyira kiakadna rajta szegény
2016. dec. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
77%

22, vannak még régimódi tanárok, én tudok olyanról is, hogy valahol 2-3 éve körmösöket osztogatott az egyikük.


23, na, ha felmennél reklamálni az igazgatóhoz a kollektív büntetés miatt (amely során a lányodat is büntették), akkor mégis csak egyetérthetünk abban, hogy nem teljesen jó a kollektív büntetés?

2016. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
29%

Nem a kollektív büntetés miatt reklamálnék, hanem amiatt, ha esetleg olyan dolgozat miatt kapna rossz jegyet a gyermekem, amiben olyan dolog szerepel, amit még nem tanultak.

Szerintem nem a kollektiv büntetés a rossz. Nincs túl sok lehetősége fegyelmezni a tanár a diákokat, szerintem ez belefér, persze kultúrált formában, de azért tegyük hozzá, hogy egy tanár sem fog megbüntetni 20 diákot amiatt, mert 2 folyamatosan beszélget. Ahhoz több kell.

Persze előfordulhat az is, de ennyire nem rossz a helyzet itthon, nincs annyira sok hibbant tanár, persze előfordulhat, nem azt mondom, de szerintem korántsem igaz a legtöbb iskolára. (és nem hinném, hogy kivételesen én laknék egyedül olyan helyen, ahol normális tanárok vannak.)

2016. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
71%

De akkor mi elfogadható kollektív büntetésnek, és mi nem?

Amúgy szerintem is probléma, hogy egyes diákokat nem tudnak fegyelmezni a tanárok. De nem hiszem, hogy erre a kollektív büntetés a megoldás. Gondolom, te se örülnél, ha olyanért büntetnének, amit nem követtél el, ez teljesen természetes, de akkor hadd legyen a diáknak is joga ahhoz, hogy ne büntessék, ha nem tesz semmi rosszat.

Hogy hogy kellene mégis büntetni? Először alkalommal beszélni a diákkal és a szülőkkel, hogy ha továbbra is így viselkedik, nem lesz jó vége + egyéni büntetés az illető diáknak, diákoknak, ha a fél osztály tett valamit, akkor a fél osztálynak. Ha ez több alkalommal megtörténik, és nem változik semmi, kirúgás. Probléma elintézve, és a rendes diákokkal se kellett semmi rosszat tenni. Miért jobb ennél a kollektív büntetés?

2016. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
83%

Elméletben jól hangzik, viszont a mai iskolák többsége, nem nagyon engedheti meg magának, hogy bárkit is kirúgjon, itt a környéken, több, egyébként nagy múltú, jó képzésű iskola, mondhatni harcban van a diákokért, 10-fős osztályok, stb.. Ha innen kirúgnának minden diákot a 2. figyelmeztetés után, legyen az egy dohányzás, késés, egyéb kevésbé lényeges dolgok miatt, akkor szeptemberben már nyithatna ki, látszámhiány miatt.(2 középiskoláról tudom is a környéken, hogy az elmúlt években nem sok kellett ahhoz, hogy bezárjon, de szerencsére lett elég diák.) Itt valószínű nem lenne olyan egyszerű mindenkit kirúgni szinte azonnal.

Egyébként relatív, hogy mi számít megfelelő kollektív büntetésnek, szerintem ha írat a tanár egy dolgozatot mindenkivel, de csak azokét írja be akik zavarták az órát, vagy kérik a jegyet tök oké. Talán még az is, ha mindenkinek beírja, ha azt látnám, hogy ilyenből mindenki 1-est írt, én is inkább beírnám mindenkinek, ha nem készül senki semmit az órámra, akkor mondhatni az én munkámat néznék semmisnek.

Mellesleg legalább valamennyit az életre is készítik fel a diákokat/bár ezt jobban középiskolára értem/ amint elhagyják az iskola falait, és majd a saját lábukon állnak, lesz saját munkahelyük, ennél jóval nagyobb szemétségekkel is szembe kell majd nézniük. Ott nem tudnak majd mást csinálni, vagy lenyelik, vagy aztmondják a gyerkeiknek, élettársuknak, hogy majd ha lesz munkám, akkor lesz csak kaja itthon...

Szóval én ezek alapján, azt gondolom teljesen normális, egy bizonyos mértékig. Valószínűleg nem véletlen, hogyha egy tanár ezt a büntetést tartja a legjobbnak.

(Nagyjából kimerült az összes gondolatom ezzel a témával kapcsolatban, mindenkinek kellemes ünnepeket, és kitartást)

2016. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
71%

"Elméletben jól hangzik, viszont..."

Igen, a "majd az osztálytársak megnevelik a balhés, tanároknak is be-beszólogató diákot" is ilyen: Elméletben jól hangzik, viszont...



Amiket írtál, az már rendszerszintű probléma, sajnos tényleg előfordulhat, hogy az iskola is nehéz helyzetbe kerül.

Tízfős osztályokkal amúgy szerintem semmi gond nem lenne, inkább legyen 10 értelmes diák, mint 25, akiből 15 bunkó.

Dohányzást és késést említetted, de gondolom, ezért te se gondolod, hogy kollektív büntetést kellene adni. Késésért hiányzás az adott diáknak, dohányzásért az iskola szabályzata szerint szankcionálják az adott diákot.


Én egy olyan iskoláról tudok, ahol 6 párhuzamos osztály van gimnáziumban, a diákok fele egyáltalán nem való oda (inkább szakiskolába, egyesek közülük viselkedésük alapján inkább javító intézetbe), és eszükbe nem jutna kevesebb osztály indítani, vagy kirúgni a hülyegyerekeket, és összevonni osztályokat, inkább büntetgetnek, néha egyénileg, néha kollektíven. Az ilyen nagyon fel tud háborítani.


"ha írat a tanár egy dolgozatot mindenkivel, de csak azokét írja be akik zavarták az órát, vagy kérik a jegyet tök oké."

Ez tényleg oké, mert ez nem büntetés azok számára, akik nem zavarták az órát.


"Mellesleg legalább valamennyit az életre is készítik fel a diákokat/bár ezt jobban középiskolára értem/ amint elhagyják az iskola falait, és majd a saját lábukon állnak, lesz saját munkahelyük, ennél jóval nagyobb szemétségekkel is szembe kell majd nézniük. Ott nem tudnak majd mást csinálni, vagy lenyelik, vagy aztmondják a gyerkeiknek, élettársuknak, hogy majd ha lesz munkám, akkor lesz csak kaja itthon..."

Ne már! Ha valakire nézve igazságtalan döntést hozunk, ne hivatkozzunk már arra, hogy "ilyen az élet, ezzel is felkészítelek rá". Legalább legyen annyi becsület abban a tanárban, hogy magyarázkodás helyett beismeri, hogy igazságtalan azokkal szemben, akik nem tettek semmit és sajnálja, de nem tudja másképp kontrollálni az osztályt. (Ami szerintem nem igaz, mert ha másképp nem tudja, akkor így se fogja tudni, aki a tanárra nem hallgat, az az osztálytársaira se fog.)

2016. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy a tanárok kezéből majdnem minden nevelési eszközt kivettek, ami maradt, az meg mind hatástalan akkor, ha a szülő nem partner benne.

Természetesen nem azt mondom, hogy a tanár verhesse a gyereket, mert elhiszem, hogy mindenki fél attól, hogy még a pofon jogával is visszaélne néhány tanár, de a mostani "hatalommal" a kezükben a tanárok egyszerűen tehetetlenek, és emiatt nincs tekintélyük sem.

Ma kb ott tartunk, hogy a gyereknek szinte már joga van lek rvázni a tanárt, de ha a tanár megbünteti a gyereket, akkor még a szülők jönnek be az iskolába panaszt tenni.


A kollektív büntetés meg azért rossz dolog, mert egyrészt igazságtalanul büntetnek meg sok embert pár hülye miatt, másrészt az ilyen neveletlen taknyok általában jóval agresszívebbek is. Így ha az osztályból valaki szólna nekik, biztos, hogy megfenyegetnék az illetőt, vagy megvernék, bántanák, miközben az osztály nagy része lapítana. Tudom miről beszélek, sajnos ez nálunk is megtörtént. Ezért ítélem el nagyon a kollektív büntetést, mert ezzel a tanárok a saját feladatukat szó szerint a normális, ártatlan gyerekekre pakolják, hogy oldják meg ők, a tanárt ez nem érdekli.

Mellesleg az esetek döntő többségében a hülyéket nem szokta érdekelni semennyire sem, ha miattuk szív mindenki.


Az egyik tanárunk kezelte az ilyeneket jól. Nem büntetett senkit ártatlanul, aki meg rossz volt, azt kegyetlenül elmeszelte. Megmondta XY-nak, hogy akkor következő órára egy 5 oldalas fogalmazás az adott dologról. Ha nem csinálja meg, vagy kimásolja valahonnan, automatikusan minden oldalra egy egyes. És megmondta a tanár is, hogy aki neveletlen, idióta, azt nem fogja engedni javítani, szó nélkül megbuktatja őket akár 6 éven keresztül is.

Érdekes módon ennek a tanárnak az óráján valamennyire vissza is fogták magukat.

2016. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%

29-es, igen, ezzel a hozzászólással abszolút egyetértek. :)

Az ártatlanokat minél jobban védeni, a tanárt lekrvázó, osztálytársait bántó stb. diákokat pedig keményen büntetni.

2016. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!