Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért közkedvelt a tanárok...

Miért közkedvelt a tanárok körében a kollektív büntetés?

Figyelt kérdés

Amikor 1 vagy pár hülyegyerek miatt az egész osztályt/csoportot büntetik.

Általános iskolában is, meg gimiben is többször is volt ilyen. Volt, hogy 1 ember miatt írt az egész osztály dolgozatot, és olyan is volt, hogy 2-3 idióta miatt nem mentünk sehova osztálykirándulásra. Tehát az egész osztály megszívta, pár hülye miatt.


De ez a tanárokat semennyire sem zavarta, minden szívfájdalom nélkül megbüntették az egész osztályt.

Elhiszem, hogy sok tanár abban reménykedik, hogy így majd az osztály megagyalja azt a pár idiótát, na de ez soha nem történt meg, sem nálunk, sem máshol. Vagyis az esetek 99%-ában ez teljesen hatástalan büntetés. És szerintem, aki már több 10 éve tanít, annak azért illene tudnia, hogy ez nem válik be!


Miért ilyen kedvelt ez a módszer, amikor a tanárok is tudják, hogy egyrészt igazságtalan, másrészt semmi értelme?



2016. dec. 26. 09:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:

38,39: Én nem tiltanám ki a telefont, ha órán a pad alatt használják, akkor kiküldeném a diákot óráról, ha pedig a tanárt vagy a másik diákok fényképezik, akkor én is elvenném. De ha csak ott van nála, és mondjuk szünetben internetezik, azzal semmi baj.


Lopásoknál persze, lehessen átkutatni mindenkit, de más esetben ne!


Kirúgás - Ehhez a rendszeren kellene változtatni, hogy ne érje meg nagyon az iskolának, ha több diákja van.


Hentesképzőben persze, hogy ez van, de ne általánosítsd ez alapján az összes magyar iskolát! :) Amúgy máshol is elég rossz a helyzet, de azért néhol előfordulnak értelmes diákok is. Ezért nem kellene teljesen megszüntetni a diákok jogait, az értelmes diákokat sajnálnám ilyen szempontból, nem is a rongáló, beszólogató hülyegyerekeket. Amúgy meg az is a probléma ezzel, hogy lehet, hogy lennének tanárok, akik visszaélnének, hogy nekik mindent szabad. Tehát az se jó, ami most van, hogy a diáknak mindent szabad, de a tanárnak se kellene teljhatalmat adni.

2016. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:

40: Szerinted aki a tanárnak is beszól, meg kiröhögi (lásd 36. válasz), annak majd bűntudata lesz attól, hogy miatta szív az egész osztály? Elárulom neked: NEM.

Tehát amellett, hogy az ártatlanokra nézve igazságtalan, általában még hatástalan is ez a módszer.

2016. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

36 vagyok, valóban hatástalan a kollektív büntetés, mert a rossz gyerekekre semmi hatása nincs. Sok tanár azért büntet így, mert azt hiszi, hogy majd az osztály nagy része a rosszak ellen fordul, de a gyerekek nem így működnek. Az esetek kisebb részében működik ez, és csak esetlegesen, de összességében nem.


Az is az oka, amiről már írtam, hogy a hangos kisebbség határozza meg az egész osztály arculatát, és sok tanár nem veszi figyelembe a csendes többséget. Ha elszabadul a pokol az osztályban, a legkényelmesebb ilyenkor a tanárnak, ha egyből az egész osztállyal írat dogát. Ezzel én sem értek egyet, mert igazságtalan és pedagógiailag sem helyes, viszont olyan dolog, amit mindenki elkövetne előbb-utóbb, ha tanár lenne, még azok is, akik most hangosan ellenzik, és szidják a tanárokat. A tanár is ember, és neki is szüksége van fejlődésre, szerintem egy öreg róka pedagógus idővel nem fogja használni a kollektív büntetést, aki pedig mégis, az nem jó tanár.

2016. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
100%

A kirúgással majdnem minden suliban gond van, mert az igazgatók többségét csak a létszám érdekli.

Ezt úgy lehetne automatikusan kiküszöbölni, hogy az iskolai támogatásokat, meg hasonlókat nem létszám, hanem mondjuk tanulmányi eredmény alapján kéne osztogatni.

Így mindjárt nem érné meg az iskoláknak a kezelhetetlen hülyéket átrugdosni kettessel, egyből ki lehetne őket csapni, mert az ilyenek nyilván bezsebeltek már 1-2 igazgatóit is, és az ilyenek alapba lehúzzák az egész tanulmányi átlagot.

2016. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

44-es, ebben igazad van, csak azért nem működőképes ez, mert mindenhonnan nem lehet kirúgni még a leghitványabb gyereket sem, mivel iskolaköteles. Ha a sulik a tanulmányi eredmények alapján kapnák a támogatást, akkor egy suli sem venné fel az ilyen rosszabb gyerekeket, márpedig ilyen nincsen...


A másik, hogy ez az átlag dolog szerintem egészségtelen versenyt eredményezne az iskolák között, és rengeteg konfliktussal járna.


Viszont abban teljesen egyetértek, hogy nem a létszám alapján kéne a támogatásokat adni.


Én úgy csinálnám, hogy nem fejkvóta szerint adnám a támogatást, hanem kategóriákra osztanám az iskolákat, tehát pl. lenne kicsi, közepes és nagy iskola (a kicsiben egy évfolyamban egy osztály van, a közepesben évfolyamonként 3, a nagyban pedig 3-nál több), és ezeknek adnék fix támogatást. Innentől kezdve mindegy lenne, hogy pl. egy kicsi iskolában 250 gyerek van, vagy 253, mert ugyanabba a kategóriába esnek bele mindketten, így ugyanannyi támogatást kapnak. Innentől kezdve az igazgatónak sem lenne érdeke minden hülyét felvenni, mert nem egy-két gyereken múlna, hogy milyen kategóriában van az iskolája. Akárhány gyereket vesz fel, azt úgy sem tudja elérni, hogy minden évfolyamban ne 1, hanem 3 osztály legyen....

2016. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%

Azt hozzátenném itt a javaslatokhoz, hogy sokszor azért is nem jutnak el a kirúgásig, mert a tanárok asszisztálnak ahhoz, hogy a gyerek ne kerüljön megint az igazgató elé, mert a tanároknak is egy külön nyűg ez.

Ehelyett mit csinálnak? Ha kiböffent a hülyéje valami értelmesebbet, ami esetleg ráragadt az 1 év alatt a suliban a koszon kívül, akkor máris vígan bevágják neki a kettest, aztán mehet a következő osztályba. De aki normális, csak gyenge tanuló, attól meg elvárják a kemény munkát a kettesért is, ez viszont kib szott igazságtalan! (és itt természetesen nem magamról beszélek)


A hülyéket átrugdossák kettessel, hogy minél előbb elmenjen a suliból, pedig ha a tanárok összefognának, akkor a nagyon problémás gyerekeket 1 év alatt simán ki lehetne hajítani a francba, nem kéne őket 4-5 éven keresztül rugdosni kettessel, miközben megkeseríti az osztály meg a tanár életét is a suliban.

2016. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:

Elméletben viszont ezzel azért nem lehet egyetérteni, mert az nem pedagógushoz méltó, hogy ha van egy problémás gyerek, akkor az legyen a megoldás, hogy összefogjunk ellene, és kirugdossuk a francba. Ez minden pedagógiai elvvel ellenkezik. Kb. ez olyan, hogy orvos vagy, és lesz egy olyan beteged, akiből mindenhonnan ömlik a vér, már esnek le a kezei-lábai, és te inkább lepasszolod, mert sok nyűg. Ilyen nincs.


Másfelől, amit írtál a kettessel átrugdosással, abban igazad van, azzal nem tudok vitatkozni, ezt tényleg rosszul csinálják a tanárok.

2016. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
47, oké, de ha már az orvosos példa, akkor vegyük azt, hogy vannak fertőző betegek, őket el kell különíteni a többiektől, hogy nehogy őket is megfertőzzék. Vagy ha van egy (elme)beteg, aki zaklatja a többit. Ugyanígy az iskolában se szabad hagyni, hogy a viselkedészavaros, rongáló, beszólogató hülyegyerekek zavarják az értelmesebbeket. Tudom, milyen rossz az... Én szerettem tanulni, iskolába járni viszont utáltam, főleg az osztálytársaim miatt.
2016. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%

70%-os!

Ha a gyerekkel minden órán gond van, és minden tanár panaszkodik rá, akkor miért is ne lenne megoldás, hogy a tanárok összefognak? A pedagógiai elvek ne csak akkor legyenek fontosak, ha a hülyéket kell babusgatni. Aki ennyire antiszociális, bántja a többieket, bántalmazza (akár szóban akár testileg) a tanárokat, és így tovább, azt igenis ki kell rúgni, nincs helye normális iskolában. Az addig rendben van, hogy tanköteles az illető, de az adott iskolának nem kötelező befogadnia a végtelenségig.


Rossz ellenpélda pont az én régi általános iskolám. Volt egy cigány gyerek az egyik osztályban, akivel állandóan a balhé volt, sőt, egyszer egyik nap a rendőrök bilincsbe verve vitték el, mert halálosan megfenyegetett egy gyereket. És még ez után sem rúgták ki! Na ez szerintem már tragikusan elkeserítő, hogy az iskolát csak a tanulók létszáma érdekli. Az ilyeneknek vagy a kisegítőben vagy egy kemény javítóintézetben van a helyük, de semmiképp sem normális emberek között! Ha meg a szülő nem neveli a taknyát, akkor ne csodálkozzon, ha a tanárok összefognak, vagy rosszabb lesz a vége. Nem nevelésnek nyögés a vége.

2016. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

"De ez a tanárokat semennyire sem zavarta, minden szívfájdalom nélkül megbüntették az egész osztályt."


A tanárok többsége szívtelen. Ugyanis ha nem lennének azok, akkor érdekelné őket a tanítványaik sorsa, és minél érthetőbben, minél hamarabb meg akarnák nekik tanítani az anyagot. Ehelyett szarul adják el, és utána direkt benehezítenek. Felnőttek, de nem igazán tudok kiigazodni rajtuk, de szerintem ők sem magukon. Az igazi gond viszont ott van, hogy változni nem akarnak, és sokszor még rosszabbá teszik a helyzetet, mint amilyen alapból (lásd jók büntetése, de a rosszakat nem büntetik mert "ők olyanok").


"Elhiszem, hogy sok tanár abban reménykedik, hogy így majd az osztály megagyalja azt a pár idiótát"


Nem. Nem hiszik. Tökéletesen tudják, hogy ez nem fog megtörténni. ha mégis megtörténne, akkor még a tanárok haragudnának meg, hogy miért süllyedtek le a szintjükre. De persze ők, akik megnevelhetnék őket, akiktől függ, hogy a diákok hogy viselkednek, ők persze nem tesznek semmit... ha az osztályban tudnak szemétkedni, kegyetlenkedni a tanulók, az nem csak a diákok hibája, hanem a tanároké is, akik hagyják őket tevékenykedni.


"Na de ez soha nem történt meg, sem nálunk, sem máshol. Vagyis az esetek 99%-ában ez teljesen hatástalan büntetés. És szerintem, aki már több 10 éve tanít, annak azért illene tudnia, hogy ez nem válik be!"


Ahogy mondtam, jól tudják!

2016. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!