Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért közkedvelt a tanárok...

Miért közkedvelt a tanárok körében a kollektív büntetés?

Figyelt kérdés

Amikor 1 vagy pár hülyegyerek miatt az egész osztályt/csoportot büntetik.

Általános iskolában is, meg gimiben is többször is volt ilyen. Volt, hogy 1 ember miatt írt az egész osztály dolgozatot, és olyan is volt, hogy 2-3 idióta miatt nem mentünk sehova osztálykirándulásra. Tehát az egész osztály megszívta, pár hülye miatt.


De ez a tanárokat semennyire sem zavarta, minden szívfájdalom nélkül megbüntették az egész osztályt.

Elhiszem, hogy sok tanár abban reménykedik, hogy így majd az osztály megagyalja azt a pár idiótát, na de ez soha nem történt meg, sem nálunk, sem máshol. Vagyis az esetek 99%-ában ez teljesen hatástalan büntetés. És szerintem, aki már több 10 éve tanít, annak azért illene tudnia, hogy ez nem válik be!


Miért ilyen kedvelt ez a módszer, amikor a tanárok is tudják, hogy egyrészt igazságtalan, másrészt semmi értelme?



2016. dec. 26. 09:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:

Amit a 10. válaszban írtam, az egy elméleti példa volt, de tessék, írok olyat is, amiről konkrétan tudom, hogy megtörtént:


Van 3 balhés diák, viszont az osztály fele (nagyrészt az extrovertáltabb, hangosabb diákok) eléggé jóban van ezekkel a balhésokkal, ezért nem lehet ellentmondani nekik, mert a 3 balhés diák mellett, akik durván "megtorolnák", az osztály fele is ellened fordulna. A másik fele viszont csendesebb, visszahúzódóbb, van közülük, aki nem akar, de olyan is, aki nem mer konfliktust vállalni, mert tudják, hogy csúnyán alulmaradnának. Megérdemlik ők is a büntetést?

2016. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha 25 fős osztályból, 10 ember eléggé nem tud magán uralkodni, a tanár helyében én sem vinném sehova őket, főleg nem többnapos kirándulásra. Ne feledd, a tanár felelőssége a diák. Én sem biztos, hogy merném kozkáztatni az állásom, illetve a szabadságom, hallani elég sok dolgot arról, hogy mi is az, amit a mai diákok többsége megengedhet magának.. (hallottam olyat, hogy egy kisvárosi kisiskolában, 6-7éves gyerek k*urvázta, meg ütötte a tanárt, köpködött rá, hozzáteszem, hogy nem volt kisebbségi..) Szerinted ő 14-18 évesen, középiskolában hogyan fog viselkedni? Ha lenne 10 ilyen diák egy osztályban, és te lennél az osztályfőnök, elvinnéd őket bárhova is kirándulni?
2016. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
12: Azt a 10-et biztosan nem vinném, elmennék a másik 15-tel, vagy amennyi van :) Egy ilyen megoldást tényleg olyan nehéz kitalálni?
2016. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
100%

"6-7éves gyerek k*urvázta, meg ütötte a tanárt, köpködött rá, hozzáteszem, hogy nem volt kisebbségi.."


Én is hallottam már ilyenről. De akkor képzeld el, az ilyen gyerek hogy bánhat az osztálytársaival. Akkor már érted, hogy miért nem mernek az értelmesebbek szólni az ilyeneknek, hogy hagyják abba a balhézást?

2016. dec. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
11# Muszáj olyan diáknak beszélnie vele, aki visszahúzódó? Biztos vagyok benne, hogy abból a fél osztályból, aki jóba van velük valaki akarna menni kirándulni, ő nem szólhatna hogy figyi, mennék kirándulni, ne legyél már ekkora fsz? Bár ha nyilván közülük sem akar senki menni kirándulni, és az osztályfőnök sem akarja elvinni őket, akkor az osztályfőnök nem büntetésnek tekinti, hanem úgy fogja fel, hogy az osztályának többmint a fele alapból nem is akar kirándulni...
2016. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
100%

Ja, csak hiába szól neki 1-2 ember még a haverjai közül is, nem fogja abbahagyni.


Nem feltétlenül kell a kirándulásos példára, de gondolj bele, mit szólnál hozzá, ha a te gyerekedet (vagy téged a gyerekkorodban) olyanok miatt büntetnék, akik már 6-7 évesen k*urvázzák a tanárt, beszélni pedig nem lehet velük, mert semmi értelme?

2016. dec. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
14# Nálunk annó, ha ilyen előfordult(nem nagyon volt) kiálltunk egymás mellett, ha egy ember volt rossz, akár más osztályból, akár a sajátból, egyemberként kiállt mellette az osztály, az a gyerek is csak addig menő, amíg elhiszik a társai, higy keményebb, amikor már 10-en vagytok ott, az ő szava ellen, már el is sírja magát. Bár az tény, hogy ez a fajta összetartás is kihalóban van.
2016. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
Sokmit nem tudnék neki mondani, ha annyira elakarnak menni kirándulni, tanár nélkül is megtehetik, közösen, az a része az osztálynak, amelyik "normális"
2016. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
Jó, de nem gondolod (mondom, nem kell ehhez a kirándulós példához ragaszkodni, lehet az "egész órán állunk" vagy "dolgozatot írunk még fel nem vett leckéből" is), hogy igazságtalanul lenne büntetve ilyen esetben a gyereked?
2016. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
28%
És hogy ne ragadjak le én is a kirándulásnál, ha pedig a tanár dolgozatot íratna, vagy pluszmunkát adna, azt célzottan úgyis azoknak irányulna, aki bajkeverő, és nem tanul. Szerencsére az én lányom mindig készül, így egy váratlan dolgozat sem rontaná el a kedvét. Pluszfeladatot szerintem meg tényleg csak az szokott kapni(nagyrészt) aki meg is érdemli, ha esetleg mégsem, akkor a többiek valószínű meg is kapják érte a jutalmukat.
2016. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!