Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diák világnézeten alapuló...

A diák világnézeten alapuló véleménye képezheti-e egy iskolai felelésnél az értékelés egyik szempontját?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet akkor ha az iskola által tanított és számonkért tananyag és a tanuló világnézete ütközik és a tanuló a világnézete képezte alapon véleményezi a tananyagot?

Lefordítva: biológia stb tárgyak élet keletkezése evolúció stb. témakörök. A diák felel és elmondja az anyagot, minden maximálisan rendben, az utolsó betűig úgy mondja fel ahogy a könyvben van. Majd miután végzett a kifejtéssel közli hogy szerinte mindaz amit elmondott az utolsó szóig egy kapitális baromság, egy rakás szar és semmi nem igaz belőle. A világot kérem Isten teremtette, úgy ahogy a megfelelő helyen írva vagyon, nincs evolúció, meg véletlenszerű önszerveződés stb.

Tanár erre egyest ad.

Kérdésem: jogos vagy nem?

A tananyag számonkérésre került, a diák az utolsó szóig szolgáltatta azt amit kértek tőle. Majd kifejtette világnézeten alapuló véleményét. Hol itt a gond?

Most lehet mondani hogy a felelésnek és tananyagnak nem képezi részét az egyéni vélemény, de hát emberek vagyunk és nem magnetofonok, annak nincs értelme hogy a diákon benyomok egy gombot mint egy magnón az lejátssza amit várok és utána kikapcs.

Meg ugye ki és milyen alapon veheti el a jogot valakitől hogy ha már betanultatnak vele valamit amiről ő azon a véleményen van amin akkor legalább a véleményét hozzáfűzhesse.

Ha már (a diák szerint!) szart etetnek vele legalább azt ne várják tőle hogy azt mondja hű de finom. Annyi joga csak van hogy megmondja „kérem szépen ez egy nagy szar. Szerintem. megeszem mert muszáj de akkor is egy szar”.


Vélemények? A felelet egyes lett. Szerintem a felelet ötös. Kétség nem férhet hozzá.

Trollok kedvéért!!

Ebben a sztoriban nem az egyes a lényeg le van szarva 1 db egyes, hanem a gondolkodásmód ami a sztori mögött húzódik.


2017. jan. 18. 08:52
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%

Meg mindig nem erted, hogy a szemelyes vallasi es politikai nezeteidet nem tanora es feleles kozben kell a vilag tudtara adnod? Nem oda valo.


Az evolucio fuggetlen a nezeteidtol. Az van, ha elhiszed, ha nem. Tapasztalhato, kimutathato es minden elo szervezetre ervenyes.


Ellenben a vallasoddal ami csak belemagyarazasokbol es vakhitbol all.

2017. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
100%
Javíts ki ha tévedek de olyan 15-16 éves vagy és épp a világ megváltása a cél. Annyira a húgomra emlékeztet ez a sértett ki ha én nem stílus. Egy valamit nem fogsz föl és egyenlőre nem is fogod az pedig annyi hogy mindennek meg van a helye és az ideje. A vélemény kinyilvánításának nem az iskolai tanórán van a helye és nem felelés közben. Az egyes pedig a nem helyénvaló viselkedésednek és nem a vallási nézeteidnek szólt.
2017. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:

" Az egyes pedig a nem helyénvaló viselkedésednek és nem a vallási nézeteidnek szólt."


Oké. Felveszem a kesztyűt. Menjünk bele.

Az egyes a nem helyénvaló véleménynyilvánításnak szólt.

Oké.

Kérdésem: a feleletemre akkor hányast kaptam? Hol az a jegy? Mert én 1 db egyest látok amit ezek szerint nem a feleletemre kaptam. És amit a feleletemre kaptam arra hogy az utolsó szóig felmondtam amit kellett-az ezt értékelő jegy az hol van?

2017. jan. 18. 11:59
 14/59 A kérdező kommentje:

Ja és JAVÍTSATOK KI HA TÉVEDEK!!!

Oktatási fórumon jött egy olyan válasz nekem, hogy nevelési-magatartási vonatkozásban TANTÁRGYI jegyet adni a legszigorúbban tilos!

A tantárgyi jegy értelemszerűen a tárgyi tudás értékelésére szolgál.

Ha én lefelelek korrektül és mellesleg elküldöm a tanárt a retekbe, nos, ez esetben a felelet ötös, és a tanár gondolkodhat hogy a magatartási problémát hogyan kezeli. Erre ezer módja van intó rovó akármi, egy mód azonban KIZÁRVA: tantárgyi jegy.

Mert az TANTÁRGYI jegy.

Belegondolva marha egyszerű.

Olyan mintha rendőr megállít ellenőrzésre, nem lenne elsőssegélydoboz a kocsiban és ő megbüntetne gyorshajtásért… WTF????

Döntse már el mi a gond!

2017. jan. 18. 12:14
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom a választ. Hülye vagy, aki nem érti mi miért történik. Hülye vagy, mert nem tudod felfogni mi a gond ezzel. Aki belemegy veled bármilyen tudomány vs vallás vitába, az sem épelméjű, vagy csak nagyon türelmes...de előbb utóbb mindenki ott fog hagyni téged ha így viselkedsz.
2017. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom a válaszom kifejtését, amit isten előbb megszakított azzal, hogy kevés áramerősséget teremtett az aksimba.

Egy nem beszámítható ember (azaz te) nem bújhat az emberi jogok, törvények mögé. Nem mentesít téged a felelősség alól, akármennyire is szeretnél mindent istenre kenni, és jelen esetben a törvényekkel kimagyarázni. Nyilvánvaló tényeket felrúgva egy képzelt világban élő ember agresszív megnyilvánulásai, manipulatív tanácsai, mondatai, szavai, betűi, azaz semmi sem beszámítható. Ha eltakarod a szemed, és azt kepzeled hogy sötét van, de kiakadsz ha valaki azt merészeli mondani, hogy nincs sötét, az a saját sötétséged.

Annyit tudsz tenni, hogy nem hirdeted, meghagyod magadnak.

2017. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
91%

Meg kell védenem a kérdezőt, annak ellenére, hogy hülyeséget beszélt. Az evolúció nem zárja ki a bibliai tanítások érvényességét és ez fordítva is igaz. Csak a fundamentalisták, illetve a szélsőséges, vallásgyűlölő ateisták akarják a kettőt szembeállítani a másikkal, és gyalázzák az evolúciót, illetve a vallást.


De a tanárnak akkor sem így kellett volna kezelnie a dolgot. Rá is vonatkoznak szabályok, nemcsak a diákra, ám sajnos sok tanár ezt elfelejti, és csak a diákokra vonatkozó szabályokat hangsúlyozza állandóan. Persze, diákból is van ilyen, kiáll a jogaiért, de a kötelezettségeit le se szarja. Szóval szerintem az lett volna a helyes megoldás, hogy 5-öst ad, de megpróbálja megmagyarázni, hogy miért nincs igazad, esetleg, ha durva hangnemben szóltál be neki, akkor adhat mondjuk rovót.

2017. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:

"Meg kell védenem a kérdezőt, annak ellenére, hogy hülyeséget beszélt. "


Magam is így kezdtem. Hogy tökmindegy én mit mondok voltaképp az a kérdés hogy milyen alapon képezi egy vélemény egy világnézet TANTÁRGYI értékelés alapját.

És jött egy tonna válasz de erre a kérdésre senki se válaszolt. Hát írtam egy levelet az EMMI-nek (gyökereknek házi feladat nézzenek utána ami az EMMI) és megh is jött a válasz: semmiféle mentsége nincs a tanárnak erre a tettére.

Semmiféle.

A tanár magatartást szankcionálhat a megfelelő eszközökkel.

Ezen eszközök között a TANTÁRGYI értékelés nincs benne.

Ha én lefelelek majd szidom a tanár anyját akkor a tanár egyet tehet ha szabálykövető: felelet az ötös, az anyja szidása miatt meg intő.

Mondjuk.


És még egyszer a trollok kedvéért: nem lényeg mi is az én világnézetem. Jogom van bármit vitatni és kétségbe vonni még aztz is hogy 1+1 az mennyi.

Ha én a matek felelésnél azt mondom hogy 1+1 az kettő de baromság az egész szerintem, akkor a feleletem az ötös, a baromság szó miatt meg intő.

Akár.


Van hiba az okfejtésemben?

2017. jan. 18. 18:46
 19/59 anonim ***** válasza:
95%

Csak olyan alapon van "jogod" azt gondolni az anyagról, amit akarsz, amilyen alapon "jogod" van hülyének lenni. Egyébként meg a tanár által leadott anyagra azt mondani, hogy baromság, nincs jogod, mert a tanár egy diplomás ember, vagyis szakértője a témának, te meg csak egy hülye takony vagy, aki okosnak képzeli magát. Semmi több. Ilyen értelemben a tanárral szemben véleményt mondani semmilyen jogod nincsen.


(Egyébként ha ismernéd a Bibliát, és úgy általában a keresztény hitet, nem írnál olyan hülyeséget, hogy te a teremtésben hiszel az evolúció helyett. Aki ért ezekhez a dolgokhoz, az ilyen hülyeségeket nem beszél, ezért már csak ezért is nyugodtan bevághat neked a tanár egy egyest.). Én tanár vagyok, és nekem a hitről csak olyan diák mondjon valamit, aki ismeri is a Bibliát. Csak úgy a levegőbe dumálni össze-vissza, annak semmi értelme nincsen, és nem fogadom el, hogy a hülyegyereknek van egy világnézete, ha az mögött semmilyen valós ismeret nincsen, csak bunkóság és nagyképűség.


Szóval a kérdésre válaszolva: elküldenélek a helyedre, és nem írnék be neked sem ötöst, sem egyest. De arra számíthatnál a jövőben, hogy keményen szívatnálak, mert az ilyen hülyéknek szívesen megmutatom utána, hogy hol a helye. Nekem ez a kisujjam rándulásába sem kerül, de hogy neked ez mire jó, hogy így kitolsz magaddal, azt nem tudom...

2017. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
92%

És még valami. Az ilyennek, mint te vagy, nincs véleménye, mert nincs mögötte semmilyen igazi tudás. Tanárként én csak azt a véleményt fogadom el, amit a gyerek alá tud támasztani, és látom rajta az olvasottságot és az érdeklődést. Csak annak lehet véleménye, akinek ismeretei is vannak.


Az általad felvázolt marhaság az nem "világnézet", és nem "hit, amiben akarsz", hanem csak kekeckedés a tanárral és bunkóság. 1+1 az szerinted is kettő, hiába mondod, hogy jogod van azt hinni, hogy négy. Nincs jogod azt hinni, ugyanis nincs jogod bunkónak lenni a tanárral szemben. Ha matematika diplomád van, és teleírod a falat a bizonyítással, akkor azt mondom, hogy oké, de így, hogy egy bunkó kis takony vagy, elküldelek a helyedre a fenébe.

2017. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!