Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diák világnézeten alapuló...

A diák világnézeten alapuló véleménye képezheti-e egy iskolai felelésnél az értékelés egyik szempontját?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet akkor ha az iskola által tanított és számonkért tananyag és a tanuló világnézete ütközik és a tanuló a világnézete képezte alapon véleményezi a tananyagot?

Lefordítva: biológia stb tárgyak élet keletkezése evolúció stb. témakörök. A diák felel és elmondja az anyagot, minden maximálisan rendben, az utolsó betűig úgy mondja fel ahogy a könyvben van. Majd miután végzett a kifejtéssel közli hogy szerinte mindaz amit elmondott az utolsó szóig egy kapitális baromság, egy rakás szar és semmi nem igaz belőle. A világot kérem Isten teremtette, úgy ahogy a megfelelő helyen írva vagyon, nincs evolúció, meg véletlenszerű önszerveződés stb.

Tanár erre egyest ad.

Kérdésem: jogos vagy nem?

A tananyag számonkérésre került, a diák az utolsó szóig szolgáltatta azt amit kértek tőle. Majd kifejtette világnézeten alapuló véleményét. Hol itt a gond?

Most lehet mondani hogy a felelésnek és tananyagnak nem képezi részét az egyéni vélemény, de hát emberek vagyunk és nem magnetofonok, annak nincs értelme hogy a diákon benyomok egy gombot mint egy magnón az lejátssza amit várok és utána kikapcs.

Meg ugye ki és milyen alapon veheti el a jogot valakitől hogy ha már betanultatnak vele valamit amiről ő azon a véleményen van amin akkor legalább a véleményét hozzáfűzhesse.

Ha már (a diák szerint!) szart etetnek vele legalább azt ne várják tőle hogy azt mondja hű de finom. Annyi joga csak van hogy megmondja „kérem szépen ez egy nagy szar. Szerintem. megeszem mert muszáj de akkor is egy szar”.


Vélemények? A felelet egyes lett. Szerintem a felelet ötös. Kétség nem férhet hozzá.

Trollok kedvéért!!

Ebben a sztoriban nem az egyes a lényeg le van szarva 1 db egyes, hanem a gondolkodásmód ami a sztori mögött húzódik.


2017. jan. 18. 08:52
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
Ráadásul hülyét is csinál magából. Azt nem tudom, hogy autista-e, mindenesetre súlyos mentális problémái vannak.
2017. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:

Tuti aspergeres. Egyszer kétszer volt már szerencsém a fajtájához. Bárhogy érvelsz képtelen felfogni miről van szó, csak hajtogatja a hülyeségét. Még csak nem is én akasztottam rájuk ezt a jelzőt, hanem ők árulták el.


Szal az ilyennel nem érdemes vitázni, mert úgy sem tudsz olyan egyszerűen fogalmazni, hogy felfogja.


Egyedül szerencsétlen tanárokat sajnálom, akiknek nincs normális fegyelmezésre alkalmas eszköz a kezükben. Mit érsz az intővel? Semmit.

2017. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:

A tanár reakciója: nem jogos.

A te viselkedésed meg egyenesen kriminális. Tahó és öntelt vagy.

A feljelentgetésed jogszerűnek jogszerű, de vajon arányos-e egy hisztiért kapott egyesért valakinek az állásával játszadoznod?

2017. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
0%

"Majd miután végzett a kifejtéssel közli hogy szerinte mindaz amit elmondott az utolsó szóig egy kapitális baromság, egy rakás szar és semmi nem igaz belőle. A világot kérem Isten teremtette, úgy ahogy a megfelelő helyen írva vagyon, nincs evolúció, meg véletlenszerű önszerveződés stb."


Hát kérdező, jó sok mondandóm van hozzád. Először is, gratulálok, amiért így ki merted mondani a véleményed (bár a kérdésben nem írtad, hogy te voltál-e a felelő, és a hozzászólásokat is csak ezután fogom elolvasni, de azért gondolom te voltál az, aki az egyest kapta emiatt). Nálunk egyedül én voltam hívő az osztályban, és minden fajta hittel kapcsolatos dolgot kinevettek. Azt nem is kell mondanom, hogy pont az ilyen téren leggátlástalanabb emberek voltak a legbutább, leggonoszabb, legprimitívebb tanulók. Örülök, hogy te így ki mertél állni saját véleményed mellett. Minden elismerésem a tiéd. Mindig legyél nyugodt, határozott, és bátor. A kijelentéseidnél sokkal nagyobb baromságokért is tömegek éljeneznek embereket, szerintem a tanárnak nem volt joga egyest adnia, hiszen tudtad az anyagot. Márpedig neki azt kellett volna leosztályoznia, nem a véleményed. Mégis, mégis csak ebben értek veled egyet. Ugyanis amit mondtál, az nem teljesen úgy van, ahogy mondtad. Evolúció létezik. A faji sokszínűség, a kutyák kitenyésztésének lehetősége, az embertípusok kialakulása, mind az evolúciótól függ, és az evolúció tette mindezt lehetővé. Amit a tudomány állít, az úgy is van (a legtöbb esetben)! És ez nem zárja ki Istent, pont ellenkezőleg, Isten az, aki a világot olyanra teremtette, hogy mindez lehetővé váljon. A tudomány nagyon jól leírja azt a világot, amit Isten teremtett. És ha hiszel Istenben, ő segít is neked megismerni a világot, amiben élsz.

2017. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
Amit még hozzáfűznék,hogy az embernek okosnak kell lennie, tudnia kell, hogy amit kijelent, azt hogyan teszi. Ez egyénenként változó lehet. Számít minden, főleg az, hogy az akár jogos kijelentéseddel is milyen következményeket okozol. A tanárnak értelmes hangon, nyugodt körülmények között kellett volna elmondanod a véleményed, érvekkel. És mint hívő, szerintem nem illene följelentened azért, amiért ezt tette. Ez csak egy egyes, egy följelentés pedig igazságtalanul nagyobb súlyú dolog. Bocsáss meg neki, valószínű a tanár maga sem volt hívő, és mivel azokat a tankönyvekben lévő dolgokat szidtad, amiket éppen ő is tanít, ezért ez még érzékenyebben érintette őt. Ha egy biológushoz odamenne a tanítványa, és megmondaná, hogy egy hatalmas baromság, ami ebben a könyvben van, akkor valószínű ő is hasonlóan cselekedne, hiszen nem csak az a tankönyv célja, hogy megtanuld, ami benne van, hanem hogy egyfajta szemléletet is adjon.
2017. jan. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:

" Ez csak egy egyes, egy följelentés pedig igazságtalanul nagyobb súlyú dolog."


Úgy tűnik te sem vagy képes felfogni hogy ez nem "csak" egy egyes. AZ egyes önmagában le van szarva. Ez a történet nem erről szól. Ez a történet nem is a vallás vs tudományról szól. Ez a történet arról szól mint már leírtam vagy 10x -de akkor a gyengébben kedvéért újra-hogy merészelte azt mondani a tanár hogy úgy van ahogy én mondom és aki mást mond azzal ez meg az lesz.

Ki tudja más korban és helyen egy ilyen "tanár" ha más eszköz9ök lettek volna a kezében mit tesz. Mi van ha épp korbács lett volna a kezében-akkor megkorbácsol mert merészeltem mást mondani mint amit ő hallani akar?


Na ez a történet erről szól. És igen, a végsőkig, foggal körömmel ez ellen. A végsőkig. És nem , nehogy megkérdezze valaki még egyszer hogy "egy egyes miatt".

Nem amiatt.

2017. jan. 20. 08:43
 37/59 A kérdező kommentje:

". Ugyanis amit mondtál, az nem teljesen úgy van, ahogy mondtad. Evolúció létezik"


Akkor újra. Ez totálisan lényegtelen a kérdés szempontjából. Szerinted van szerintem nincs, tök8 kinek van igaza.

2017. jan. 20. 08:44
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, egy jó kiadós verés nem ártana neked.
2017. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
49%
Tudod, Kérdező, az ember fejére mindig visszahullok minden. A jó is, a rossz is. Én a helyedben most kicsit gondolkodnék, a te fejedre mi fog visszahullni.
2017. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:

Jó. Gondolkodom. Akkor is oda jutok ahova jutottam.

Visszahull a fejemre? Mi ez csak spiritualitás? Hát kérem szépen a nagy materialista tudományos világképbe nem fér bele hogy "ne átkozz mert átkoznak".

Nemde? Hát ez babona pogányság kérem.

2017. jan. 20. 13:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!