Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diák világnézeten alapuló...

A diák világnézeten alapuló véleménye képezheti-e egy iskolai felelésnél az értékelés egyik szempontját?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet akkor ha az iskola által tanított és számonkért tananyag és a tanuló világnézete ütközik és a tanuló a világnézete képezte alapon véleményezi a tananyagot?

Lefordítva: biológia stb tárgyak élet keletkezése evolúció stb. témakörök. A diák felel és elmondja az anyagot, minden maximálisan rendben, az utolsó betűig úgy mondja fel ahogy a könyvben van. Majd miután végzett a kifejtéssel közli hogy szerinte mindaz amit elmondott az utolsó szóig egy kapitális baromság, egy rakás szar és semmi nem igaz belőle. A világot kérem Isten teremtette, úgy ahogy a megfelelő helyen írva vagyon, nincs evolúció, meg véletlenszerű önszerveződés stb.

Tanár erre egyest ad.

Kérdésem: jogos vagy nem?

A tananyag számonkérésre került, a diák az utolsó szóig szolgáltatta azt amit kértek tőle. Majd kifejtette világnézeten alapuló véleményét. Hol itt a gond?

Most lehet mondani hogy a felelésnek és tananyagnak nem képezi részét az egyéni vélemény, de hát emberek vagyunk és nem magnetofonok, annak nincs értelme hogy a diákon benyomok egy gombot mint egy magnón az lejátssza amit várok és utána kikapcs.

Meg ugye ki és milyen alapon veheti el a jogot valakitől hogy ha már betanultatnak vele valamit amiről ő azon a véleményen van amin akkor legalább a véleményét hozzáfűzhesse.

Ha már (a diák szerint!) szart etetnek vele legalább azt ne várják tőle hogy azt mondja hű de finom. Annyi joga csak van hogy megmondja „kérem szépen ez egy nagy szar. Szerintem. megeszem mert muszáj de akkor is egy szar”.


Vélemények? A felelet egyes lett. Szerintem a felelet ötös. Kétség nem férhet hozzá.

Trollok kedvéért!!

Ebben a sztoriban nem az egyes a lényeg le van szarva 1 db egyes, hanem a gondolkodásmód ami a sztori mögött húzódik.


2017. jan. 18. 08:52
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
Érdekes, itt senki nem érti, hogy "neeeem az egyes a lééényeeeeg", viszont mind közül te vagy a legértetlenebb. Mert nem vágod, hogy ennek az a menete, hogy megkérdezed a tanárt, mi volt a kifogása, nem pedig feljelentgeted.. Mert mindenki azt kapja vissza az élettől, amit beletesz. Ha rosszindulatot, akkor azt, ha békét, akkor azt. És ez nem spiritualitás meg babona, hanem az Istened igazságszolgáltatása.. Miféle keresztény az, aki direkt ellehetetlenít mást? Ha ez a sztori igaz (bár szerintem csak egy nagyszájú majom vagy, lo***t se csinálnál, nemhogy írogatnál az EMMI-nek), akkor gusztustalan kis k**g vagy.
2017. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

"nemhogy írogatnál az EMMI-nek)"


Aztán mi ebben a hihetetlen? Word nyomtató posta. Ennyi.

Hogy mi lesz belőle? Meglátjuk.

2017. jan. 20. 13:51
 43/59 anonim ***** válasza:
Namegugye az EMMI alatt is vannak szervek. Pl. az ofő, az adott tárgyal kapcsolatos munkaközösség-vezető, igazgatóhelyettes, igazgató.
2017. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

Ez így van, de semmi nem kötelez engem arra hogy végigjárjam az utat alsótól a felső szintig vihetem egyből a legfelső szintre.

Ez nem bíróság hogy elsőfok másodfok legfelsőbb majd eu-s bíróság.

Valóban fordulhattam VOLNA az igazgatóhoz, vagy a fenntartó klik-hez de nem tettem . Helyette EMMI oktatási államtitkárság. Miért is ne.

2017. jan. 20. 14:22
 45/59 anonim ***** válasza:
Nem hihetetlen. Amikor felnőtteket tanítottam, zömükben cigányok voltak, es mikor valamilyen sérelem érte őket, rohantak volna feljelentést tenni. Mindet meg tudtam győzni, hogy annak csak a legvégső esetnek szabad lennie. De rájuk jellemző ez a gyors felhergelődés és hőzöngés. Úgy fest, hogy önmagát értelmesnek és kulturáltnak tartó embereknél is.
2017. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

De mi itt a gond? A tanár, a nagy felnőtt ember, diplomás, a tudomány alázatos szolgája nyilván megalapozottan tesz bármit is. Megalapozottan átgondoltan jogszerűen etikusan.

Nem mindenre szarva "majd én megmutatom öcsi!!" alapon,

Ugye nem???

Hát akkor semmi félnivalója az emmi vizsgálattól.

De mibe hogy ha tényleg lesz vizsgálat majd tagad mindent igazi kőgerinces módjára.... patkány.

2017. jan. 20. 17:10
 47/59 anonim ***** válasza:
ugyan, hagyjátok már, unalmas provokátor, 50ezer hasonló kérdése van már
2017. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

#47

Igen, én is ebben reménykedem, hogy csak kitalált sztori, valami elmebetegtől. De mint mondtam, találkoztam már hasonlóval, szóval még az is előfordulhat, hogy igaz. :/

2017. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

Leckét elmondtad, ha nincs hiba beírta az 5-öst, aztán arról veszekedtek amiről akartok, annak semmi köze a jegyhez. Ennyi az egésznek a módja.


Gazdaságból nálunk volt hogy merőben más volt a véleményem a tanáréval, fogalmazást kellett írni egy adott témában, és én az ellenkezőjét bizonygattam a fogalmazásban mint amiben ő hisz, nekem megadta az 5-öst.


Ez kicsit olyan, hogy programozásból valamivel nem értek egyet, nem találom a tanult nyelvben tisztának a működési logikát, attól én ha abban a nyelvben jól megírom a programot, de ott kekeckedek s megjegyzésben az adott részhez odaírom hogy ez milyen fuck logic, attól én 5-öst kapok mert jól megy a program. És lehet hogy rohadtul nincs igazam, de attól a leckét úgy tanultam meg ahogy kérték.



Magyarból szívtam még én ezt meg, mert feleléskor versről volt egy amit a tanárnő állított és én meg megmondtam hogy túlmagyarázza a dolgokat SZERINTEM. S egy jegyet leütött, mert szerinte én nem értem a verset, de hát én értem mire gondolt, de szerintem hülyeség, attól függetlenül egy teljesen elfogadott értelmezést írtam le (amit interneten is lehetett olvasni), de kicsit ilyen röghöz kötött tanárnő volt, s az ő könyvébe nem úgy írta. Szerintem akkor ő ott hibázott.

2017. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

"Leckét elmondtad, ha nincs hiba beírta az 5-öst, aztán arról veszekedtek amiről akartok, annak semmi köze a jegyhez. Ennyi az egésznek a módja. "


Pontosan. Így van.

A felelet 5-ös, aztán az akár anyázásba fulladó vitázás meg lehet akármi intő rovó stb.

De a felelet az 5-ös és semmi más nem lehet.

2017. jan. 22. 09:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!