Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diák világnézeten alapuló...

A diák világnézeten alapuló véleménye képezheti-e egy iskolai felelésnél az értékelés egyik szempontját?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet akkor ha az iskola által tanított és számonkért tananyag és a tanuló világnézete ütközik és a tanuló a világnézete képezte alapon véleményezi a tananyagot?

Lefordítva: biológia stb tárgyak élet keletkezése evolúció stb. témakörök. A diák felel és elmondja az anyagot, minden maximálisan rendben, az utolsó betűig úgy mondja fel ahogy a könyvben van. Majd miután végzett a kifejtéssel közli hogy szerinte mindaz amit elmondott az utolsó szóig egy kapitális baromság, egy rakás szar és semmi nem igaz belőle. A világot kérem Isten teremtette, úgy ahogy a megfelelő helyen írva vagyon, nincs evolúció, meg véletlenszerű önszerveződés stb.

Tanár erre egyest ad.

Kérdésem: jogos vagy nem?

A tananyag számonkérésre került, a diák az utolsó szóig szolgáltatta azt amit kértek tőle. Majd kifejtette világnézeten alapuló véleményét. Hol itt a gond?

Most lehet mondani hogy a felelésnek és tananyagnak nem képezi részét az egyéni vélemény, de hát emberek vagyunk és nem magnetofonok, annak nincs értelme hogy a diákon benyomok egy gombot mint egy magnón az lejátssza amit várok és utána kikapcs.

Meg ugye ki és milyen alapon veheti el a jogot valakitől hogy ha már betanultatnak vele valamit amiről ő azon a véleményen van amin akkor legalább a véleményét hozzáfűzhesse.

Ha már (a diák szerint!) szart etetnek vele legalább azt ne várják tőle hogy azt mondja hű de finom. Annyi joga csak van hogy megmondja „kérem szépen ez egy nagy szar. Szerintem. megeszem mert muszáj de akkor is egy szar”.


Vélemények? A felelet egyes lett. Szerintem a felelet ötös. Kétség nem férhet hozzá.

Trollok kedvéért!!

Ebben a sztoriban nem az egyes a lényeg le van szarva 1 db egyes, hanem a gondolkodásmód ami a sztori mögött húzódik.


2017. jan. 18. 08:52
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%
En nem adtam volna egyest, de óra után elbeszélgettem volna a magatartásodról, a viselkedésedről, a vitakultúrádról. Arrogáns kis gyökér vagy, a legrosszabb fajtából.
2017. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

"Ilyen értelemben a tanárral szemben véleményt mondani semmilyen jogod nincsen. "


Menj el diliházba. Bárkivel szemben bármivel kapcsolatban van jogom véleményt mondani.

Kis olvasnivaló:

[link]


De semmi gond, az EMMI azt is írta nekem írjam meg hol mikor mely iskolában mely tanárral volt ilyen tapasztalatom.

Nem akartam megírni, döntöttem, megírom.

Mi lesz belőle nem tudom, de akár még szakmai etikai bizottság elé is kerülhet a tanár.

Ha meg telagadja onnantól a szememben egy gyáva gerinctelen hazug féreg lesz csak.

Egy alávaló szar.

És ezt meg is mondom majd neki.

2017. jan. 18. 19:43
 23/59 anonim ***** válasza:
100%
Én néhány év múlva már te is mehetsz szavazni kérdező. De jó lesz, nekünk többieknek. :(
2017. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
nem néhány év. 1 hónap.
2017. jan. 18. 20:13
 25/59 A kérdező kommentje:

De egyet se félj nem alacsonyodok odáig hogy ebben az országban szavazzak.

A jövőmet nem itt képzelem el, egyetem és ahogy tehetem húzok el innen vissza se nézem. Apám Angliában, bátyám sógoréknál, anyám Drezda és Mo között ingázik. Már csak én kell kirepüljek a fészekből és senki se marad itt.

Örülj neki. Lassan úgyse marad itt senki csak a csúti törpe udvaroncai és a jobbágyai.

2017. jan. 18. 20:24
 26/59 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom... hogy bírnak téged elviselni az ismerőseid?


Kaptál egy egyest jogtalanul, erre te valakinek a megélhetésével játszol puszta arroganciából.


Hogy is van abban a mesekönyvben? Fordítsd oda a másik orcádat? Uram bocsájts meg bűneinket, miképp mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek?

Valami ilyesmi asszem.


Kis önérzetes patkány vagy. Ha lenne gerinced belátnád, hogy az a karó teljesen érthető okokból talált gazdára. Nagy volt a pofád és kaptál egy "fülest"... szerintem még olcsón megúsztad. Ne aggódj nem lesz mindig így.

2017. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

Feltettél egy kérdést:

A diák világnézeten alapuló véleménye képezheti-e egy iskolai felelésnél az értékelés egyik szempontját?


Mi meg erre válaszoltunk: Nem.


Azért nem, mert neked nincs véleményed, hanem csak bunkó akarsz lenni a tanárral, és ezt úgy adod elő, mintha te nagy pofával akármit ugathatnál, mert jogod van a véleményedhez. A véleményedhez jogod van, a tanárral szemben bunkónak lenni, ahhoz meg nincs. Ha ennyire gyengeelméjű vagy, hogy a legalapvetőbb társadalmi szabályokkal sem vagy tisztában, akkor tényleg takarodj is az országból, senkinek nem fogsz hiányozni. És ne aggódj, más országban is utálni fognak, mert egy ilyen hisztis pi***csát senki nem bír elviselni.

2017. jan. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

Nos témát zárom, a labda immár nem nálam és nem is a tanárnál van, az eset teljes leírással névvel stb az EMMI Oktatási Államtitkárságának etikai és szakmai bizottsága előtt van. Postai úton tegnap feladtam.

MIvel előre előre egyeztettem velük már az is kizárt hogy en foglalkoznának az üggyel, már "alig várják" úgymond.

És igen, lehet hogy a tanár majd az egészet letagadja. Nos, ez esetben a létező leghitványabb gyávább patkány lesz a szememben és nem habozok majd ezt nagyon gondosan megválogatott szavakkal MINDENKI tudtára adni majd.


Ezzel zárnám, soraimat. És egyben negatív gratulációimat fejezném ki azon gyökereknek akik végig nem voltak képesek felfogni hogy ez a téma nem a "vallás vs tudomány"ról szólt.

Ahhoz köze nem volt.

2017. jan. 19. 08:32
 29/59 anonim ***** válasza:
76%
Megmondalak anyának
2017. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pali autista.
2017. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!