Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diák világnézeten alapuló...

A diák világnézeten alapuló véleménye képezheti-e egy iskolai felelésnél az értékelés egyik szempontját?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet akkor ha az iskola által tanított és számonkért tananyag és a tanuló világnézete ütközik és a tanuló a világnézete képezte alapon véleményezi a tananyagot?

Lefordítva: biológia stb tárgyak élet keletkezése evolúció stb. témakörök. A diák felel és elmondja az anyagot, minden maximálisan rendben, az utolsó betűig úgy mondja fel ahogy a könyvben van. Majd miután végzett a kifejtéssel közli hogy szerinte mindaz amit elmondott az utolsó szóig egy kapitális baromság, egy rakás szar és semmi nem igaz belőle. A világot kérem Isten teremtette, úgy ahogy a megfelelő helyen írva vagyon, nincs evolúció, meg véletlenszerű önszerveződés stb.

Tanár erre egyest ad.

Kérdésem: jogos vagy nem?

A tananyag számonkérésre került, a diák az utolsó szóig szolgáltatta azt amit kértek tőle. Majd kifejtette világnézeten alapuló véleményét. Hol itt a gond?

Most lehet mondani hogy a felelésnek és tananyagnak nem képezi részét az egyéni vélemény, de hát emberek vagyunk és nem magnetofonok, annak nincs értelme hogy a diákon benyomok egy gombot mint egy magnón az lejátssza amit várok és utána kikapcs.

Meg ugye ki és milyen alapon veheti el a jogot valakitől hogy ha már betanultatnak vele valamit amiről ő azon a véleményen van amin akkor legalább a véleményét hozzáfűzhesse.

Ha már (a diák szerint!) szart etetnek vele legalább azt ne várják tőle hogy azt mondja hű de finom. Annyi joga csak van hogy megmondja „kérem szépen ez egy nagy szar. Szerintem. megeszem mert muszáj de akkor is egy szar”.


Vélemények? A felelet egyes lett. Szerintem a felelet ötös. Kétség nem férhet hozzá.

Trollok kedvéért!!

Ebben a sztoriban nem az egyes a lényeg le van szarva 1 db egyes, hanem a gondolkodásmód ami a sztori mögött húzódik.


2017. jan. 18. 08:52
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

"Ebben a sztoriban nem az egyes a lényeg le van szarva 1 db egyes, hanem a gondolkodásmód ami a sztori mögött húzódik."


Olvasd el ehhez az alábbi mondataidat is:

"De a felelet az 5-ös és semmi más nem lehet."

"hát és ha én a tankönyvet tekintem egyfajta nézetnek?"

"Annyi joga csak van hogy megmondja „kérem szépen ez egy nagy szar."


A probléma az, hogy minden jel szerint

1. nem vagy tisztában a hit és a tudomány közti különbséggel

2. nem vagy tisztában az oktatás mibenlétével

3. kettős mércével mérsz


Ugyanis:

Az igazi Hit nem arra vonatkozik, hogy mondjuk a kezedben van-e radír, vagy hány alma van egy kosárban. Ezek ellenőrizhető, egyértelmű dolgok, meg tudod nézni őket, érzed, látod, tapintod, következtetéseket vonsz le. Ezek mind a tudomány világához tartoznak. Ha ezeket kétségbe akarod vonni, szíved joga. A tudomány azért jó, mert szigorúan szabályozza saját magát. Lehetőséged van továbbtanulni, diplomát szerezni, akár a Magyar Tudományos Akadémián vitatni mindazt, amit tanulsz. Minden ilyen vitatás alapjai a tudományos vizsgálat törvényei és az érvelés szabályai.


A Hit a megismerhetetlen világa. Lehet elmélkedni az isteni erőkről és vagy igazad van, vagy nem, de ezeket sem cáfolni sem bizonyítani nem lehet.


A te problémád, mint mondtam, az, hogy nem ismered a kettő közötti különbséget. Tény, hogy van egy ütközőzóna, hiszen a hit rendszerint vallásban ölt testet, a vallások körül egyházak jönnek létre, az egyházak pedig az emberi élet praktikus oldalával is kapcsolatba kerülnek.

Ugyanakkor a tudomány és az egyház is elismeri, ha nyilvánvaló tévedése van. Az egyházak és a hívők nem vitatják a Föld gömbölyűségét vagy a tudományos érvelés korrektségét, mert évszázados harc után egyértelművé vált, hogy nincs igazuk. Hasonlóképpen a tudományos világ is szigorított saját magán és nem gabalyodik bele a vallás világába úgy, mint valaha, amikor a kettő bőven vegyítve létezett.


Gondolhatod úgy, hogy az evolúció nem létezik. De ne csodálkozz, ha nem simogatják a fejedet, hogy "jól van, önálló gondolatod van", mivel ez nem egy valódi, önálló gondolat, hanem egy "juszt is megmondom a világnak, hogy csak én vagyok helikopter" típusú megszólalás. Ugyanis a tudomány, az iskolák és az egyházak is (!) mind elfogadják az evolúciót. Aki pedig érvek és tudás nélkül csak köp erre, az nem érdemel sok tiszteletet.


-

A kettős mércédről pedig annyit, hogy miközben elvárod az egész tudományos világtól, hogy az általános konszenzust tagadják a kedvedért, te nem tiszteled mások véleményét, sőt paraszt módon beszólsz a tanárodnak, ezzel tönkre téve az órát.


-

Az egyesről:

Igaz, nem egyest kellett volna adnia neked, hanem egy szaktanári intőt. Nem azért, mert mást gondolsz, hanem azért, mert ezt paraszt módon közlöd és ennek nincs helye a tanórán.

-


Összesítésként két dolgot ajánlok neked:

1.

Ne kezdj el feljelentgetni mindenkit, aki neked nem tetszik. Nem szégyen segítséget kérni, ha az ember Valóban el van nyomva. De az, aki ezzel visszaél és miután tahó volt a négyzeten, elkezd mindenkit feljelentgetni, az tetű ember. Még fiatal vagy, most még csak egyest kapsz érte, de később ilyenért kirúgják az embert a munkahelyéről és megutálják a barátai.

2.

Egy tisztelt embert idézve: Lehet lázadni, de akkor úgy is kell tanulni és viselkedni. Ha valóban mindent megtanulsz és tudod kulturáltan képviselni a gondolataidat, akkor meg lehet kérdőjelezni a szabályokat. De csak akkor. És észre is fogod venni, hogy ahogy valóban megismered mások érveit és megtanulod tiszteletben tartani azokat, sok esetben kiderül, hogy nem ők voltak hülyék és nem ők "nyomtak el", hanem te gondolkodtál rosszul és te kezdtél minden apróság miatt lehülyézni mindenkit a környezetedben - vagy a szájába adni a lehülyézést feléd, amit valójában sose mondott. És ez a kettő tulajdonképpen ugyanaz is.

2017. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:

"Igaz, nem egyest kellett volna adnia neked, hanem egy szaktanári intőt. Nem azért, mert mást gondolsz, hanem azért, mert ezt paraszt módon közlöd és ennek nincs helye a tanórán.

- "


Na de nem ezt mondtam én el 100x már eddig is?

A feletem az egy 5-ös és pont. Más nem lehet.


A viselkedésemre meg: intő vállrándítás anyázás bármi. Akármi.

Egyet kivéve: TANTÁRGYI jegy!! Az semmiképpen. Mert a tantárgyi jegy a tantárgyi tudás értékelésére szolgál és pont. Ha a tanár másra használja (mint itt...) akkor az SZAKMAI ÉS ETIKAI HIBA!!!

Mint azt elmondtam már 100x.

2017. febr. 22. 19:34
 53/59 A kérdező kommentje:

Ja és annyit: már nem vagyok abban a suliban. Az ügyből emmi ügyet csináltam és eljöttem.

Állítólag az a tanár sincs már ott legalábbis az iskola honlapjáról ELTŰNT....

érdekes fejlemény nemde....

2017. febr. 22. 19:36
 54/59 anonim ***** válasza:
Nem hittem hogy lesz még aktív ez a kérdés :D és hogy állsz a feljelentéssel? Intézkedtek már?
2017. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

"? Intézkedtek már?"


Te most olvasni tudsz-e? Leírtam. Feljelentés megtettem és elhúztam a suliból máshova.Eredmény: ki tudja.

A feljelentés + 1 hónappal a tanár is távozott a suliból nem tudni miért. Vagy magától ment vagy mondták neki hogy vagy megy magától vagy repül. Ennyit tudok. Soha senki nem fogja elismerni hogy a tanár azért ment el mert...

de azért marha érdekes egybeesés nem? Hogy tanév közben feláll egy évek óta ott tanító tanár és megy miközben épp ellene van emmi feljelentés... hát mindenki rakja össze maga.

2017. febr. 23. 08:34
 56/59 anonim ***** válasza:

Ahamn, szóval kirúgattál egy tanárt, s még le is léptél... szép kis ember vagy te, azt mondhatom.

Sggfj.

2017. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 A kérdező kommentje:

Így van. Kirúgattam és leléptem. Mondjuk legyünk precízek a sorrend fordított volt.

Igen. Probléma?

Ha hasonló dolgot csinál itt a mostani suliban egy tanár azt is hasonló bánásmódban részesítem.

2017. febr. 23. 18:46
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi van kérdező, ma jól viselkedtél a diliházban, ezért megengedték, hogy internetezz kicsit?
2017. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
ühüm
2017. febr. 24. 17:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!