Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket vert meg valaha...

Titeket vert meg valaha tanár? Kaptatok pofont, vagy kokit amiért "rossz voltál" vagy otthon maradt a vonalzó?

Figyelt kérdés

Manapság már nem verik a kisgyerekeket az iskolában, talán azért mert jobbak a tanárok, ismerik a különféle pedagógiai módszereket. Én a 90-es években voltam általános iskolás. Naponta szembesültem osztálytársaim megverésével, megalázásával a tanár kénye-kedve szerint. Bizony én is áldozatul estem párszor "beszélgettem sorbanálláskor" pedig nem kaptam rá engedélyt. 8évesen megvert egy 55 éves 100 kg-os férfi tanár. Mivel ez teljesen elfogadott pedagógiai módszer volt akkor, hiába panaszkodtam otthon, szülők is azt mondták megérdemelted.

Manapság egyre több ember meri elmondani, hogy feljebb valója bántotta, vagy zaklatta. Remélem előbb utóbb kiderül minden hatalmával visszaélő ember

piszkos ügylete, és végre megbüntetik a nagy hatalmú urakat.



2017. nov. 18. 03:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk aki 0%-ra pontozott az nyugodtan kifejtheti hogy miért is jó ha a tanár nyakánál fogva rángat egy gyereket...
2017. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

11-es "Ebből max annyi igaz, hogy te 8 éves voltál, ő meg férfi. Egy nyolcéves nem tudja belőni se azt, hogy hány éves egy felnőtt, se azt, hogy hány kiló."


Elég gagyi 8 éves lehettél! De mindegy mert a mondatot ami nem tetszett neked, felnőttként írtam, visszaemlékezve.

2017. nov. 18. 14:30
 23/51 anonim ***** válasza:
84%
#20: Nem, viszont tetszik, vagy sem, egy gyerek még nincs tisztában azzal, hogy mit lehet és mit nem. A pajeszhúzás például azért volt, mert kilógtunk a suliból és majdnem baleset lett a vége. Felnőtt fejjel, egyáltalán nem érzem úgy, hogy indokolatlan volt a tanár reakciója.
2017. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
83%
#23 pontosan! Ha otthon vették a gyereket, akkor bármelyik felnőtt agresszív irtására jogosnak gondolja, ennek viszont az én életemben az lett a következménye, hogy a legapróbb megjegyzésre vadállattá válok, és az illetőt leugatom, és ha még ő áll feljebb, akkor megetetem a kanibálokkal. Engem a nagyszüleim osztották vették, ha zörögtem, idősek voltak, nem szerették a zajt. Kifigyeltem mit szeret, a virágai, muskátli. Az hipóztam...sosem jött rá.
2017. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
83%
osztották vették= ostorral vertek.
2017. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Meg mered nevezni bántalmazóidat, vagy még mindig félsz, hogy hatalmukkal visszaélve árthatnak neked! (hely, iskola, tanár)
2017. nov. 18. 15:00
 27/51 A kérdező kommentje:
Az a legszomorúbb, hogy a verés, megfélemlítés elérte célját, még ennyi év elteltével, is úgy gondolják páran, hogy megérdemelték egy idegen embertől éveken át a verést és megalázást. Pedig a "nevelő" csak szakmai hozzá nem értését kompenzálta a veréssel. Munkába vitte otthoni családi problémáit, szexuális aberáltságát, és más rendes ember gyerekein élte ki állati ösztöneit!
2017. nov. 18. 15:14
 28/51 anonim ***** válasza:
73%
#27: Vagy éppen azért nem bír a gyerekkel, mert a " más rendes ember", otthon le se szarta a gyerekét, nem nevelte, semmire nem tanította meg.Ilyen is van.
2017. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Ha nem bírt a gyerekkel, alkalmazzon pedagógiai módszert, ne pedig kungfut. Az autószerelő, ha nem tudja megcsinálni a féket, nem veri szét a kasznit. Ha igen, akkor egy kókler. Az ilyent akár utólag is meneszteni kell munkájából!
2017. nov. 18. 16:31
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak fizikailag lehet bántalmazni egy gyereket. És a nem fizikai bántalmazások ellen még nem látom, hogy kialakult volna bármilyen védelem. Hiába tilos a kollektív büntetés, rendszeres egyetemen és középiskolában is.
2017. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!