Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket vert meg valaha...

Titeket vert meg valaha tanár? Kaptatok pofont, vagy kokit amiért "rossz voltál" vagy otthon maradt a vonalzó?

Figyelt kérdés

Manapság már nem verik a kisgyerekeket az iskolában, talán azért mert jobbak a tanárok, ismerik a különféle pedagógiai módszereket. Én a 90-es években voltam általános iskolás. Naponta szembesültem osztálytársaim megverésével, megalázásával a tanár kénye-kedve szerint. Bizony én is áldozatul estem párszor "beszélgettem sorbanálláskor" pedig nem kaptam rá engedélyt. 8évesen megvert egy 55 éves 100 kg-os férfi tanár. Mivel ez teljesen elfogadott pedagógiai módszer volt akkor, hiába panaszkodtam otthon, szülők is azt mondták megérdemelted.

Manapság egyre több ember meri elmondani, hogy feljebb valója bántotta, vagy zaklatta. Remélem előbb utóbb kiderül minden hatalmával visszaélő ember

piszkos ügylete, és végre megbüntetik a nagy hatalmú urakat.



2017. nov. 18. 03:00
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
34%
#29: Hát, én egy kokit, pajeszhúzást, nem azonosítok a kung- fu- val, de még a veréssel sem. És igazából sok szülő, a tanáron kéri számon a saját mulasztásait.
2017. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Volt akit megpofoztak, sőt még vér is folyt. Saját példa: gyereket véresre verte a tanár. Másnap apuka bejött, tanárt szétcsapta mindenki előtt. Bíróság előtt kellett felelnie az erőszakért. A tanárnak nem kellett felelnie a gyerek verésért mert az nem erőszak.


Koki pajeszhúzás talán nem fáj annyira, de mit éreznél, ha ma tesco sorbanálláskor nevelés célzattal kapnál egy jó kis kokit, mert beszélgetni mertél, pedig senkitől nem kértél engedélyt. Tovább fokozza a büntetés nagyságát, hogy a többi gyerek szeme láttára aláztak meg.

2017. nov. 18. 17:01
 33/51 anonim ***** válasza:
Orrbavágás után folyt csak vér - de úgyis csak az én szavam az internet ellen :)
2017. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
92%
#32: A véresre verés, az már kategória. Viszont azért a hasonlatod eléggé fals. Még ha nem is tetszik, a gyerekeket valahogyan nevelni kell arra, hogy mit szabad és mit nem. Többek közt azért, mert ha ez elmarad, felnőttkorban már nem pótolható. Nem kell ebben egyetértenünk, de szerintem, a koki és a pajeszhúzás, még belefér.
2017. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Minden osztályban voltak "nagyon rossz" gyerekek. Őket is lehetett volna szakmailag jobb módszerrel nevelni. De a beszélgető gyerek, vonalzót otthon hagyó, vagy óráról késő gyerek nem ez a kategória, pedig ő is megkapta a magáét, és bizony ezek voltak túlsúlyban.


Hogy milyen emberek lettek volna verés nélkül, normális szakmájukat értő tanárok vezetésével, talán jobb.


A megfélemlítés elérte célját, senki nem meri megnevezni a kokit, pofont és körmöst osztogató, lelkiterrort alkalmazó tanárok neveit. Hisz többségük köztiszteletben álló, akár magas beosztásban élő befolyásos ember a mai napig, akár árthatnak is nekünk.

2017. nov. 18. 18:01
 36/51 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, ezt egy kicsit "túltolod". Persze, biztosan vannak tanárok, akiktől tartani kell, mert "hatalmuk van" es bosszút állhatnak, de nem hinném, hogy ez annyira tipikus lenne. Ha esetleg Kerenyi is a többiek adták az "ihletet", az azért már más "kategória", köze nincs a gyerekneveléshez.
2017. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
70%
Egyébkent kétlem, hogy a kokit, vagy akár pofont adó tanárt, ne mernek megnevezni felnőttként az emberek, legfeljebb értelme nem lenne.
2017. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Gondolom ti is ezt a módszert alkalmazzátok gyerekeitek nevelésében.
2017. nov. 18. 18:15
 39/51 anonim ***** válasza:
35%
Hogy te mit gondolsz, az a te dolgod. Mindenesetre, én a mai napig tisztelettel és hálával emlékszem a "pajeszhúzós" tanáromra és nem csak én.
2017. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:
Én csak azokra a tanárokra tudok tisztelettel gondolni, akiktől normális értékrendet kaptam, és nem megalázást. Sok ilyen tanárom volt szerencsére. A te álláspontod is teljesen megfelel a mai elvárásnak. Hisz ezt akarták elérni ezek a tanárok. Tiszteld zsarnokaidat!
2017. nov. 18. 18:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!