Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket vert meg valaha...

Titeket vert meg valaha tanár? Kaptatok pofont, vagy kokit amiért "rossz voltál" vagy otthon maradt a vonalzó?

Figyelt kérdés

Manapság már nem verik a kisgyerekeket az iskolában, talán azért mert jobbak a tanárok, ismerik a különféle pedagógiai módszereket. Én a 90-es években voltam általános iskolás. Naponta szembesültem osztálytársaim megverésével, megalázásával a tanár kénye-kedve szerint. Bizony én is áldozatul estem párszor "beszélgettem sorbanálláskor" pedig nem kaptam rá engedélyt. 8évesen megvert egy 55 éves 100 kg-os férfi tanár. Mivel ez teljesen elfogadott pedagógiai módszer volt akkor, hiába panaszkodtam otthon, szülők is azt mondták megérdemelted.

Manapság egyre több ember meri elmondani, hogy feljebb valója bántotta, vagy zaklatta. Remélem előbb utóbb kiderül minden hatalmával visszaélő ember

piszkos ügylete, és végre megbüntetik a nagy hatalmú urakat.



2017. nov. 18. 03:00
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
35%
#40: Ahogy érzed. Én ettől a tanáromtól, normális értékrendet kaptam, eppen ezert tiszteltem, szerettem. Talan veled ellentétben, ezért nem azonosítom a pajeszhúzast a kung- fu- val, véresre veréssel.
2017. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Olvasd el még egyszer, nem azonosak! Különböző fokú, mértékű testi fenyítések. Ami akkor véres, ha valaki fizikailag megsérül. Még egyszer: koki nem egyenlő véresre veréssel, csak ha a pecsétgyűrű felsebzi a bőrt. De ilyenkor sem kell felelőségre vonni senkit.
2017. nov. 18. 19:24
 43/51 theradion válasza:
74%
Bocs, de én erdélyi vagyok, valaki mondja már el nekem mi az a koki, mert sűrűn találkozok vele, de nem értem
2017. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
35%

A kuki jelentését legközelebb tárgyaljuk.


koki (főnév I.)

Fájl:Koki.jpg

1. Gyengéd ütés a fejre kedvességből, vagy enyhe fegyelmezésből.


A kisfiú a csíntevéséért egy kokit kapott a fejére. A nagypapa egy kis kokit adott az unokájának.



2. Átvitt értelemben: Figyelmeztetés fegyelmezés céljából.


A kormány egy kokit kapott az ellenzék vezérszónokától az országgyűlés ülésén. A sajtóban megjelent cikk bírálata egy elnöknek szánt koki volt.""

2017. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 theradion válasza:
63%
Köszi!
2017. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim válasza:
53%
Ezt nevezik poroszos oktatási rendszernek.. Fejlettebb országokban ez sosem volt divat, sőt pl. svédországban a rendőrök vinnék el azt a tanárt, aki kezet emel a gyerekre. Ahol a tudás helyett a testi fenyítés, erőszak elfogadott, ott komoly társadalmi leszakadottságról beszélhetünk. Az ilyen ex-keleti blokkos országokban se nagyon divat már a testi fenyítés alkalmazása, de mi hűek vagyunk primitív gyökereinkhez. Hiába, sajnos ha egy ország végzetesen primitív, elmaradott, ott az emberek fejében is óriási a lemaradás. Ezért nem vagyunk valók mi Európába, mert túl primitívek vagyunk hozzá. Nekünk a keleti löket való. Putyin, Üzbegisztán és a többiek,, ahogy a sok anyaszomorító is írja itt az oldalon.. Azok hasonlóan elmaradott, primitív országok mint mi vagyunk.
2017. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
75%
Most lesz a 30 éves általános iskolai osztálytalálkozóm. Remélem ott lesznek a verekedős tanáraim, most mindent visszakapnak! Akkor 35kg voltam, most 92kg. Meglátjuk.
2019. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Jópofa, ahogy védik egyesek a kokit és pofont adó tanárt.

Pont hogy meg kell nevezni, meg az iskolát és nem kell ezt szégyellni, ha kaptál, meg lehet mondani. Azt kell szégyellni , hogy valaki gyerekeket ver azért, mert szeret visszaélni a hatalmával és túl ostoba ahhoz, hogy nevelési eszközöket és emberi kommunikációt használjon a problémák megoldására. Primitív módszer az agresszió. Sokszor nem megoldja a problémát, hanem gerjeszti és tovább löki.

2019. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:

47#


Várd meg, míg valami nagy rosszaságot tesznek pl: beszélgetnek, sugdolóznak, nevetgélnek, aztán mehet a koki, pofon, pajeszhúzás. Nem nagyobb szégyen idős emberekkel ezt tenni, mint kisgyerekekkel.

Bár őket védte a törvény, sőt az akkori szülők is beleegyeztek gyermekük szétverésébe. Te valószínüleg börtönbe fogsz jutni.

2019. jan. 24. 23:19
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

#49 - ne kívánj olyat, amiről csak elképzelésed van és másnak rossz lesz emiatt.


Az, hogy visszakapják, nem jelenti, hogy fizikailag minden ütést. Csak annyit jelent, hogy most már nem merik újra megütni. Szépen felsorolni, hogy ki mennyit verte a gyereket. Szembesíteni őket. Megmondani, hogy mekkora seb tátong a lelkében azóta a gyereknek, akit így kezeltek és megmondani, hogy emiatt lenézem őket ez bőven elég. Majd megkérem, hogy más is mondja el, hogy milyen hatással volt rájuk ez a tanár. Szembesüljön. Majd ez az egészet szépen közzé teszem. Az iskola persze megpróbálja majd elfedni a valóságot, akkor nyilvánosságra hozom, hogy kit védenek.


Ez bővel elég hadjárat azok ellen, akik gyűlöletet és megvetést tanúsítanak azokkal szemben, akik ki vannak nekik szolgáltatva. Tőlük csak azt tanultam meg, hogy mennyire keményen vissza lehet élni a hatalommal. És ha róluk veszek példát, akkor rossz ember leszek.

2019. jan. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!