Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, hogy emiatt elment...

Normális, hogy emiatt elment a kedvem?

Figyelt kérdés

12-es vagyok. Biológiából most tanuljuk a csontokat, múlt órán pedig aki felelt, annak a mű-csontvázon mutogatva el kellett sorolnia a csontokat. Dedós feladat, mégis az eddig szín ötös, előtte nap OKTV biológia versenyen résztvevő osztálytársam nem tudta, egyest kapott.


Emiatt kicsit felhúzta magát a tanár, hogy nem tanulunk, de ezért ad egy kihívást: jövő órára aki megtanulja a csontokat latinul, az kap kettő ötöst. Emiatt nagyon lelkes lettem, gondoltam majd jól megtanulom, nem is a jegy miatt, mert én is szín ötös vagyok, hanem a kihívás miatt, és mert ezzel egy kicsit kiemelkedhetek a többiek közül, úgyis sokan lusták lesznek utána nézni.

Hazaértem, elővettem anyukám egyetemi könyvét, amiben nincs magyar szó, csak latin, és nincs benne egész csontvázas ábra, hanem minden csont külön-külön, úgyhogy onnan is ki kellett néznem, hogy melyik csont melyik. Szépen meg is tanultam viszonylag gyorsan, annyira nem volt nehéz.


Az előbb felnéztem Facebook-ra, és láttam, hogy a tanár (biológiatanár egyben osztályfőnök is) feltöltött egy dokumentumot az osztályunk csoportjába, ahol a csontvázhoz oda vannak írva a latin nevek. Mint kiderült, néhány koleszos kérte, hogy segítsen, az ofő pedig inkább feltöltötte oda azt az ábrát. Emiatt pedig értékét veszítette nálam az egész feladat.


Mivel ez így most tálcán van kínálva a sok h*lyének is. Aki eddig nem volt képes tanulni, magyarul sem tudja a csontokat, amelyekről még a nevük is ordít, annyira egyszerű, most szépen bemagolja az ábráról a latin neveket, még annyit sem kell tennie, hogy legalább a neten megnézi, és nem baj, hogy eddig csak egyesei vannak, most gazdagabb lesz két ötössel, ami be van ígérve, de meg sem érdemli...


Nem hiszem el, hogy 18 éves, "felnőtt" emberek nem tudnak kicsit kutakodni ezután, kicsit önállósodni. Nem baj, hogy bukásra állnak, bulizgatnak állandóan, lesz*rják a sulit, és a problémamegoldó képességük egy nagy nulla, a mai biosz faktos dolgozatnál is azon problémáztak, hogy hogyan írják fel azt, hogy egy feladaton belül volt még 3 feladat, akkor is kapni fognak két ötöst... Más meg szorgalmasan utánanéz, megtanulja, és semmivel sem tudja magát legalább egy kicsit többnek érezni az osztály legaljától, beállhat a sorba, követheti a birkákat, és a tanár nem azt fogja nézni, hogy ezért mennyit dolgozott meg egyedül, hanem, hogy akkor és ott mennyire tudja.


Értem én, hogy esélyegyenlőség, én is ennek a pártján állok, de ha már van egy kis külön feladat, kihívás, annyira sem képesek néhányan, hogy utánanézzenek valaminek, hanem egyből segíteni kell nekik, annyira életképtelenek.


Titeket ez nem idegesítene? Nekem nagyon elvette a kedvemet, már azon gondolkodok, hogy én nem is mondom el órán latinul, semmi értelme nem lenne már így.



2017. nov. 27. 19:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Húha, micsoda tragédia. Az osztálytársaid kapnak ötöst mert megtanulták? Földet rájuk.
2017. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sosem a jegy miatt kellene tanulni, hanem magad miatt, a tudás miatt! Nyilván van, amikor a jegy miatt is, különben megbukna az ember.

Engem érdekelne, melyik az a kb. 10 csont, amit meg kellett tanulnotok latinul és magyarul. Elküldhetnéd, akár privátban. A neten is megtaláltam, de ott 10-nél jóval több csontról van szó. Azt a 10-et talán még megtanulnám én is. De tudom, régi a kérdés, de hátha.

2020. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezt hol írja, hogy 10?
2020. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Aki lehülyézi és birkáknak nevezi a saját osztálytársait, az egy antiszociális egyén. Rossz orvos lesz belőle, menjen inkább börtönőrnek.
2020. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#13.!

A 9. hozzászólás végén.

2020. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14. Az se százas, aki ismeretlenül általánosítva elmondja, milyen lehet a kérdező. Hiszen nem ismered se őt, se az osztálytársait. A kérdés pár éves már, és ha antiszoc is volt a kérdező, amikor írta, azóta még akár változhatott is, bizony!

Ami furcsa, hogy eleve is ötösre állt, és amiatt ment el a kedve, hogy nem tud pluszban még ötöst szerezni. De attól még lehet, már ő is jót nevet utólag ezen és már nem így gondolkodik.

Az évekkel ezelőtt feltett kérdésekbe nem kövülnek bele a kérdezők, mint az őskövület. Azóta teljesen más ember is lehet egy kérdezőből.

2020. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!