Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jogosan húztam be...

Szerintetek jogosan húztam be ezért az egyik osztálytársamnak? 18/f

Figyelt kérdés

Az öcsém 17 éves, és amolyan "köztudott" dolog, hogy meleg, barátja is van neki.

Az egyik osztálytársam elmondta őt minden mocskos bu zi nak nem is egyszer.

Mondtam neki, hogy én akármikor lemondhatom őt, mert az öcsém, és akár milyen is, szeretem őt, és ő is tudja hogy számíthat rám. Viszont neki semmi joga lemondani őt. Erre azt mondta, hogy ne védjem őt, csak egy kis csicska.



2018. jún. 12. 21:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

lebuz izta, na és?

ha egyszer az, akkor minek nevezzük?

2018. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

#9

Nézd, itt egyedül vagy a véleményeddel.


Van egy olyan eset mindenkinél ahol az adott személy erőszakot alkalmazna. Mármint remélem van. És ez az egészséges.

Tegyünk fel egy nagyon szélsőséges példát, és mondjuk, hogy anyukádat/barátnődet/barátodat, vagy a legkedvesebb személyt az életedben egy másik ember éppen fizikálisan vagy mentálisan bánt. Ilyenkor mégis mit csinálnál? Szépen megkéred, hogy "Kérlek.. ezt nem kéne.." ? Szerinted mi történne most komolyan?

Egyébként is az emberek körülbelül 97-99%-a azért IS tanul harcművészetet, hogy saját magát és a szeretteit is megtudja védeni, ha kellene. Különben simán elmehetnél zen buddhizmust gyakorolni, ugyanazt érnéd el.

Nem azt mondom, hogy neki kell menned minden 2. embernek akinek nem tetszik a pofája, de az egy OLTÁRI NAGY baromság azt állítani, hogy erőszakot soha nem kell/lehet alkalmazni, mert gyenge tőle az ember.

Bárcsak ne gondolkodnál ilyen fekete-fehéren.

Tudod mitől gyenge az ember? Ha nem tudja megvédeni az elveit és a számára fontos embereket.


Mert te odamehetsz valakihez aki éppen terrorizálja az egyik családtagodat és kiskutya hangon megkérni, hogy "Kérlek hagyjátok abba.." de ennek k#rvára nem lesz eredménye.

Nem olyan világban élünk, és nem is fogunk olyan világba élni.


Mert ez esetben a te mentalitásoddal van probléma nem a miénkkel.

Mássz ki a buborékodból és ne gondolkozz ennyire fekete-fehéren.

2018. jún. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
83%

11: mondjuk...melegnek? Meleg, melegnek kell/kéne nevezni. A b*uzi egy undorító szó...


Egyébként igen, van az a pont, mikor már a szép beszéd nem elég. Szerintem jól cselekedtél. Igaz, hogy ezek után nem fogtok túl sokat beszélni, de legalább megvédted a testvéredet és az elveidet.


Bárcsak nekem is lenne merszem legalább visszaszólni az osztálytársaimnak...

2018. jún. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#10:

"Van egy olyan eset mindenkinél ahol az adott személy erőszakot alkalmazna. Mármint remélem van. És ez az egészséges."

Nincsen, az interneten mindenki keménynek hiszi magát, azonban a való életben egy átlagember meghúzza magát, és inkább nem avatkozik bele a dolgokba.


"Tegyünk fel egy nagyon szélsőséges példát, és mondjuk, hogy anyukádat/barátnődet/barátodat, vagy a legkedvesebb személyt az életedben egy másik ember éppen fizikálisan vagy mentálisan bánt."

Kicsit ellentmondásos, hogy te kérsz meg arra, hogy ne gondolkodjak fekete-fehéren, miközben ezt a problémakört ilyen szélsőségesen közelíted meg, és kizárólag az érzelmekre apellálsz. Messze nem összehasonlítható az, hogy anyádat éppen félholtra verik az utcán azzal, hogy egy osztálytársad homokosnak nevezi az öcsédet, hamis dilemmát állítasz fel, mivel utóbbi szituációban sokkal bölcsebb megoldások vannak a fizikai erőszaknál.


"Egyébként is az emberek körülbelül 97-99%-a azért IS tanul harcművészetet, hogy saját magát és a szeretteit is megtudja védeni, ha kellene."

Az emberek azért tanulnak harcművészetet, mert ad egy tartást és bölcsességet, és miután elindulnak az emberek ezen az úton, belátják, hogy kizárólag olyan helyzetben érdemes erőszakot alkalmazni, amikor elkerülhetetlen. Még ha meg is támadják egy késsel az utcán, akkor is az első dolog, amit felmér az az, hogy el tud-e futni, nem az, hogy beveri az arcát a másiknak. Megtanít rá, hogy a legjobb önvédelem az az, ha elkerülsz minden konfliktushelyzetet, tehát te nagyon félreértelmezed ezt.


"de az egy OLTÁRI NAGY baromság azt állítani, hogy erőszakot soha nem kell/lehet alkalmazni, mert gyenge tőle az ember."

Sehol sem jelentettem ki ilyet, hogy nincs indokolható erőszak, ne próbáld torzítani az én álláspontomat azért, hogy igazolhasd magad. A kérdésben leírt szituációban azonban teljesen felesleges volt erőszakot alkalmazni, és pontosan a kérdező gyengeségét mutatta, hogy ilyen könnyen manipulálható az érzelmeivel. Az olyanoknak, akik rászállnak másokra, pontosan az a céljuk, hogy heves reakciókat váltsanak ki másokból a provokációjukkal, hasonlóan, mint amikor gyerekek elkezdenek a kerítés mögötti kutyának ugatni, és élvezik, hogy a kutya majd megőrül, olyan feldúltnak tűnik. Tehát azzal, hogy nem kerekedsz felül ezen, és irányítod te a szituációt, az a te gyengeségedről tanúskodik.

2018. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de vannak olyan helyzetek ahol nem lehet észérvekkel vagy beszélgetéssel felülkerekedni egy adott szituációban. Emiatt gyengének nevezni egy embert, mert neki ez nem sikerült baromság. Ez egy ilyen helyzet volt.

Persze mondhatod, hogy nem volt szükséges. De mindketten tudjuk, hogyha nem húzott volna be neki, ugyanúgy folytatta volna a csávó a testvérének az ócsárolását. Te is tudod, én is tudom, ilyenek az ilyen emberek.


Ha belegondolsz, annál, hogy valakit hangosan leb#ziznak valószínűleg emberek előtt (nem meleg, homokos, hanem b#zi ... illetve mocskos b#zi) nagyobb mentális bántás nem igen van. Illetve nem jut eszembe semmi.

Persze te mondhatod, hogy most CSAK leb#zizták mi abban a nagy szám, de eléggé biztos vagyok benne, hogy az öccsének is k#rvára szarul esik. És tudod mi a legjobb benne?

Hogy NEM tud megváltozni. Ilyennek született, nem ő kérte. Ezért tartom ezt az egyik legnagyobb mentális bántalmazásnak, mert valakit olyan miatt b#szogatni, amiről nem tehet, és amit nem tud megváltoztatni az egyik legnagyobb g#ciség.

Ha az öltözete miatt basztatták volna, az egy fokkal jobb, hiszen akármikor megváltoztathatja, de valakit a nemi beállítottsága miatt b#szogatni...


Egyébként a mentális sérülések sokkal fájdalmasabbak a fizikainál, és tovább is tartanak. Abból a "behúzásból" kigyógyul egy hét alatt, max kettő ha betört az orra.


Egyébként én is tudom, hogy a legtöbb ember csak meghúzza magát, ahelyett, hogy segítene. Ez is igazolja, hogy a kérdező nem gyenge ember, hiszen kiállt az öcsséért.


A harcművészetes állításoddal nem értek egyet. Lehet akkor csak mifelénk ilyen, de nekem az ismerőseim közül mindenki azért tanul harcművészetet, amit fent említettem, illetve... a lányok miatt is persze.

2018. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A verbális agressziónak elég ritkán vetnek véget békés eszközök. Iskolai kereteken belül pedig úgy általánosságban nem mondható el hogy a tanárok kellő figyelmet szentelnének a problémának, vagy egyáltalán lehetőségük/szándékuk lenne hatékonyan fellépni ellene.


Ép elmével rendelkező emberek annak megfelelően (is) viszonyulnak a másikhoz a hétköznapokban hogy az domináns pozícióban van vagy sem. Mást engedünk meg magunknak a főnökünkkel szemben és mást a beosztottal, mást rendőr úrral szemben és mást a szegény vendéglátóssal, mást a fizikailag erősebbel és mást a gyengébbel.

A verbális agresszió áldozatai általában pont ezért a gyengébb, kiszolgáltatottabb, nehezebben beilleszkedő vagy többségtől valamilyen módon elterő emberek egy alapjáraton azonos státuszú csoportban is.


Ebben az esetben is valószínűleg addig folytatódik a provokáció amíg a provokátor nem érzékeli mik a tényleges erőviszonyok. Másrészt nyilván a meggondolatlan, hirtelen felindulásból elkövetett akciók sosem jók, egy osztálytárs bántalmazása negatív következményekkel járhat, rosszabb esetben kirúghatnak. Hogy jogos volt-e erőszakot alkalmazni, vagy "gyengeség" az teljesen mindegy kár is egy ilyen ügy felett hitvitát nyitni. Ha annyival véget ért a történet hogy a srác aki a családodat becsmérelte kapott egyet a pofájára, és most már csendben marad akkor érezd szerencsésnek magad. Azért marad csendben mert az esetleges következmények, mondjuk még egy jobbos, ott lebegnek a szemei előtt. Ebből a szempontból te is tanulhatsz tőle mert te is tartsd szem előtt hogy egy-egy hirtelen felindulásból leadott pofon miatt a munkahelyed, tanulmányaid bukhatod. Csak okosan mindig.

2018. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Húha, egyesek milyen okosak itt, és milyen jó kis eszmefuttatásokat vezetnek le egy szimpla buz is kérdésnél. XD
2018. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#15:

"Persze, de vannak olyan helyzetek ahol nem lehet észérvekkel vagy beszélgetéssel felülkerekedni egy adott szituációban."

Azok aztán kiváló észérvek, hogy "Te nem mondhatod rá, csak én!", és a következő meg a pofon. Azzal, hogy behúzott neki, nem azt érte el, hogy ezentúl tisztelni fogja a testvére nemi indentitását, hanem még jobban gyűlölni fogja. Jobb esetben egyelőre meghúzza magát, rosszabb esetben később még agresszívebben teszi ezt vagy vele, vagy másokkal. Ha valaki annyira buta, hogy nem ért a szóból, akkor jelezni kell az adott intézményen belül egy autoritásnak, nem pedig nekiugrani, mivel utána ő röhögne a markában, ha kirúgnak.


"Ha belegondolsz, annál, hogy valakit hangosan leb#ziznak valószínűleg emberek előtt (nem meleg, homokos, hanem b#zi ... illetve mocskos b#zi) nagyobb mentális bántás nem igen van. Illetve nem jut eszembe semmi."

Ha őszintén úgy véled, hogy nincs ennél súlyosabb visszaélés, akkor nem sokat láttál még a világból, majd ha felnőttél, megtapasztalod.


"A harcművészetes állításoddal nem értek egyet."

Nem méltó arra valaki, hogy harcművészetet tanuljon, ha nem veszi figyelembe azok alapvető értékeit, elég szomorú, hogy az ismerőseidnek kizárólag ez a motivációja.

2018. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

És téged mi motivált hogy ezeket a sorokat ideírd, mert látszólag inkább az hogy saját vélt felsőbbrendűséged bizonygasd minthogy bárkit segíts valami módon.

Leírtad a kérdező gyenge mert... Tegyük fel igazad van. Ha te ezt látod akkor józan ésszel átgondolva mennyire viszi előbbre a kérdezőt hogy te ezt így kijelented? Mennyire hatékony így kommunikálni valamit? Az a célod hogy mindenkit minősíts a környezetedben vagy hogy segíts eggyel tovább lépni ha már úgy érzed hogy tudsz?

2018. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az motivált, hogy más szemszögből láttassam vele ezt a problémát, és felismerje, hogy nem megfelelően viselkedett. Segítő a szándékom, mivel részletesen kifejtettem, hogy miért volt helytelen, amit tett, és hogyan kellene inkább megközelítenie ezeket a konfliktusokat, nem pedig leírtam egy szóval hülyének. Szükséges is volt, hogy valaki ezt kihangsúlyozza, mivel mások csak gratuláltak neki, és így csak megerősítik abban, hogy később is rossz döntéseket hozzon. Ellentétben sok fórumozóval, nem itt próbálom kompenzálni a gyengeségeimet, és élem ki magam abban, hogy gyerekeken felülkerekedem.
2018. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!