Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az én szüleim szegények, de...

Az én szüleim szegények, de az osztálytársaim nagy része gazdag. Emiatt sokszor rosszul érzem magam. Mit tegyek? Vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Én nem állok némelyik lány osztálytársam anyagi szintjén, és ez néha nagyon zavaró tud lenni. Kérlek titeket, hogy ne olyanokat írjatok, hogy tamuljak, mert akkor KÉSŐBB gazdag leszek meg ilyeneket. Nekem ez a problémám MOST VAN.


Nekem nincs drága telefonom, se eredeti cuccom (pl. Nike, Puma, Gucci) majdnem mind a kínaiból van, a maradék meg más levetett/megunt gönce. Van 3 nadrágom, amit nem szégyellek felvenni meg olyan 4-5 póló. A pólók számával nincs is (annyira) bajom, viszont egy nadrágba 3-4 napig kell járnom. Nagyon rossz pl az is, hogy amikor szünetek után megkérdeznek minket a tanárok, hogy hol voltunk nyaralni, merre jártunk, akkor nekem azt kell mondanom, hogy sehol. A többiek meg mondják, hogy Görögország, Horvàtország, Anglia, Párizs.


Nemrég szóba került, hogy ballagásra ki mit kér. A többiek mondták, hogy iPhone X, meg 97 ezer ft-os focicipo, meg ilyen-olyan karóra. Itt meg se szólaltam, kerültem a szemkontaktust mindenkivel, nehogy engem is megkérdezzenek.


Ilyenkor rosszul érzem magam, legszívesebben felállnék és sírva elrohannék.


Ti mit tennétek ilyenkor?



2019. febr. 9. 19:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
2%
feltehetőleg törölték,mivel kamu volt,ahogy ez is az.
2019. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

21. Válaszoló:

Miért lenne kamu? Nem értem.

2019. febr. 9. 20:27
 23/39 anonim ***** válasza:
42%

Két lehetőség van ha ez téged ennyire zavar:

-Ti is meg gazdagodtok.


-Iskolaváltás.

2019. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
95%

Figyu én emiatt mentem 16évesen diákmelora

Mai napig diákmelozom meg is lesz a szakmám és nem megyek 1000/óra alá

Meg tudod csinálni tanulni meg tudsz mellette meg kell találni az egyensúlyt

2019. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
94%

Mi amikor ennyi idős voltam, mint te lehetsz, már viszonylag jól éltünk, mégis átlagosan egy hétig hordtam egy nadrágot. Sőt, most, hogy magamra mosok, és annyiszor tehetném be, ahányszor akarom, most is minimum 5-ször, de inkább 10-szer felveszek egy nadrágot, mielőtt kimosom. (Nem egész nap vagyok általában benne, ha otthon vagyok, átveszem.) De mindegy, ez csak a kérdésednek egy része.

Szerintem igenis a saját hozzáállásodon próbálj meg változtatni, értsd meg, hogy nem ezek a legfontosabb dolgok az életben. Gyűjts egy-egy márkásabb (de megérős!) ruhára, alapdarabokat szerezz be, amiket sok mindenhez fel tudsz venni, utána pedig vigyázz rájuk, így szépen lassan tud növekedni a ruhatárad.

2019. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretetet, biztonságérzetet, családi légkört nem. De nekem még ezek sincsenek meg."


Erre leírod hogy a pénzhiány zavar? LOL

2019. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
94%

Arra vigyázz, hogy ne menj bele hülyeségekbe a pillanatnyi jobb élet reményében!

Ha teszel érte, egyre jobb lehet az életed, pár évet még kibírsz. Ilyen fiatalon nekem is fontos volt (lett volna) hogy milyen cipőm van, milyen számítógépem, stb, most olyat vehetek, amilyet akarok, de már nem fontos.

2019. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
13%

néhány napja ezt elsírtad már egyszer, találj már ki új problémát, ez uncsi... hogy is volt? csicska munkákat nem akarsz végezni, ugye?

mit tegyél? rohanj el hisztizve, mert neked milyen sz r, vagy írd ki újra a kamukérdést, ha törlik.

amúgy az veled a legnagyobb baj, hogy hiába írjuk le ezerszer, hogy száljál ki az emberek pénztárcájából, úgyse fogsz. pedig elárulom neked, hogy az apám k rva sokat kereső mérnök, és mégis a kínaiban (is) vásárlok, és a nagynénjeim kinőtt ruháját hordom, aztán mégse dőlt össze a világ. (ja, és visszakérdezek: te mit vagy így ráb zulva a guccira? életemben nem láttam még épeszű embert, aki önszántából guccit viselne. kicsit gagyi)

2019. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
69%
Hány éves fiú vagy lány vagy?
2019. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
95%
Én nem akadnék ki ezen. Mindig is azt értékeltem, ha valaki önerőből ér el valamit, kemény munka, okos megoldások által. Nem kell rosszul érezned magad, hogy nem tartozol az elkényeztetett gazdag kölykök közé, akiknek mindent aláraknak, akiknek semmiért nem kell megharcolniuk. Akkor tudsz szintet lépni az életben, ha megtanulod értékelni azt a keveset is, ami adatott és önerőből megteremted a saját jólétedet.
2019. febr. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!