Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egykori bántalmazó diáktársaka...

Egykori bántalmazó diáktársakat meddig lehet felelőssé tenni az áldozat rossz életéért?

Figyelt kérdés
A kérdés minden szereplője felnőtt már. Az egykori áldozatnak kisiklott az élete. Ez az ember sokat hangoztatta, hogy a sorsáért régi diáktársai a felelősek. Az indoklás: önbizalomhiány, félénkség, és a szorongás miatt kialakult túlsúly. A másik oldalon, az egykori bántalmazók között én is ott vagyok. Visszahallottam a vádakat egy Közös ismerőstől. Amire én visszaemlékszem az a következő: az iskola és a tanárok nem tűrték el tőlünk a piszkálódást. Büntetéssel mentem haza és még otthon is kaptam, ha nem bírtam magamm. A többiek is így voltak ezzel. Hogy mikor kezdtük el cseszegetni őt azt már nem tudom, de 5. osztályban teljesen abbahagytuk. (Általános 5.) Azt biztostan tudom, hogy 5. 6. osztályban nem kapott sem szóbeli sem tettleges bántást, viszont a maradék két evről nincs tudomásom. (Hetediket már a gimiben kezdtem) tény, hogy nem barátkoztunk vele, csak a piszkálásokat hagytuk abba. Lehet, hogy a magány megmaradt neki az általanos utolsó két évében is. Valószínűnek tartom, de ugye nem tudhatom biztosan. A lenyeg, hogy szerintem én már nem tehetek arról hogy ő felnőttként az lett ami, de kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok.
2019. febr. 22. 15:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%
Visszakapod még az tuti!Am tényleg elárulhatnád,hogy mi visz rá?Sz@rházi ember aki ilyet csinál,nincs rá mentség!Semmisem!
2019. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
28%
Ha lelkifurdalás gyötör miatta, én a helyedben felkeresném, és megkérdezném, hajlandó lenne e túllépni a dolgokon, esetleg beszélgetni egyet, majd felajánlani a barátságot.
2019. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom megfogalmazni hogy akkor miért volt ez jó. Ahogy azt sem tudom elmondani hogy a bugyuta meséket miert szerettem nézni, és a töltött káposztát miért utáltam. (Ma már az egyik kedvenc) a legtöbb dolog teljesen átalakult az életemben. Nem azért nem mondom el mert titok, hanem mert nem tudom.
2019. febr. 22. 15:55
 14/34 anonim ***** válasza:
78%
(#1 vagyok) Válaszolók, kérlek, ti azért ne bántsátok a kérdezőt. Ti is bántalmazók akartok lenni, vagy azok vagytok? Mert hiába vágtok fel, ugyan olyanok vagytok. Nem, nem a kérdező tetteit védem, de azért a válaszokat végigolvasva a többség nem több nála.
2019. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
80%

Az egy dolog, hogy ti abbahagytátok 5.ben, de akkora már porig aláztátok, és ezzel megmutattátok másoknak, hogy őt lehet bántani. Akkora már nem volt önbecsülése és meg szokta a lealázást.


Elkerült másik iskolába ahol egyből kiszúrják a gyengébbet.

Persze ott is kaphatta a magáét, és ahogy megszokta türte.


És ez így megy tovább és tovább.

Ez egy ördögi kör lett számára ahonnan rohadt nehéz kitörni.


Gondold át mit tettél, és ennek megfelelően neveld a gyereked. Ne büntesd ha ilyet csinál, hanem inkább arra tanítsd, hogy segítse a gyengébbeket.


Esetleg én a helyedben felvenném vele a kapcsolatot, és összehaverkodnék vele. Segítenék talpra állni neki.


Ha valamit nem kezdesz vele, tehát nem szólal meg a lelkiismereted hidd el visszakapod. Nem csak te.


És az rohadtul fog fájni.

2019. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
68%

Figyi én nekem a bántalmazást molesztálást suliban és otthon is rohadt sokáig tartott feldolgozni. Lelkinyomi lettem de amióta minden ilyen bántó tényező eltünt az életemből végre elindultam a stagnálásból az egészségesebb lelkivilághoz. A többi a gerincemet viselte meg sok orvos mondta hogy már 9évesen egy 30éves ember sztessz szintjén vagyok....

Ehhez egy megértő anya kellett aki mindenben mellettem van de sok dolgot késön mondtam el (egy molesztálást bem könnyü elmesélni)

Ha találkoztam valaha azokkal akik szivattak most mind v drogos v három kölke van husz évesen v cigány v rosszabb

Fater meg csak halálra issza majd magát :D

Ha megmaradok a tényleges depressziv állapotban bem hiszem h eljutok idáig fejlődve

Szerintem bennem a munka tartotta a lelket tizenhat éves korom óta

Én amondó vagyok a nábtalmazo vissza kapja a sorstól, van miért.

Az én gyerekem nem ilyen módon fog felnőni és nem lesz elhanyagolva. Bármit észlelek h hasonló történik vele én anyatigrisként szétszedek minden ártó dolgot

2019. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Drazicc ***** válasza:
20%
Először is: Egy embert nem lehet felelősségre vonni azért amit gyerekkorában tett, főleg 11 évesen. Nem véletlen, hogy a 14 éven aluliak nem büntethetők (kivéve emberölés vagy hasonló súlyos bűncselekmény esetén). A másik: Az hogy azt a fiút pécéztétek ki annak volt oka. Az ok a szüleire vezethető vissza, akik visszahúzódó, félénk gyerekké tették ki tudja milyen körülmények között. Na ez viszont büntetendő mert azért jól meg kell dolgozni, hogy a gyerek ilyen félénk legyen.
2019. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem volt helyes amit tettetek, de ti legalább beláttátok hogy nem jó amit csináltok. Másokat elsőtől egészen érettségiig piszkáltak, mégis fel tudtak állni.

Nem azt mondom hogy ez mentesít a tetteitek alól, csak azt hogy ott más probléma is van, ha ennyi idő után sem bírta átlépni a dolgot.


Egyébként mit értesz piszkálódás alatt? Mit csináltatok vele? Engem ez érdekel nagyon.

2019. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
49%

Engem is piszkáltak, én is piszkáltam. 10 éves gyereknek meg, hogy mondod meg, hogy rossz amit csinál, ez természetes dolog, mivel az evolúcióban is van ilyen, főleg fiúknál. Megnézel egy kutya almot, kissebb kutyáknál az van, hogy harapdálják egymást, játék nem játék, de ez is piszkálás. Most mindenki a nagy megmondó ember, hogy amit csinál, az rossz, meg hogy, hogy képzelte azt, hogy piszkálja a másikat. Úgy bélyegzitek meg a kérdezőt, mint a nácik a zsidókat. Ebből is látszik, amint meglátjátok a másikban a gyengeséget, egyből próbáljátok megsemmisíteni, de ez nem a 10 éves korosztály, ez már 20 év körüli vagy annál is több. Itt nem az a szörnyű, hogy mit CSINÁLT a kérdező, hanem az, hogy felnött fejjel TI MITCSINÁLTOK,vagy próbáltok csinálni, remélem érthető.


Kérdező, essél túl rajta, ha eddig nem tudott a gyerek anno tovább lépni, akkor nem veled van a baj, hanem azzal, hogy a másik nem tud tovább lépni és csak a múltban él, és rajta próbálja leverni azt, hogy egy szerencsétlen.

2019. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Ha a közelünkbe jött látványosan menekültünk, mintha fertőző lenne. Ilyenkor csúfoltuk is hangosan. Néha kitaláltunk játékokat, amikből csak rosszul jöhet ki, és olyankor hívtuk, hogy játszon velünk, de máskor nem. (Klasszikus "erre csörög a diónál" mindenki egyszerre maradt csendben egy "karmesteri" jelzésre. Bújócskánál csak előle olyan helyekre bújtunk ami nem fair, kidobónál mindenki őt célozta) Eldugtuk a cuccait is néha. Belefirkáltunk a füzetébe. Tesiórán kinevettük.
2019. febr. 22. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!