Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egykori bántalmazó diáktársaka...

Egykori bántalmazó diáktársakat meddig lehet felelőssé tenni az áldozat rossz életéért?

Figyelt kérdés
A kérdés minden szereplője felnőtt már. Az egykori áldozatnak kisiklott az élete. Ez az ember sokat hangoztatta, hogy a sorsáért régi diáktársai a felelősek. Az indoklás: önbizalomhiány, félénkség, és a szorongás miatt kialakult túlsúly. A másik oldalon, az egykori bántalmazók között én is ott vagyok. Visszahallottam a vádakat egy Közös ismerőstől. Amire én visszaemlékszem az a következő: az iskola és a tanárok nem tűrték el tőlünk a piszkálódást. Büntetéssel mentem haza és még otthon is kaptam, ha nem bírtam magamm. A többiek is így voltak ezzel. Hogy mikor kezdtük el cseszegetni őt azt már nem tudom, de 5. osztályban teljesen abbahagytuk. (Általános 5.) Azt biztostan tudom, hogy 5. 6. osztályban nem kapott sem szóbeli sem tettleges bántást, viszont a maradék két evről nincs tudomásom. (Hetediket már a gimiben kezdtem) tény, hogy nem barátkoztunk vele, csak a piszkálásokat hagytuk abba. Lehet, hogy a magány megmaradt neki az általanos utolsó két évében is. Valószínűnek tartom, de ugye nem tudhatom biztosan. A lenyeg, hogy szerintem én már nem tehetek arról hogy ő felnőttként az lett ami, de kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok.
2019. febr. 22. 15:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
74%
Igen felelős vagy!Szerintem mélyen szégyelned kéne magadat és nem reklámozni,hogy mekkora egy szardarab voltál!!!
2019. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Én ishajlamos vagyok (sajnos) az ilyen hibáztatásra, életem feléhez közeledve se tudom elfelejteni a sok csúfolást, gúnyolást, megalázást. A tanárok erősítettek rá, adták a lovat a bántalmazók alá... A főkolompos felnőttként is ugyanolyan maradt, mint akkor volt, csak annyi az eltérés, hogy pletykagenerálásban, rágalmak terjesztésében, feljelentéssel való fenyegetésben nyilvánul ez meg nála...

Olyan volt az az időszak, mintha soha nem akarna véget érni, mintha 15 év lett volna...

Tudom én is, hogy semmire se megyek, ha hibáztatom őket, meg felemlegetem, előttük nem is merném felemlegetni, egyszer találkoztam egyikükkel, "jaj te szegény mennyit bántottunk" - mondta, én meg nagyon kellemetlenül kezdtem magam érezni.

Csapatba verődve biztosan jó érzés bántani a másikat, megoszlik a felelősség ("hiszen a többiek is csinálják"), meg "hiszen a tanár is egyetért a piszkálással", stb.

2019. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%

Engem is piszkáltak régen az osztálytársaim. Nem csak általánosban, de középiskolában is. Mivel introvertált vagyok, keveset beszélek, emellé gyerekkoromban vézna is voltam. Sokat piszkáltak az iskolákban ezek miatt. A gúnynevekhez idővel hozzászoktam, viszont gyakran jártam haza sírva mert hógolyót dobtak az arcomba, eltörték a ceruzáim/vonalzóim. Volt egy időszak amikor sírva készültem reggelente az iskolában. Ezek a szemétkedések a középsuliban sem értek véget.

A 20-as éveimre egy szorongó, önbizalom hiányos és magányos emberré váltam. A munkahelyemre sem tudtam még beilleszkedni, pedig már több mint fél éve van állásom.

Barátom/haverom is csak középsuli után lett, egy barátnő megszerzése pedig számomra elérhetetlen célnak tűnik.

Életem legszebb évének azt tartom amikor munkanélküliként otthon voltam egész nap, és csak a családtagjaimmal találkoztam, nem kellett senkinek sem megfelelnem.

Én a mai napig haragszom azokra a volt osztálytársaimra, akik tönkretették a gyerekkorom.

Szerencsére azóta egyiküket sem látom, de kívánom nekik hogy valamilyen módon visszakapják ezt az élettöl.


Én úgy látom, hogy nem fogtad fel ennek az egésznek a súlyát. Te, és a barátaid tönkretettétek ennek az embernek az életét, mégis próbálsz másokra mutogatni, gondold át ezt az egészet, és képzeld el, hogy mi lenne ha a te fiadat is kiközösítenék az iskolában. Gondolom nem azt mondanád neki hogy nyugi, csak 5. osztályig fogsz szenvedni...

25/F

2019. febr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Talán könnyebb elképzelni a lelki bántalmazást úgy, ha fizikai bántalmazásként nézel rá.

Tegyük fel, hogy nem piszkáltad az illetőt, hanem eltörted a karját.

Ez a törés nagyon is valóságos sérülés, amikor megtörtént akkor nagyon fájt, és valószínűleg egy életen át nyoma marad valamilyen formában - vagy időről időre elkezd sajogni, vagy marad egy csúnya heg utána.

Ez szinte elkerülhetetlen.

Viszont egy életen keresztül nem lehet erre fogni a cselekvésképtelenséget, mert ettől még lehet teljes életet élni. Ha kell el kell menni fizioterápiára, és orvosi segítséget kérni, de az marhára nem működik, hogy örökké a saját önsajnálatában dagonyázik az illető.

2019. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
65%
Felelősnek felelősek vagytok ezért, de ez nem mentség a részéről. az hogy nem tud felállni, az az ő sara. Engem egész gimiben bántottak, megalázták napi szinten. De a ballagás pillanatától azon voltam, hogy rendbe jöjjek. Leadtam a kilókat ami a stressz miatt jött fel, mertem végre a külsőmmel foglalkozni, próbáltam összeszedni magam. jó néhány evembe telt, az elején még megszólalni sem mertem ha 3nal több ember volt jelen egyszerre, egyetem vége felé már előadást tartottam. Nem utálom a volt zaklatòimat, de vastagon benne voltak abban, hogy éveket csúszott a személyiségfejlodesem. Amit a legtöbb ember 17-18 evesen tapasztalt meg, én 23-24 evesen. Ma már tudom, hogy azért bántottak, mert a saját életük nem volt rendben. Most 10 évvel később látom mi lett belőlük, akár kárörvendő is lehetnék, de nem látom értelmét. Nem mutogatok rájuk és a tarsadnak sem kene, hanem felelősséget kéne vallalnia a sajat életéért. 27/N
2019. febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
52%
Igen, felelős vagy. Bár a magadfajtát ez úgysem érdekli. Csak kibúvót keresel.
2019. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a múltat megváltoztatni nem lehet.

Tőlem pl. hiába kérnének ezért bocsánatot. Van, amire azt mondom, sponygya rá, de van, amire nem.

Nekem ált. 5. osztályától lett rossz a helyzetem. Leromlott az osztályközösségünk, mivel több bukottat raktak be hozzánk, gyenge kezű tanárokat kaptunk, a normálisabbak is meghülyültek, és néhányunkra rászálltak. Engem is sokat b*sztattak, kiröhögtek, még azok is, akik korábban nem. Volt egy idétlen csúfnevem is: nem tudom, melyikük rántotta elő a s*ggéből / már bocsi / és miért. És a nagyeszű osztályfőnököm is úgy hívott, ahelyett, hogy elmagyarázta volna nekik, hogy a gúnyolódás enyhén szólva is csúnya dolog...Utálom azt az embert, a mai napig is, és a szemétkedőket is. Nincs az az Úristen, hogy elmenjek egy osztálytalálkozóra / pedig valaki közülük hívott /.

Végül nyolcadikban másik suliba kerültem, na, ott már sokkal jobb volt volt...De aztán középsuliban megint nem volt egy "Hawai": ott is belefutottam néhány szekánsba...de az valahogy nem volt olyan maradandó.

Igen, teljes mértékben kihatnak felnőtt korában is az emberre a gyerekkori traumák, ezt maguk a pszichológusok is mondják. De ezt mondani sem kell, nem kell ehhez agyturkásznak lenni. Amúgy is visszahúzódó típus voltam, kisebbrendűségi érzéssel, barátaim nemigen, a csúfolkodások csak rátettek egy nagy lapáttal. Csak felnőtt, huszonéves koromban nyíltam ki. De még ma is van bennem némi paranoia, önértékelési zavarok.

Sokan azt mondják, hogy a Sors, vagy az Isten, ki miben hisz, visszaadja amit ad az ember másnak: jót a jónak, rosszat a rossznak. Nem hiszek benne, mert igazság az életben nemigen van, nem erről szól, de úgy legyen... Nekem az is elégtétel volt, hogy az egyik engem utáló / ezt hangosan ki is mondta, hátha meghallom / és csúfoló volt osztálytársam a lábát törte. Szép tud lenni a káröröm is néha...

2019. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Drazicc ***** válasza:
17%
Nagyon nem értem, hogy az itteni önsajnáltatók miért nem tettek bármit is. Nem lehet felemelni egy széket és a szekáló fejéhez vágni? Garantálom, hogy többet nem próbálkoznak be. Persze ügy lesz belőle de legalább akkor kiderül, hogy mi is történik az osztályban.
2019. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Miss Endzsi ***** válasza:
Én visszaütöttem, de a fiú háromszorosát adta vissza mindig. Senki le se szarta, hogy ver, szexuálisan aláz bárki előtt.
2019. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Drazicc ***** válasza:
0%
de akkor lelökhetted volna a lépcsőn hátulról amikor nem számít rá, vagy sok ilyet ki lehet találni.
2019. febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!