Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vajon miért nem kedvelnek...

Vajon miért nem kedvelnek engem az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy látom a külvilágot, hogy még a legaljasabb gyilkost is sokan szeretik és sok barátja van. Engem valahogy mégis elég gyakran elkerülnek az emberek, sok ember pár találkozás után egyszerűen ignorálni kezd engem.

Jó megjelenésű fiatal nő vagyok. Diplomás vagyok, kimagaslóan jól élek, boldog párkapcsolatban. Igazából magas keresete a páromnak van, de együtt építettük fel a karrierjét (részemről is sok áldozattal), amit gyakran a szememre vetnek.

A páromat többen kedvelik, ő a társaságban hallgatással és bólogatással adja el magát, nem igazán mutatja meg az egyéniségét. Én is próbálkoztam ezzel, de én nem voltam ezzel sem sikeres. Rengeteg hobbim van, nem hiszem, hogy unalmas lennék (évi sokszor utazom, túrázó-természetjáró vagyok, hobbifotós, sportolunk is a párommal szabadidőnkben...stb.), de ezek sem érdekelnek senkit, ha elkezdek beszélni valamelyikről.

Általában a társaságban úgy érzem, én nem nagyon számítok, mindig másokat kell hagynom beszélni, rólam kevesen érdeklődnek. Családtól leggyakrabban úgy jövünk el, hogy 5 mondatot nem engedtek végigmondani vagy nem figyeltek rám. Emiatt már észrevettem magamon, hogy rászoktam a hadarásra, kiabálva beszélésre, és borzasztóan zavart is vagyok nem annyira ismert emberek között. Gyakran elhadarok egy fél történetet, majd látom a furcsálló tekinteteket, de kérdezni nem szoktak.

Nemrég költöztünk új helyre, rengeteg a velünk egykorú pár, de nekünk senkivel nem sikerült összebarátkozni, pedig sokszor próbáltuk. Ha a párom áthívott valakiket, ők átjöttek, de többet nem kerestek minket. A férfiak csak az ő társaságát keresték, gyakran a nőket szándékosan kihagyták a programokból, ami eléggé zavar. Több szomszéd nővel is beszélgetni próbáltam, de nem igazán voltak vevők barátkozni, majd láttam, hogy mással meg összebarátkoztak...

A régi barátnőim folyton csak panaszkodni vagy nagyzolni keresnek meg engem. Többen, mintha rivalizálni akarnának, ami miatt már inkább nem is keresem őket. A legtöbbjük csak akkor hajlandó találkozni velem, ha én házhoz megyek hozzájuk, ők két métert nem tesznek értem, én meg elég ritkán megyek.

Könyveket, cikkeket olvastam arról, hogy kellene barátkoznom, de mintha nem menne. Többen 1-2 beszélgetés után egyszerűen ignorálnak engem, akár bunkó módon is (pl elvonul a társaságból, ha én is megjelenek). Bár elég magas életszínvonalon élünk, soha nem nagyzoltam vele, sőt még titkolózom is néha, de ez sem segít, így is kapjuk a beszólásokat, amiért jól élünk. Szeretem a férfi társaságot, mert velük engem jobban érdeklő témákról tudok beszélgetni (pl autók, karrier), de ők folyton kihagynak mindenből, kb észre sem vesznek.

A sok csalódás miatt már ismerkedni sem merek, és kezdek alapból haragos, távolságtartó és fellengzős stílusú lenni, aki mindenkiben a rosszat keresi. Nem akarok ilyen lenni, de mikor úgy érzem, lenéznek, kihasználnak és nem számítok embereknek, akkor már nem tudok bízni abban, hogy majd valaki őszintén rendes barátom lesz és őszintén kedvelni tud engem.


A kérdés egyben kérés is lenne, hogy aki időt és energiát áldozna rám, elbeszélgetve velem, adna tippeket, mi az ellenszenves bennem, min kellene változtatnom, hogy jobban kedveljenek? Hogy legyek én is olyan, aki el tudja adni magát ismerkedéskor és hogy tudjak barátokat szerezni? Másoknak - érdekes módon számomra gyakran ellenszenves embereknek - ez olyan könnyen megy.


2019. dec. 29. 20:53
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Azért nem merek határozottabb kiállással barátkozni, mert pont amiatt vannak bennem kételyek, hogy nem-e vagyok túl sok. Nem-e beszélek túl sokat csak magamról (bár én nem így látom, de más lehet másképp látja), nem-e dicsekszem, nem-e szólok be néha ezt-azt (párom szerint hajlamos vagyok rá, de idegenben igyekszem visszafogni magam). Amíg nem tudom, hogy milyen irányba kellene mozdulnom, inkább csak visszavenni merek magamból.


Még egy történet jutott eszembe "csalódósként". Egy szomszéd srác többször beszélgetett a párommal, jóban lettek. A párom át akarta hívni őket magunkhoz, meg is beszélték, hogy majd összeülünk egyszer. A srácnak a barátnője azonban az elejétől fogva furcsán viselkedett, többször ha összetalálkoztunk, csak elfordította a fejét és úgy tett, mintha nem látna, elég egyértelmű helyzetekben is. Én kértem a páromat már a harmadik ilyen nem köszönés után, hogy inkább ne hívja át őket. Volt a párom náluk a lakásukban, a lány akkor is bunkón viselkedett. Pedig nem ismert minket, maximum pletykákat hallott.


Mivel elég sok szomszéd van azok közt, akikkel rosszul jártam, már arra gondoltam, nem-e rossz hírünk ment valaki által. De ez nem magyarázza a régi történeteket.


Például jó tíz éve kollégiumba költöztem. A szobatársamnál kb mindent megtettem, hogy jóban legyünk, ő mégis csak beszólogatott (nem tetszett neki, hogy én kapósabb voltam a srácoknál, plusz hangyányival gazdagabb családból jöttem), a végén pedig már annyira rosszul éreztem magam tőle, hogy inkább kiköltöztem. Én hívtam őt fagyizni, szórakozni, bemutattam a barátnőimet, de neki bármi dolga volt, ő mindenből kihagyott, ő nem hívott sehova.

Volt egy régi egyetemi szaktársam, akivel az első egy hónapban jóban lettem, sülve-főve velem akart lenni. Aztán egy hónap után elkezdett másokkal barátkozni, akkor már engem lerázott, két hónap után pedig kiíratkozott az egyetemről, én nem is tudtam róla. Pár hónappal később összefutottunk egy üzletben, akkor már köszönni sem volt hajlandó. Azóta sem tudom, mit tettem...

2019. dec. 29. 22:10
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem adod önmagad, megérzi a másik azt, hogy visszafogod magad. Simán tűnhetsz közömbösnek is, vagy ridegnek. Ennyi, próbálj önmagad lenni és ne elemzed túl ennyire az élethelyzeteket.


A régi ismeretségeken meg nem érdemes már rágódni, nem voltatok jók egymáshoz, nem rajtad (nemcsak rajtad) múlott.

2019. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Legyél önmagad (persze a jó önmagad), ha visszafogod magad, nem azok fognak kedvelni, akik magad miatt kedvelnének. Hanem azok, akiknek a visszafogott éned tetszik.
2019. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Ha önmagamat adom, akkor azzal az a gond, hogy elég gyakran cinikus, beszólogatós és nem ritkán fellengzős vagyok. Nem is a velem szemben állóval, hanem inkább jelen nem lévő emberekkel szemben.

Kicsi korom óta jobb voltam valamiben, mint a többiek, az iskolában a tanulmányi eredményeimmel és a tanárok által dicsért képességeimmel tűntem ki, később a kisebb-nagyobb sikereimmel. Most is tudom, hogy sokkal jobb az életem, mint az átlag korombeli magyar nőnek. Ezért hálás vagyok a sorsnak, de aki abban nő fel, hogy mindig az erősödik benne, hogy ő jobb valamiben, mint mások, az sajnos fennhéjázó lesz, mint én. Ezt pedig vissza kell fognom társaságban. Nem mondhatom azt senkinek, hogy a sógornő jelölt azért nem bír, mert szebb vagyok nála. :D Vagy hogy zavarja az após jelöltet, hogy én képzett vagyok, ő meg nem, és ezért folyton vitát akar velem kezdeni mindenben. Ezek nagyképű kijelentések, amiket máshol nem mondhatok ki, pedig jó eséllyel igazak. Egy óriási gyengém van a sok kisebb között: hogy úgy érzem, nem vagyok a legtöbb ember számára szerethető. Ezt rokonok és sok ismerős éreztette már velem, és ez nyomja rá a bélyegét az összes kapcsolatomra. Pláne, ha még egyesek le is ráznak engem egy-két találkozás után. Akkor főleg azt érzi az ember, hogy valami nagyon nem stimmelhet vele, ha így taszítja az embereket.

2019. dec. 29. 22:56
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Te egyébként szereted az embereket? Őszintén érdekel a mondandójuk? Érdekelnek a hülyeségeik? Tudsz együtt röhögni velük az elcseszett dolgaikon? Meg a sajátjaidon? Szívesen segítesz nekik, ha bajban vannak? Tudsz nyitni feléjük vagy csak görcsölsz azon, hogy hogyan kedveltesd meg magad?
2019. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

> Tudsz együtt röhögni velük az elcseszett dolgaikon? Meg a sajátjaidon?

Ez tudod, ilyen sírva röhögős, egymást vigasztalós módon.

2019. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a leírás alapján normálisnak tűnsz, nem az jött le, hogy ellenszenves lenne a stílusod vagy fellengzős vagy ilyesmi.

Szerintem is talán a külsőddel lehet gond, vagy még az jutott eszembe, hogy talán régebben nem a megfelelő társaságban voltál, akik nem hagytak szóhoz jutni, stb. És mint írtad is, emiatt rászoktál arra, hogy hangosan beszélsz, vagy elhadarod a sztorid és emiatt fura pillantásokat kapsz a hallgatóságtól. Lehet, akikkel most vagy körülvéve, értékelnék a régebbi "énedet" is, és tőlük már azért kapsz annyi ellenszenvet, mert nem szimpatikus nekik az, akivé váltál (azaz az ordibálva beszélő, hadaró, fura ember).

Meg mondjuk valaki írta, hogy túl részletesen írsz, ezt nekem is szokták mondani, amikor pár havonta egyszer kb. kiírok egy kérdést. Szóval lehet, vannak, akiknek ez is visszatetsző, mondjuk én személy szerint szeretek hosszabban és részletekbe menően írni, illetve sztorikat mesélni, mert ha tömörebben fogalmazom meg a mondanivalómat, képesek az emberek szándékosan kiforgatni a szavaimat (ezen az oldalon ez hatványozottan igaz...), vagy megkérdezik azokat a dolgokat, amiket direkt azért hagytam ki a sztorimból, hogy ne csak olyan válaszokat kapjak, hogy "há ez g*cihosszú, ezt én nem olvasom el".

2019. dec. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Speciel röhögni ezeken én is tudok.

Segíteni viszont csak annak segítek, aki egyrészt megérdemli (magyarán közelebbi ismerős), másrészt aki rá van szorulva (pl rokonok szoktak minden piszlicsáré dologgal kéregetni, amit valójában maguk is meg tudnak oldani, azt nem szeretem). Szóval túl segítőkész nem vagyok.

Szeretni nem kimondottan szeretem az embereket, valójában jól elvagyok magam is. Csak néha érzem azt, hogy míg más korombeli aktív társasági életet él, addig nekem van 2-3 barátnőm, akik még talán az esküvőjükre sem hívnak meg, annyira távoliak, és a kisujjukat nem mozdítanák értem. Új barátokat meg valamiért évek óta nem bírok szerezni, és a kérdésemben erre akartam a hangsúlyt fektetni.

Hogy érdekel-e a mondandójuk, nemm függ össze azzal, hogy szeretem-e az embereket. Végighallgatok mindenkit és érdeklődöm mindenki felől, akivel lehet közös témám. Általában sok mindenről tudok beszélgetni. Viszont van egy olyan rossz beidegződésem, hogy már alapból mindenkiben keresem a rosszat. De ez pár mondat után nem fog kiderülni rólam, mivel nem hangoztatom. Márpedig sok ember már pár mondat után nem keres többet, esetleg van aki nem is köszön utána vagy kerüli az összetalálkozást.

2019. dec. 29. 23:57
 19/25 A kérdező kommentje:

"Szerintem is talán a külsőddel lehet gond"


Nem akarok képeket küldeni, de biztosra mondom, hogy nem a külső a gond, legalábbis biztos, hogy nem rossz értelemben. Egy átlagos magasságú, arányos testalkatú, természetes színű, hosszú hajú, normális arcú fehér nő vagyok, semmi extra, semmi furcsa. Nem sminkelem agyon magam, jól öltözködöm, de nem kihívóan, semmi különleges nincs rajtam. A hangom is rendben van, onnan is tudom, mert a testvérem hangja összetéveszthető az enyémmel, és az övé is teljesen normális. :) És őt sokan kedvelik, pedig neki meg egy csomó furcsasága van.


Igen, az, hogy régen otthon sem hallgattak meg általában (anyám rendszeresen mondta, hogy nem kiváncsi a hülyeségeimre), aztán viszonylag korán megismertem a párom családját, ott a mai napig nem sikerült kivívnom az alap tiszteletet sem. Nem tudok egy 3 mondatos kis eszmefuttatást végmondani náluk, és ez miatt folyton megalázva érzem magam. Aztán ott vannak a párom haverjai, akik nem is kíváncsiak rám. Múltkor összefutott a régi legjobb haverjával, akivel hónapok óta nem beszélt, de a srác annyit nem kérdezett rólam, hogy élek-e még. Pedig 10 éve ismer. De az én régi barátnőim sem jobbak. Nem érzem azt, hogy érdekelném a környezetem vagy értékelnének engem (még engem érintő dolgokban sem kérdeznek meg sokszor, vagy ha pl én értek egy területhez, akkor sem érdekli őket a véleményem). És emiatt lehet ellenszenves viselkedést vettem fel az évek alatt. Mivel úgy indítok egy ismeretlennel, hogy úgysem számít, max elbeszélgetek vele, hazamegyek, és többet nem fogok vele találkozni, mert úgysem érdeklem őt. Úgy állok hozzá, hogy az illetőnek semmiről nem mesélhetek, nehogy féltékeny legyen valamire, vagy nehogy nagyzolósnak tűnjek. Hogy nehogy azt gondolja, hogy sokat beszélek, miközben megszólalnom is nehéz, mert félek, hogy nem tudom végigmondani, amit akarok.

2019. dec. 30. 00:13
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyeltalán nem tűnsz ellenszenvesnek a kérdésed és az eddigi válaszokra adott reakcióid alapján, szóval nem igazán tudok ez alapján tippeket adni.

Viszont én mostanában kezdtem rájönni, hogy eddig mi volt a baj, miért nem ment a barátkozás. (Bocsi, hogy így magamra terelem a szót, de lehet, hogy segít)

Már évek óta nem ment a barátkozás, de mindig azt hallottam a családtól, hogy a többiek a hülyék, nem velem van a baj, és ezt el is hittem egy ideig. (Mentségemre szóljon, ez régebben volt, még általános iskolás voltam) De aztan elkezdtem megfigyelni, hogy mások hogyan beszélgetnek, főleg, ha új embereket ismernek meg. Ezen sokat segített, hogy van egy instagram oldalam, ahol viszonylag sokan írnak - bár nem barátkozás céljából - mégis nagyon sok emberrel beszéltem már legalább pár mondatot, és nekem ott tűnt fel, hogy mi a baj: nagyon egyoldalú a kommunikáció és sokszor érdektelennek tűnök a rövid válaszaim miatt. Azóta próbáltam ezen változtatni, és volt, aki megjegyezte, hogy mennyit változtam, és mennyivel beszédesebb lettem.

Szóval ez alapján, próbáld meg átgondolni a másik szemszögéből a dolgokat, hogy mik azok, amik számára lehet nem szimpatikusak. Túl sokat beszélsz, egy egyszerű kérdésre is hosszan válaszolsz? Vagy pont ellenkezőleg, letudsz minden kérdést egy-két szóval? Túl sokat kérdezel vagy túl keveset? Nagyon távolságtartó vagy? Vagy mindenkivel úgy viselkedsz már az első pillanattól kezdve, mintha régi barátok lennétek?

Jó, ezek a kérdések, mindig a két végletet mutatják, de érdemes lehet átgondolni, és összehasonlítani magad pl. a pároddal. Mi az amit ő máshogy csinál, ha megismerkedik valakivel?

Ha ezek alapján sincs változás, lehet csak rossz emberekkel ismerkedsz, mert nem csak benned lehet hiba :)

2019. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!