Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vajon miért nem kedvelnek...

Vajon miért nem kedvelnek engem az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy látom a külvilágot, hogy még a legaljasabb gyilkost is sokan szeretik és sok barátja van. Engem valahogy mégis elég gyakran elkerülnek az emberek, sok ember pár találkozás után egyszerűen ignorálni kezd engem.

Jó megjelenésű fiatal nő vagyok. Diplomás vagyok, kimagaslóan jól élek, boldog párkapcsolatban. Igazából magas keresete a páromnak van, de együtt építettük fel a karrierjét (részemről is sok áldozattal), amit gyakran a szememre vetnek.

A páromat többen kedvelik, ő a társaságban hallgatással és bólogatással adja el magát, nem igazán mutatja meg az egyéniségét. Én is próbálkoztam ezzel, de én nem voltam ezzel sem sikeres. Rengeteg hobbim van, nem hiszem, hogy unalmas lennék (évi sokszor utazom, túrázó-természetjáró vagyok, hobbifotós, sportolunk is a párommal szabadidőnkben...stb.), de ezek sem érdekelnek senkit, ha elkezdek beszélni valamelyikről.

Általában a társaságban úgy érzem, én nem nagyon számítok, mindig másokat kell hagynom beszélni, rólam kevesen érdeklődnek. Családtól leggyakrabban úgy jövünk el, hogy 5 mondatot nem engedtek végigmondani vagy nem figyeltek rám. Emiatt már észrevettem magamon, hogy rászoktam a hadarásra, kiabálva beszélésre, és borzasztóan zavart is vagyok nem annyira ismert emberek között. Gyakran elhadarok egy fél történetet, majd látom a furcsálló tekinteteket, de kérdezni nem szoktak.

Nemrég költöztünk új helyre, rengeteg a velünk egykorú pár, de nekünk senkivel nem sikerült összebarátkozni, pedig sokszor próbáltuk. Ha a párom áthívott valakiket, ők átjöttek, de többet nem kerestek minket. A férfiak csak az ő társaságát keresték, gyakran a nőket szándékosan kihagyták a programokból, ami eléggé zavar. Több szomszéd nővel is beszélgetni próbáltam, de nem igazán voltak vevők barátkozni, majd láttam, hogy mással meg összebarátkoztak...

A régi barátnőim folyton csak panaszkodni vagy nagyzolni keresnek meg engem. Többen, mintha rivalizálni akarnának, ami miatt már inkább nem is keresem őket. A legtöbbjük csak akkor hajlandó találkozni velem, ha én házhoz megyek hozzájuk, ők két métert nem tesznek értem, én meg elég ritkán megyek.

Könyveket, cikkeket olvastam arról, hogy kellene barátkoznom, de mintha nem menne. Többen 1-2 beszélgetés után egyszerűen ignorálnak engem, akár bunkó módon is (pl elvonul a társaságból, ha én is megjelenek). Bár elég magas életszínvonalon élünk, soha nem nagyzoltam vele, sőt még titkolózom is néha, de ez sem segít, így is kapjuk a beszólásokat, amiért jól élünk. Szeretem a férfi társaságot, mert velük engem jobban érdeklő témákról tudok beszélgetni (pl autók, karrier), de ők folyton kihagynak mindenből, kb észre sem vesznek.

A sok csalódás miatt már ismerkedni sem merek, és kezdek alapból haragos, távolságtartó és fellengzős stílusú lenni, aki mindenkiben a rosszat keresi. Nem akarok ilyen lenni, de mikor úgy érzem, lenéznek, kihasználnak és nem számítok embereknek, akkor már nem tudok bízni abban, hogy majd valaki őszintén rendes barátom lesz és őszintén kedvelni tud engem.


A kérdés egyben kérés is lenne, hogy aki időt és energiát áldozna rám, elbeszélgetve velem, adna tippeket, mi az ellenszenves bennem, min kellene változtatnom, hogy jobban kedveljenek? Hogy legyek én is olyan, aki el tudja adni magát ismerkedéskor és hogy tudjak barátokat szerezni? Másoknak - érdekes módon számomra gyakran ellenszenves embereknek - ez olyan könnyen megy.


2019. dec. 29. 20:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egyáltalán nem ellenszenves a stílusod, de ettől még lehet, hogy élőben van benned valami fura, ez így nem jön át.

Viszont úgy tűnik, görcsösen akarsz barátkozni. Ez valahol érthető, hiszen a régi barátaid elkoptak, neked pedig szükséged lenne újakra, de ez 30-hoz közel már nem megy egyik napról a másikra. Az, hogy szomszéd nővel jól elbeszélgettél, nem jelenti azt, hogy innentől fogva barátnők vagytok. Könnyen lehet, hogy következő alkalommal sietett, rossz kedve volt, vagy egyszerűen nem volt olyan passzban, hogy beszélgessen. Nagyon-nagyon hosszú időnek kell eltelnie ahhoz, hogy bármikor kedve legyen hozzád. Türelem.

Én pár évvel idősebb vagyok nálad (34 éves), és nagyon-nagyon ismerős, amit itt írsz, annyi kivétellel, hogy mi átlagos színvonalon élünk. De ugyanezt átéltem, nekem is szétesett a baráti köröm, én is próbáltam görcsösen új barátokat találni, emiatt kerültek az emberek, és én ezzel a fellengzős távolságtartással kezdtem reagálni (elárulom, ezzel nem lehet menni semmire). Most úgy tűnik, rendben van a társasági életem, és nagyon sokat tanultam az elmúlt évek rossz tapasztalataiból.

Ha van kedved, írj nyugodtan privátot.

2019. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan így vagyok. Csak nekem van egy nővérem,aki ugyan olyan,mint én. Meg van egy 1,5 éves kapcsolatom. Kutyàim. Anyukàm. Aztàn ennyi :) Én màr nem is próbàlkozok haverkodni vagy esetleg baràtnőt szerezni,mert amint meg tudja valaki,hogy a pàrom tart el és jó módban élünk,akkor egyből furakszik. Ilyenek az emberek,ha valaki jobb,akkor azzal nem akarnak baràtkozni. Amúgy értelmesnek tűnsz,nem tudom így mi lehet a baj Veled. Ha van kedved írj és írkàlhatunk :D Budapesten lakok,24/nő.
2020. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
75%
Nagyon érdekes az írásod, mert mintha csak én írtam volna le a saját helyzetem, annyi a különbség, hogy én nem vagyok pénzes. Fogalmam sincs, mi lehet ez, nagyon sokáig zavart, de én ezt már elengedtem. Csak arra tudok gondolni, hogy nekem nincs megírva a nagy baráti kör és elfogadás az emberek részéről. 25 N
2020. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Ha gondolod, szívesen beszélgetek veled, és talán tükröt tudnánk tartani egymásnak, így számomra is kiderülne. Az utolsó voltam, 25 N
2020. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Nikolett6 válasza:

Szia! Teljesen megértelek, a hideg rázott, miközben olvastam a történeted és többször elgondolkoztam, hogy vajon ezt nem én írtam e csak elfelejtettem. Szinte a történetünk is ugyanaz a költözéssel kapcsolatban, férj munka hely, anyagi része is. Rengeteg közös van bennünk…

Ha van kedved vegyük fel a kapcsolatot :)

nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!