Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A pestiek tenyleg lenezik a...

A pestiek tenyleg lenezik a videkieket?

Figyelt kérdés
Ha egy budapesti ember joba van egy videkivel akkor csak az agyat akarja huzni vagy tenyleg lehetnek joban?
2020. jan. 19. 08:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
42%

Emberfüggő, létezik a fordítottja is, a legtöbb esetben szerintem inkább felnagyítják ezt a problémát. De való igaz, városi és falusi embereknek lehet annyira különböző a személyiségük, hogy vidéki eltéved Pesten, vagy túl nagy neki a nyüzsgés, míg a városi ember ha falun tartózkodik azt ingerszegénynek gondolhatja.

Én csak az ilyen suttyó mentalitást nézem le, de ez helytől független. Tény, hogy egy igényesebb komolyzenei koncerthez fővárosban jobban hozzájutsz, addig a vidéki falunapokon a nekem kevésbé színvonalas, többségében roma "zenészek" produkcióját vagy kénytelen elviselni. De van aki meg azt szereti. Azonban fővárosi utakon is egyre többször találkozni, amikor a BMW-ből vagy Merciből üvölt a "Bulibáró", amit leginkább az etnikum szokott művelni. Tehát bárhová begyűrűzhet a suttyóság, városba, vidékre egyaránt.

2020. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
15 éve költöztem Pestre, amikor felvettek az egyetemre. A csoporttársaim és a barátaim között volt vidéki és pesti is, soha nem éreztem semmi különbséget. Azonnal integrálódtunk, miközben rendszeresen jártunk haza vidékre is. Soha nem éreztem magam többnek, csak azért mert már Pesten élek. És tény, hogy Budapest egy nagy kohó, itt aztán mindenféle ember él.
2020. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Akik lenèzik a vidèkieket, azok közül sok vidèkről Budapestre költözött ember.
2023. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!