Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sértő, vagy illetlen lenne ha...

Sértő, vagy illetlen lenne ha megkérném a vendégeket akikről tudom hogy kintről jöttek, hogy mihelyt bejönnek mossanak kezet, és fertőtlenítsék is le?

Figyelt kérdés
Van nálunk szappan meg minden ami kell hozzá. Én vagyok a paranoiás?? Influenza járvány van ami szintén terjed és még itt van a koronavírus is... Minden betegség most rúgott ki a hámból, és azért ezt egy kicsit előnyösebb ha nem egy baktérium tanya a házam. Nem azért mert olyan fertőzőnek találnám akik eljönnek, csak mindenki kezén ott maradnak a baktériumok. Én is ezt megteszem, mert szerintem ez alap egy ilyen helyzetben és ezt fordítva is elvárom. Ez az vagy nem?? Ti meg szoktátok kérni őket, vagy nem??? (Sokszor átjönnek az idős szüleim és a pici unokatesóm is).

2020. márc. 13. 02:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván meghökkennének jó páran - eleinte, - aztán belátnák (legalább magukban), hogy nem hülyeség. Speciel, kihelyeznék a bejárattal szemben egy pofás, diszkrét, udvarias hangnemű táblácskát, amely arra sarkallná az embereket, hogy éljenek a lehetőséggel! Diszkréten figyeltetném a bejáratot az egyik emberemmel, aki a belépők elé sietne és invitálná őket egy kézmosásra. Hatásosabb lehet a dolog, ha egy "személyre szóló" törölközőt szorongatva tenné ezt, - mert innentől hihetőbb, hogy a személyes érdekeiket is szolgálja a gesztus. Sok plusz törölközőt kell beáldozni, - ha így döntesz, - de szerintem ez egy reális áldozat.
2020. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
Én egyébként is szóltam azoknak akik betoppantak és elkerülték a mosdókagylót. Anyukámat meg kellett rá tanítanom, sose erdekelte.
2020. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
88%
Ez alap lenne, koronától függetlenül is. (Persze azok, akik olyat írnak, hogy szó nélkül fujkálják a vendéget, azok se teljesen komplettek.)
2020. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Szerintem is ez a minimum, ha ilyen óriási járványok vannak.
2020. márc. 13. 14:34
 15/32 anonim ***** válasza:
51%

Nem sértő!

De remélem hogy nem fogják beengedni...

2020. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Kiteheted kívülre az ajtóra is táblán, komolyan. Legalább a szomszédok/arra járók is kapnak ötletet, ha ugyanezen vacillálnak. Jelen helyzetben szerintem senkit nem fog zavarni az a tábla, sőt, jó érzés hogy az ember legalább tud valamit tenni.
2020. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
24%
Igen, sértő.
2020. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
69%

17

Miért sértő? Te örülnél ha vki úgy menne be hozzad, hogy pl sz.arás után nem mosott kezet, boltban mindent megfogdosott? Utána nálad a kilincseket, széket, stb?

2020. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

# 11

Nem plusz törölközők kellenek, hanem papírtörlő.

2020. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a 20 mp-ig tartó szappanos kézmosás elegendő, nem kell még ezután fertőtlenítő is, mert amelyik ér valamit, az legalább 60% alkoholt tartalmaz, ami viszont nem tesz jót a bőrnek:


[link]

2020. márc. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!