Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kényszerítik rám, hogy...

Miért kényszerítik rám, hogy eldöntsem, hogy mit gondolok a világról és hogy milyen életet éljek? Miért kényszerítik rám, hogy szabad legyek?

Figyelt kérdés
Mélységesen felháborít, hogy köteleznek rá, hogy eldöntsem milyen vallásban higgyek, milyen nézeteket valljak, milyen életem legyen, hogy éljem az életem, milyen legyen az életmódom stb.! Nem akarok szabad lenni, a szabadság, egy undorító dolog. A szabadság miatt vannak háborúk, forradalmak és rengeteg borzalom! Talán az lenne a legjobb, ha az intelligens emberek, egy csoportban, mindenre és mindenkire kiterjedő totális hatalmat gyakorolnak és ez a csoport mondaná meg, hogy mi a jó és mi a nem jó, mert az emberek túl buták ahhoz, hogy eldöntsék, önmaguk, hogy mi a jó és mi a rossz. Nem akarom hogy legyen véleményszabadságom és azt sem, hogy én döntsem el mi a jó és mi a rossz. Én simán lennék egy ilyen rendszer fenntartója, akár a fegyveres erő, akár valamilyen tanács tagjaként, akár valaki másként, aki segíti ezt az elvet megvalósítani teljes mértékben a gyakorlatban is. Talán az lenne a legjobb, ha mindenek élén egy teljhatalmú, totális, újonnan kinevezett, zseni császár vagy vezér állna és ezek a magas intelligenciájú emberek befolyásolnának mindenkit és a legtöbb hatalom azonban az ő kezükben központosulna. Én teljesen mértékben hagynám, hogy ők befolyásoljanak és megmondják hogy éljem az életem. Minden embert totálisan megfigyelnének és korlátoznának, ezáltal nem követne el senki hibát, nem lennének háborúk, nem lennének rossz dolgok.

2021. febr. 4. 19:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
61%

20

Lehet, hogy trollkodik, de a kérdés, idea elég jó.

2021. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem trollkodon teljesen komolyan gondolom. Utálom a globalizmust, mert nem egy adott embercsoportra koncentrál.
2021. febr. 5. 14:49
 23/26 A kérdező kommentje:
A háborúk és minden más szörnyűség, az egyéniségek miatt van. Meg kell szüntetni az egyéniséget.
2021. febr. 5. 14:50
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én kicsit máshogy látom. Nem a szabadság elvével van a baj, hanem azzal, hogy egy egocentrikus társadalomban élünk, ahol mindenkit öncélú érdekek vezérelnek. Ez pedig a társadalmunk jelenlegi "tudatlan" állapotának köszönhető.

Míg te azzal próbálnál egy "tökéletes" társadalmat teremteni, hogy bekorlátozod az egyéneket (ami agressziót szülne, mint ahogy eddig is), sokkal több értelme lenne az emberek gondolkodásmódján változtatni.

Ez a fejlődési folyamat magától is zajlik, csak nagyon lassan. Ha belegondolsz, hány ezer évig élt úgy az emberiség, hogy ítélkeztek mások felett, sokszor igazságtalanul és öncélúan (pl. boszorkány égetés). Manapság már egyre több mindenben arra törekszünk, hogy ne szülessenek ilyen döntések.

Az emberek nincsenek tisztában saját magukkal, de mégis aki nem az ő elveiket követi, afelett már ítélkeznek. Ha valami nem tetszik nekik, az már rossz. Ilyen az egónk. A saját magunk képére akarjuk formálni a vilagot. És ezt teszi mindenki.

Én egy hétköznapi példával tudnék szolgálni, a jelenlegi munkahelyemmel, ami tulajdonképpen egy közösségnek számít. Viszonylag modern gondolkodásúak, minden egyénből a legjobbat akarják kihozni. Támogatnak az egyéni fejlődésben, amiben mint egyén, neked is van beleszólásod, közös döntések születnek. Nyílt lapokkal játszunk. A cég célja, hogy az egyén elégedett legyen (a társadalomban is ez kéne lennie a fő célnak), mert akkor motivált. Ha motivált, akkor pedig jobban teljesít.

A hangsúly pedig a tudatosságon van. Tisztában vagyunk a saját képességeinkkel, tudjuk, hogy miben érdemes fejlődnünk, tisztában vagyunk a hibákkal, és nem lebaszást kapunk, ha valamit elrontunk, hanem segítenek abban, hogy hogyan javítsunk.

Ezen a rendszeren nálunk folyamatosan dolgoznak, és egyre jobban működik. Úgy szerveznek mindent, hogy mindenkinek megvan a maga szerepe, a stresszt próbálják levenni a válladról, mert nem várnak el olyat tőled, amire nem vagy képes.

És ha ezt kívülről megnézed, egy teljesen jól felépített, működő közösségi rendszer.


Nagyon sok munkahely olyan, ahol az egyént elnyomják, nincsenek megfelelően kiosztva a szerepek, irreális elvárásokat támasztanak, csak a főnök szava a döntő, aki leszarja az alkalmazottait (mert neki csak a bevétel a fontos), akikben meg folyamatosan gyűlik a feszültség, és már a hátuk középére kívánják az egészet. Ez egy negatív közeg. És persze csodálkozik a vezetőség, hogy nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretnék :)


Ha a két közeget összehasonlítod, akkor egyből látható, hogy a vezető öncélúsága és a mások érdekeinek a figyelmen kívül hagyása a fő probléma.


A mai társadalmunk pedig hasonlóan működik, mint egy rossz munkahelyi közösség, bár annál azért sokkal összetettebb. Az emberek motiválatlanok, nincsenek tisztában a lehetőségeikkel, amin az oktatás sem segít sokat. Az alapvető, másokhoz való hozzáálást még otthon sem tudod megtanulni, mert rossz esetben már a szüleid is elnyomnak. Megtanulsz dicséret és büntetés alapján élni, ha úgy csinálod, ahogy mások elvárják, jó vagy, ha rosszul csinálod, szar vagy. De hol a megértés, elfogadás, segítség?

Egymást kellene segítenie az embereknek, nem pedig elnyomni a másikat.


De hát ilyen világban élünk...

2021. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
A szabadság gondolatával van szerintem a probléma. Szabadság nincs, nem is volt és nem is lesz, már az ősembernél is volt egy családfő/hordavezér, aki teljhatalommal bírt a többiek felett, nincs ez máshogy az állatvilágban sem. Az emberek, pedig sokkal jobban szeretik, ha fogja valaki a kezüket, kíséri őket és nincsenek magukra hagyva, mind a gazdaságban, mind a társadalomban.
2021. febr. 9. 17:45
 26/26 anonim ***** válasza:

Igen, de alapvetően azért korlátozza a közösség az egyént, mert az a közösségnek jó. Olyan szabályokat fektettek le, ami mindenki közös életét támogatja. Az, hogy ez eldurvult, vagy olyanná alakult, ami az egyénre nézve rossz, az már inkább egy öncélú vezető hibája. Olyan formában szabadság amúgy sem létezik, hogy azt csinálsz, amit akarsz, mert egyéb tényezők is befolyásolnak, nem csak az emberek. Élhetsz te szabadon a vadonban, de vszeg nem sokáig húzod ki, mert egyedül vagy.

Úgyhogy a társadalom az egy pozitív dolog, és az is, hogy vannak vezetők. Csak az nem mindegy, hogy miben és hogyan korlátoznak, milyen lehetőséged van saját magad megélni.

2021. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!