Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is kiábrándult a Facebookból?

Más is kiábrándult a Facebookból?

Figyelt kérdés

10 évvel ezelőtt imádtam, hogy láthatom, melyik ismerősömmel mi történik, hogy megy az élete és csak őket láttam a közös falon és örömmel olvastam a kiírásaikat, néztem a képeiket, videóikat.


Most mindenféle oldal kiírásait látom és, mindegy, mi a tartalom, az emberek veszekednek a kommentszekcióban. (Még egy időjárás jelentés alatt is összekapnak a nyárimádók és a télimádók, pedig az időjárás nem az akaratunk szerint működik).


Az ismerőseim is alig osztanak meg magukról valamit, inkább csak cikkeket meg idézeteket.


Ki kellett követnem néhány ismerőst, mert notóriusan negatív dolgokat osztottak meg sokszor úgy, hogy utána se néztek annak, hogy mi a tartalom háttértörténete és elegem volt, hogy mindig negatívvá teszik a közös oldalt.


Én is már ott tartok, hogy a tényleg fontos dolgokat osztom meg az életemből, mert már elment a kedvem attól, hogy gyakrabban megosszak tartalmat, látva, hogy senki más se teszi már.


Más is érzi úgy, hogy már nem annyira szereti a Facebookot úgy, mint mondjuk 10 éve?


2021. máj. 23. 21:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Én kb 8 éve töröltem. Nagyon felidegsített. Vírosos lett és mindenkinek küldözgetett magától üzeneteket, meg a falamon is megjelent egy poszt csak úgy.(modjuk az lehet nem az fb hibája volt hanem a gépé...nem tudom)
2021. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
En is befejeztem a face dolgot mert unalmas es nem erdekel mar ez a kep felrakasos dolog sem.Tele van buta cikkekkel es hasztalan informaciokkal
2021. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából 6 éve nem léptem be, nem tudom, milyen lehet most.
2021. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%
Majd ha végetér ez a kovidos dolog , majd akko újra nagyobb igény lesz az emberi kapcsolatokra, és akkor sokat talizhattok már majd személyesen, ezek mégjobban fel fognak értékelődni. Asszem. Szóval szerintem majd talizzatok sokat személyesen, majd, ha odajuttok, mert az menő. És akkor nem fog érdekelni,nem lesz baj, hogy ki mit oszt meg,hiszen látod őket élőben, és ami nagyon menő.
2021. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A face algoritmusával van a gond.

Én ismerősöket szinte már nem is látok, csak a követett oldalakat. Több percnyi görgetés kell ahhoz, hogy emberi posztot lássak... ha egyáltalán.

2021. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Én nem használom a Fb-oz, se instát, se semmi ilyet. A modern társadalom szennyei, a digitális fekete lyukak. Köszi, nem kérek belőle... Az életet élni kell, offline, és nem online... Ehhez tartom magam.

A kérdésre a válasz: fogjuk rá

2021. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Amióta bevezették azt a baromságot, hogy fizetett promócióval mindenhova oda b*szható egy oldal reklámja, aztán még olyanoknál is megjelenik, akik nem is követték be, az a halálom. Ki a f*szt érdekel 5 féle Elton John-os oldal, meg Mick Jagger-es meg a tököm tudja milyen baromságok, amiket egyfolytába az ember pofájába tol ez a szar a hírfolyamon, holott nem is követte be az illető ezeket soha.
2021. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően szeretem a Facebookot. Kialakult a "hogyan használom" dolog nálam.


A nagy beszélgetéseket élőben, vagy telefonon folytatom, FB-n inkább csak hülyeségeket küldünk, vagy megbeszéljük a találkozókat.


Az ismerősöket nem követem, egyet se. Akit akarok megnézek külön.


Cserébe követek számomra érdekes dolgokat, élővilág, termézetjárás, túrázás, ilyeneket. Illetve egyéb hobbi, sport oldalakat.


Egyik oldalról tény, hogy a nagy bőségben elveszik az információ. Azt utálom amikor látok valami posztot, de közben befrissít az oldal és volt-nincs, mert már 100 új hír van a hírfolyamban.


Másrészt sok szép dolgot, érdekességet is látok.

Ötleteket merre mehetnék túrázni, stb.


Mondjuk egy időben megritkítottam ezeket a csopotokat. Főleg amikor elindult a "ne menj ki az erdőbe miattad leszünk Olaszország" agymenés. Meg mindenkit anyáztak azért mert természetjárós csoportban kitette, hogy éppen merre járt és ő terjeszti a Covidot...

2021. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy néha kettősségek vannak bennem.


Egyrészt ez a "minek osszam meg" úgysem nézi senki. És nem a lájkok száma érdekel, hanem hogy tényleg posztolok valamit aztán 1 perc múlva eltűnik az 1500 másik között.


Másrészt viszont...néha érdekes dolgokat szül.


Például voltam egy teljesítménytúrán, lefotóztam egy növényt, megakadt rajta a szemem. Erre egy másik túrázó is kitette a posztom alá a képet, hogy ő is ugyanazt lefotózta.


Vagy a saját oldalamon is kiteszek valamit. Azt látom senki nem lájkolta, max az anyám. Aztán amikor "élőben" beszélek másokkal, akkor megemlítik, hogy milyen látták, olvasták, jó képek, szép helyen jártam, stb. Szóval a lájkok számától függetlenül megnézték.

2021. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha legalabb kitenne mindent normalisan, időrendben, nem osszevissza

Hiaba megyek arra, alig van poszt embertol, kesobb megjelenik

Meg csomo hirdetés

2021. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!