Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is kiábrándult a Facebookból?

Más is kiábrándult a Facebookból?

Figyelt kérdés

10 évvel ezelőtt imádtam, hogy láthatom, melyik ismerősömmel mi történik, hogy megy az élete és csak őket láttam a közös falon és örömmel olvastam a kiírásaikat, néztem a képeiket, videóikat.


Most mindenféle oldal kiírásait látom és, mindegy, mi a tartalom, az emberek veszekednek a kommentszekcióban. (Még egy időjárás jelentés alatt is összekapnak a nyárimádók és a télimádók, pedig az időjárás nem az akaratunk szerint működik).


Az ismerőseim is alig osztanak meg magukról valamit, inkább csak cikkeket meg idézeteket.


Ki kellett követnem néhány ismerőst, mert notóriusan negatív dolgokat osztottak meg sokszor úgy, hogy utána se néztek annak, hogy mi a tartalom háttértörténete és elegem volt, hogy mindig negatívvá teszik a közös oldalt.


Én is már ott tartok, hogy a tényleg fontos dolgokat osztom meg az életemből, mert már elment a kedvem attól, hogy gyakrabban megosszak tartalmat, látva, hogy senki más se teszi már.


Más is érzi úgy, hogy már nem annyira szereti a Facebookot úgy, mint mondjuk 10 éve?


2021. máj. 23. 21:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szerettem a Facebook-ot, de az utóbbi időben még inkább erősödött bennem ez az érzés.

Csak a legközelebbi családtagokat/ barátokat/ ismerősöket követem, valamint pár zenészt, sportolót, pár kirándulással kapcsolatos oldalt. Viszont a hírfolyam úgy katasztrófa, ahogy van, a FB algoritmusa miatt. Az ismerősök tartalma teljesen hátul, kuszán jelenik meg, van olyan is, hogy 4x dobja fel valakiét, míg másét egyszer sem. Csordultig van minden reklámmal, irreleváns ajánlásokkal/tartalommal, arról nem is beszélve, hogy teljesen átláthatatlan az egész.

A lehető legkevesebbet használom, de néha még így is muszáj (egyetemi csoportok, diákmunka).

2021. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Semki értelme nincs, hogy magánszemélyek egymás h*eségeit nézzék, azonban a céges vonalnak van értelme.
2021. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
En nem az ismeroseimet kovetem, hanem tematikus oldalakat, ami mindig ugyanolyan erdekes, es ha nem lenne, leszedem a kovetest.
2021. máj. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%

Egy valamit nem értek: ha itt mindenki bírálja a FB-ot, akkor miért van mégis szinte mindenki fenn rajta?

Nem úgy helyes, hogy ha valamivel nem értünk egyet, akkor nem használjuk?

Én nem szeretem, és így nem is használom.


Kissé """érdekes""" az a hozzáállás, hogy valaki nincs megelégedve vele, bírálja, mégis használja...

2021. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
4, ha a rokonok külföldön élnek, sajnos nem megoldható, hogy lássam őket minden nap, hiába olyan menő. :)
2021. máj. 24. 10:48
 16/22 anonim ***** válasza:

rokonokkal való kapcsolattartáshoz van más program is.

Viszont nekem tök jó, hogy van egy csomó elérhetőségem így, ha van valami. Segíteni vagy kérni.

pl volt, hogy így vissza tudtam adni egy telefont,mert láttam, hogy volt osztálytársam anyjáé

2021. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Régóta terveztem, hogy 12 év után törlöm magam és egy hónapja szakítottam is vele

Sok hasznos időt pazaroltam rá és sokszor kaptam magam azon, hogy azon idegeskedem, amit ott láttam vagy olvastam

Annyira nem is hiányzik, azt hittem nehezebb lesz megválni tőle

Reggel nem az az első, hogy felnézzek megnézni, hogy mi történt, amíg én aludtam, többet mozgok, ….

A videókat, amiket néztem, azt YouTube- on is meg tudom nézni

A marketplace viszont hiányzik

2021. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Jelen!


2018-ig használtam, azóta a facebook egyetlen "fejlesztését" sem.

Nincs az a pénz, hogy újból regisztráljak.

2021. máj. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%

Volt olyan a baráti körünkből, aki nem volt hajlandó regisztrálni. Meg is szakadt a kapcsolat.

Na nem a facebook-ellenesség miatt, hanem mert mikor *mindenki* a messengert meg az egyéb face-es appokat használja a mindennapokban, akkor nem fog egy ikszedik appra áttérni egy ember kedvéért. Persze, néhanapján mailezgetünk egyet, de azért az más jellegű kapcsolattartás.

2021. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az ismerőseim is alig osztanak meg magukról valamit"


Lehet, hogy mostanában a lezárások alatt nem nagyon volt sok kalandjuk; valamint, azt pl lehet, hogy maszkban fotózkodnak egy bezárt kávézó előtt; pl lehet, hogy ízléstelennek találták volna.


(Nem néztem még, miket írtak a többiek; remélem, jó gondolat, amit írtam; puszi mindenkinek.)

2021. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!